ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΗΧΕΙΟΥ BLUETOOTH ΓΙΑ SONY BRAVIA Sony XR-55A80J

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Παρακαλώ επειδή δεν γνωρίζω πολλά για ηχεία, ψάχνω για ηχείο bluetooth που να είναι συμβατό με SONY BRAVIA Sony XR-55A80J, το οποίο να έχει και δική του μπαταρία για μεταφορά, δυνατό για party, Οικονομικό, εξαιρετική ποιότητα (μπάσα, κτλ). Δεν ψάχνω για sound bar. Σας ευχαριστώ.
 

TGD

Μηνύματα
7.136
Reaction score
7.177
Ας πούμε κάτι τέτοιο;
Για συμβατότητες δεν ξέρω, αλλά αφού είναι Blutooth, λογικά θα παίζει παντού. Να υπολογίσεις να του βάλεις και μια βάση όμως. Μπορείς να βάλεις και δεύτερο και να τα συνδέσεις μεταξύ τους με καλώδιο για να παίζουν στερεοφωνικά.

Ουπς, σόρυ, τώρα είδα ότι θέλεις με μπαταρία! Από κάτω στα "προσεχώς" έχει αυτό:
και αυτό (αν και μόλις με 6αράκι γούφερ):
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Ας πούμε κάτι τέτοιο;
Για συμβατότητες δεν ξέρω, αλλά αφού είναι Blutooth, λογικά θα παίζει παντού. Να υπολογίσεις να του βάλεις και μια βάση όμως.

Ουπς, σόρυ, τώρα είδα ότι θέλεις με μπαταρία! Από κάτω στα "προσεχώς" έχει αυτό:
Σε ευχαριστώ πολύ. Απλά το θέλω και με μπαταρία για μεταφορά.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Ας πούμε κάτι τέτοιο;
Για συμβατότητες δεν ξέρω, αλλά αφού είναι Blutooth, λογικά θα παίζει παντού. Να υπολογίσεις να του βάλεις και μια βάση όμως. Μπορείς να βάλεις και δεύτερο και να τα συνδέσεις μεταξύ τους με καλώδιο για να παίζουν στερεοφωνικά.

Ουπς, σόρυ, τώρα είδα ότι θέλεις με μπαταρία! Από κάτω στα "προσεχώς" έχει αυτό:
και αυτό (αν και μόλις με 6αράκι γούφερ):
Σε ευχαριστώ πολύ! Εχεί και πιο οικονομικά απο 200€?
 




Μηνύματα
6.621
Reaction score
5.175
Δεν θα το μετανιώσεις όμως. Έχει πολύ καλό ήχο.

Δοκίμασέ το για 100 μέρες και αν δεν σου κάνει, το επιστρέφεις και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω στο ακέραιο.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Παρακαλώ επειδή δεν γνωρίζω πολλά για ηχεία, ψάχνω για ηχείο bluetooth που να είναι συμβατό με SONY BRAVIA Sony XR-55A80J, το οποίο να έχει και δική του μπαταρία για μεταφορά, δυνατό για party, Οικονομικό, εξαιρετική ποιότητα (μπάσα, κτλ). Δεν ψάχνω για sound bar. Σας ευχαριστώ.
Κοίτα,αυτό που ψάχνεις δεν υπάρχει.
Δηλαδή θες να είναι φορητό με μπαταρία,δυνατό για πάρτυ, οικονομικό και να έχει και μπάσα.

Πάρε ένα boombox.

Εγώ θα πρότεινα να πας σε ένα πλαίσιο και να ακούσεις το Σόνυ xb43

Έχω το μικρότερο xb33 για τη σύζυγο και παίζει πολύ ωραία αλλά σε καμμία περίπτωση δεν κάνεις πάρτυ και ας είναι δυνατό.
Σκεψου ακόμα ότι όσο απομακρύνεσαι από το ηχείο μειώνεται και η ένταση του μπάσου που ακούς.

