Δισκάκια με κακή εικόνα!!!

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Λοιπόν ανοίγω αυτό το thread για να βάζουμε τα δισκάκια που έχουν πέσει στα χέρια μας και έχουν HD εικόνα μόνο στα χαρτιά.

Αφορμή για το thread αυτό είναι 3 ταινίες που έπεσαν στα χέρια μου πρόσφατα και έχουν ελεεινή εικόνα. Και τα 3 κάνουν κόντρα για το πιο έχει τον πιο πολύ κόκκο και θόρυβο.

Λοιπόν

Blu-Ray
A Night at the Museum

HD-DVD
Perfect Storm
Oceans 13

Μιλάμε και τα 3 έχουν το μαύρο τους το χάλι!!!
 


Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Δισκάκια με κακή εικόνα!!!

Πολύ ωραίο θεμα.


Τα πρωτα που μου έρχονται στο μυαλό

Από BluRay
Vertical Limit 5/10
Dinosaur ( επισης αίσχος )5/10
Terminator 2 ( σε HDDVD η θολούρα εξαφανίζεται )
Stealth.


Από HDDVD
U571 ( δεν εχει μεν τα φοβερα χαλια αλλα δεν αξιζει και το τιτλο του HD) 7/10
Wyatt Earp – μια από τα ιδια 7/10
Perfect Storm ( συμφωνώ) 5/10
Waterworld 5/10
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Να προσθέσω :

HDDVD
------
Lucky Number Slevin (όσο φοβερή ταινία ήταν...)


BluRay
------
A Knight's Tale
 

Μηνύματα
2.791
Reaction score
1
Μπράβο ρε παιδιά, πολύ χρήσιμο το θέμα.

Αν μάθει ο κόσμος να μποϋκοτάρει τη σαβούρα τότε ίσως και οι εταιρείες να σταματήσουν να μας θεωρούν ηλίθιους.

Μου κάνει εντύπωση, όμως, που δεν αναφέρατε το φοβερό και τρομερό BD του Hitech. Στα φτωχά μου μάτια ήταν ότι χειρότερο έχω δει στη ζωή μου.
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Μου κάνει εντύπωση, όμως, που δεν αναφέρατε το φοβερό και τρομερό BD του Hitech. Στα φτωχά μου μάτια ήταν ότι χειρότερο έχω δει στη ζωή μου.
Νίκο, το δισκάκι του Hitech είναι έπος σε σχέση με αυτά που λέμε :pc::pc::pc:
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Μπράβο ρε παιδιά, πολύ χρήσιμο το θέμα.

Αν μάθει ο κόσμος να μποϋκοτάρει τη σαβούρα τότε ίσως και οι εταιρείες να σταματήσουν να μας θεωρούν ηλίθιους.

Μου κάνει εντύπωση, όμως, που δεν αναφέρατε το φοβερό και τρομερό BD του Hitech. Στα φτωχά μου μάτια ήταν ότι χειρότερο έχω δει στη ζωή μου.
Ορισμένες σκηνές του ήταν πολύ εντυπωσιακές. Εμένα το Full HD 1080p μου τη βίδωσε!!!
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Και εγώ πιστεύω πως το πρώτο bd του hitech έχει εικόνα αναφοράς..
Νικόλα έχω καμιά 30 αριά bluray και είναι μέσα στα 3 καλύτερα...σοβαρά τώρα.

Το #lucky slevin που λέει ο regunas σε καμιά περίπτωση δεν ειναι κακό..δεν είναι ούτε μέτριο...είναι καλό !

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ απολύτως..
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Δισκάκια με κακή εικόνα!!!

Blu-ray
-----------------------

The Covenant(πολύς κόκκος) 6/10
Pearl Harbor(καλά χρώματα αλλά πολύς κόκκος) 6,5/10
Ultraviolet(ξεβαμμένο :happy_9:) 5/10

Το Stealth που ανέφερε ο Cinemusic πιο πάνω όντως δεν αξίζει για αγορά.....παρόλα αυτά έχει αρκετά καλύτερη ποιότητα από το dvd.

