Είδηση! Ξεκινά η μετάβαση των δορυφορικών συνδρομητών της COSMOTE TV στο OTT

Μηνύματα
213
Reaction score
84
Ξεκινάει απο την εβδομάδα που έρχεται, το migration των υφιστάμενων δορυφορικών συνδρομητών, στη νέα OTT εφαρμογή της COSMOTE TV.
Η νέα εφαρμογή θα αντικαταστήσει την υπηρεσία COSMOTE TV GO, προσφέροντας στους συνδρομητές νέα σημαντικά χαρακτηριστικά και δυνατότητες.

Σταδιακά, οι συνδρομητές θα λάβουν, μέσω ειδοποιήσεων, ενημέρωση για τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσουν. Η νέα εφαρμογή θα μπορεί να εγκατασταθεί πέρα απο φορητές συσκευές και σε συμβατές Smart τηλεοράσεις και android tv boxes.

https://digitaltvinfo.gr/
 


Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Δηλαδή θα καταργηθεί η δορυφορική πλατφόρμα;
Η νέα εφαρμογή θα αντικαταστήσει την υπηρεσία COSMOTE TV GO, προσφέροντας στους συνδρομητές νέα σημαντικά χαρακτηριστικά και δυνατότητες.
 
Last edited:

TGD

Μηνύματα
6.984
Reaction score
7.069
Λυπάμαι που δεν ξέρω τι είναι το TV GO και τι σημαίνει OTT. Αλλά αφού οι χρήστες της δορυφορικής πλατφόρμας μεταφέρονται στο ΟΤΤ, λογικό μου φάνηκε να ρωτήσω τι θα γίνει η δορυφορική πλατφόρμα.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Over-Τhe-Τop media service

Όποιος θέλει μεταφέρει το δορυφορικό, κάνει διακοπή και νέα συνδρομή OTT


Έως τώρα για να είχες cosmote tv απο το internet έπρεπε να έχεις και σύνδεση στον OTE.
Με το OTT όχι.
Επιπλέον δίνει και 4Κ κανάλι.
Έχει και άλλα...

Το GO είναι για θέαση σε κινητές συσκευές, Laptop και Desktop, ενω μπορεί να λειτουργήσει και ως 2η θέαση ταυτόχρονα με τον αποκωδικοποιητή
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Ήταν χαζό ενώ υπάρχει συνδρομή να μην σου επιτρέπει τη σύνδεση.

Πχ εγώ έχω δορυφορική και βλέπω την εφαρμογή στην samsung tv. Με χαρά τη βάζω περνάω κωδικούς και πετάει μήνυμα ότι δεν εχω συνδρομή.

:headbang: :headbang: :headbang:
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Ήταν χαζό ενώ υπάρχει συνδρομή να μην σου επιτρέπει τη σύνδεση.

Πχ εγώ έχω δορυφορική και βλέπω την εφαρμογή στην samsung tv. Με χαρά τη βάζω περνάω κωδικούς και πετάει μήνυμα ότι δεν εχω συνδρομή.

:headbang: :headbang: :headbang:
Εάν έχεις Go τότε ζητάς μέσω του mycosmote να περάσει το GO σου σε OTT.
Αλλά επειδή ειναι GO ούτε αυτο θα παιξει στην TV.

Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει.
Για να παιξει στην TV διακοπτεις το δορυφορικό και πας σε OTT σκετο.
 


Μηνύματα
625
Reaction score
577
Νομιζω πως οχι....
Το δορυφορικο τρεχει παραλληλα με το OTT για οσους εχουν ενεργοποιημενη την υπηρεσια GO...
To GO παυει να υπαρχει και γινεται μεταβαση στο ΟΤΤ
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.193
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top