Δισκοι 78 στροφών γραμμοφώνου - Ελληνικοί

Status
Not open for further replies.

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλησπέρα

Πωλούνται οι παρακάτω δίσκοι 78 στροφών ως πακέτο στα 500 Ευρώ. Σύνολο 12 δίσκοι.

1. Στέλιος Καζαντζίδης (Το πιο πικρό ψωμί)/Γιώτα Λύδια (Το κακό μάτι της κοινωνίας) - Columbia
2. Στέλιος Καζαντζίδης (Στο πιο όμορφο χαρέμι)/Δούκισσα (Γλυκοχαράζει) - His Masters Voice
3. Γιώτα Λύδια (Ποιος νόμος ποιος δικαστής)/Αγγελόπουλος-Μπράβου (Τσιγγενελέρ) - His Masters Voice
4. Σκορδαλός (Πριν σε γνωρίσω σ 'έχασα)/Σκορδαλός (Έχω παράξενη καρδιά) - Odeon
5. Πόλυ Πάνου (Θα σε εκδικηθώ)/Στέλιος Καζαντζίδης (Άσε με γιατρέ μου να πεθάνω) - His Masters Voice
6. Καζαντζίδης Στέλιος (Ποιες μανάδες κλάψανε)/Πόλυ Πάνου (Το τελευταίο ραντεβού) - His Masters Voice
7. Ζαγορέος - Χρυσάφη (Μοδιστρούλα)/Ζαγορέος Χρυσάφη (Είσαι μούρλια είσαι τρέλα) - Odeon
8. Δούκισσα - Κυριαζής (Μαράθηκαν τα λουλούδια)/Γρηγόρης Μπιθικώτσης (Είμαι λίγο ζόρικος) - Columbia
9. Παπανικολάου - Τσομίδης (Αν δεν πονάς τη μάνα σου)/Μανώλης Αγγελόπουλος (Κάϊρο) - Columbia
10. Δούκισσα - Μανώλης Χίωτης (Φέρτε να πιώ)/Καμπάνης (Σκότωσα τον έρωτα μας) - Columbia
11. Μανώλης Αγγελόπουλος - Γιώτα Λύδια (Σοράγια)/Γιώτα Λύδια (Ξύπνησα Χαράματα) - His Masters Voice
12. Μανώλης Αγγελόπουλος - Γιώτα Λύδια (Μια κόρη άρρωστη βαριά)/Μανώλης Αγγελόπουλος - Γιώτα Λύδια (Μαγγάλα) - Columbia

Δώρο ένα πακέτο της Decca με τον Al Jolson - Souvenir Album 78 στροφών επίσης. Όλοι είναι από την δεκαετία του 50. Έχουν όλοι οι δίσκοι τις original χάρτινες θήκες σε καλή κατάσταση εκτός από τον πρώτο που είναι σχισμένη αλλά υπάρχει. Στις θήκες αναφέρεται το όνομα του ιδιοκτήτη όπως συνηθίζονταν παλιά για να μην χάνονται γιατί δεν έπαιζαν πολύ που είχαν δίσκους στην εποχή τους. Η κατάσταση των δίσκων είναι καλή σε σχέση και με την ηλικία τους.

Για πληροφορίες με PM

Κωνσταντίνος
 








Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.162
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top