Hd-dvd
-----------------------
δεν έχω πετύχει κανένα που να μην αξίζει(μέχρι στιγμής)........:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Οπως και με τα περιοχης 2 DVD που δεν ειχαν καμμια σχεση ,ποιοτικα με τα Αμερικανικα (Περιοχης 1) ,η Ιστορια φαινεται οτι επαναλαμβανεται .
Προσωπικα δεν εχω δει ασχημη ποιοτητα στα Αμερικανικα δισκακια ειτε στο ενα format ειτε στο αλλο .Διοτι μαλλον για Ευρωπαικα θα μιλατε,κρινοντας απο το OCEANS 13 το οποιο θα κυκλοφορησει στην Αμερικη στις 13 Νοεμβριου
Να τα ξακαθαριζουμε τα πραγματα
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Δισκάκια με κακή εικόνα!!!

Όχι φιλε μου
Προς το παρον αυτό που λες δεν εχει παρατηρηθεί ουτε σε HDDVD ουτε σε BD.
Ότι βγαινει στο USA βγαινει και στην Ευρώπη οσον αφορα την ποιοτητα.
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Οπως και με τα περιοχης 2 DVD που δεν ειχαν καμμια σχεση ,ποιοτικα με τα Αμερικανικα (Περιοχης 1) ,η Ιστορια φαινεται οτι επαναλαμβανεται .
Προσωπικα δεν εχω δει ασχημη ποιοτητα στα Αμερικανικα δισκακια ειτε στο ενα format ειτε στο αλλο .Διοτι μαλλον για Ευρωπαικα θα μιλατε,κρινοντας απο το OCEANS 13 το οποιο θα κυκλοφορησει στην Αμερικη στις 13 Νοεμβριου
Να τα ξακαθαριζουμε τα πραγματα
Δε νομίζω το transfer να έχει διαφορά στα Ευρωπαϊκά και τα Αμερικάνικα, δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο αφού δεν υφίσταται πλέον το Pal και Ntsc στα νέα φορμά. Το Oceans 13 δεν έχει κυκλοφορήσει ούτε στην Ευρώπη ακόμα ;-)
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Δισκάκια με κακή εικόνα!!!

Δε νομίζω το transfer να έχει διαφορά στα Ευρωπαϊκά και τα Αμερικάνικα, δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο αφού δεν υφίσταται πλέον το Pal και Ntsc στα νέα φορμά.
Και να συμπληρώσω πως με εξαίρεση καποιους τιτλους σε BD όλα είναι region free.
Συνεπώς ενας ακόμη λογος για να μην βγαίνουν διαφορετικες version.
Ο μόνος λογος για διαφορετικές version είναι η προσαρμογή διαφορετικών υποτιτλων , αλλα αυτό δεν είναι λογος για διαφορετικά transfer.

Το Oceans 13 δεν έχει κυκλοφορήσει ούτε στην Ευρώπη ακόμα ;-)
Αν και εισαι της συνομοταξίας παρολα αυτά σε εχει διαφύγει το γεγονος πως το Oceans 13 είναι ηδη στον αερα στα γνωστά μερη.:cool_4:


Παντως οι αναφορές μιλούν για πολύ κακη εικονα χαρακτηρίζοντας την upscale.
 



GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Re: Απάντηση: Re: Δισκάκια με κακή εικόνα!!!

Αν και εισαι της συνομοταξίας παρολα αυτά σε εχει διαφύγει το γεγονος πως το Oceans 13 είναι ηδη στον αερα στα γνωστά μερη.:cool_4:
Μα είναι από τα 3 που κράζω στο πρώτο post, έπεσε στα χέρια μου λέμε!!! :cool_11::cool_11::cool_11:
 



GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Λοιπόν στο πρώτο μου post έγραψα για το Blu-ray Night at the Museum. Ήμουν λάθος και ανακαλώ, χτές είδα όλη την ταινία και τελικά η εικόνα της δεν είναι τόσο χάλια όσο νόμιζα στην αρχή (τί να πω ίσως όταν το έβαλα για να δω την εικόνα μόνο, έπεσα στα χειρότερα πλάνα :cool_11:). Γενικά δεν έχει την πιο εντυπωσιακή εικόνα που έχεις δει ποτέ αλλά δεν είναι άσχημη μια χαρά θα έλεγα πως είναι τελικά.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top