Αυτά για να ξέρεις τι να περιμένεις από τέτοιου είδους ηχεία.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Κοίτα,αυτό που ψάχνεις δεν υπάρχει.
Δηλαδή θες να είναι φορητό με μπαταρία,δυνατό για πάρτυ, οικονομικό και να έχει και μπάσα.

Πάρε ένα boombox.

Εγώ θα πρότεινα να πας σε ένα πλαίσιο και να ακούσεις το Σόνυ xb43

Έχω το μικρότερο xb33 για τη σύζυγο και παίζει πολύ ωραία αλλά σε καμμία περίπτωση δεν κάνεις πάρτυ και ας είναι δυνατό.
Σκεψου ακόμα ότι όσο απομακρύνεσαι από το ηχείο μειώνεται και η ένταση του μπάσου που ακούς.

Αυτά για να ξέρεις τι να περιμένεις από τέτοιου είδους ηχεία.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Έχεις τη δυνατότητα να πας σε ένα πλαίσιο?
Εάν την έχεις,έχει και ηχεία σαν αυτό που σου είπα και ηχεία σαν αυτά που σου είπε ο tgd για να δεις και να ακούσεις.

Καμμία σχέση σε ένταση τα ηχεία του tgd αλλά και σε μέγεθος.
Εσύ αποφασίζεις!
 

Μηνύματα
564
Reaction score
592
Παρακαλώ επειδή δεν γνωρίζω πολλά για ηχεία, ψάχνω για ηχείο bluetooth που να είναι συμβατό με SONY BRAVIA Sony XR-55A80J, το οποίο να έχει και δική του μπαταρία για μεταφορά, δυνατό για party, Οικονομικό, εξαιρετική ποιότητα (μπάσα, κτλ). Δεν ψάχνω για sound bar. Σας ευχαριστώ.
Σα να μην έφταναν τα κινητά και τα ασύρματα ρούτερ, ας προσθέσουμε και άλλες πηγές ακτινοβολίας στον χώρο μας. ΟΚ, μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος;
Και θα ασχολείσαι με την φόρτισή του κάθε λίγο και λιγάκι ή θα το έχεις μόνιμα σε φορτιστή; Μπορεί ένα ηχείο bt να βρίσκεται μόνιμα συνδεδεμένο στον φορτιστή του, για λόγους ευχρηστίας; Υποθέτω ναι, αλλά θα το έψαχνα περισσότερο.

Ως προς τον ήχο, πράγματι, κάποιο μεγάλο JBL ή Sony θα σου καλύψει τον χώρο πληρέστερα, αλλά επειδή αναφέρεις κάτι για "εξαιρετική" ποιότητα και τα Sonos τα βρίσκεις ακριβά, κοίτα το παρακάτω. Στη θέση σου μάλλον θα τολμούσα δύο τέτοια ως ζευγάρι μεταξύ τους.

 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Σα να μην έφταναν τα κινητά και τα ασύρματα ρούτερ, ας προσθέσουμε και άλλες πηγές ακτινοβολίας στον χώρο μας. ΟΚ, μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος;
Και θα ασχολείσαι με την φόρτισή του κάθε λίγο και λιγάκι ή θα το έχεις μόνιμα σε φορτιστή; Μπορεί ένα ηχείο bt να βρίσκεται μόνιμα συνδεδεμένο στον φορτιστή του, για λόγους ευχρηστίας; Υποθέτω ναι, αλλά θα το έψαχνα περισσότερο.

Ως προς τον ήχο, πράγματι, κάποιο μεγάλο JBL ή Sony θα σου καλύψει τον χώρο πληρέστερα, αλλά επειδή αναφέρεις κάτι για "εξαιρετική" ποιότητα και τα Sonos τα βρίσκεις ακριβά, κοίτα το παρακάτω. Στη θέση σου μάλλον θα τολμούσα δύο τέτοια ως ζευγάρι μεταξύ τους.

σε ευχαριστώ!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.607
Reaction score
94.503
Σα να μην έφταναν τα κινητά και τα ασύρματα ρούτερ, ας προσθέσουμε και άλλες πηγές ακτινοβολίας στον χώρο μας.
Μη ξεχνάς και το NFC. :p
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.462
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top