Είμαστε πολλοί και γράφουν μια χούφτα

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Παρατηρω βρε παιδια παρα πολλα μελη που διαβαζουν τα διαφορα αρθρα που αναρτωντε ....

Ομως παραμενουν αμετοχοι στις συζητησεις μας οπου ειλικρινα ο σκοπος τους ειναι να μαθουμε νεα πραγματα ,να λυθουν αποριες ...


Σε αυτον τον χωρο δεν υπαρχουν ουτε τρελλοι επιστημονες,ουτε κεφαλια ,ουτε διανοιες του Hi Fi .....αλλοι γνωριζουν περισσοτερα και αλλοι λιγοτερα(σε αυτους ανηκω και γω)και πραγματικα εμαθα πολλα ρωτωντας και γιατι οχι κλεβοντας απο τις γνωσεις καποιων....

Δεν υπαρχουν τιμωριες ,δεν υπαρχουν στησιματα στον τοιχο......τωρα αν καποιοι ειναι παραπανω εγωιστες η τοποθετουντε ποιο αυστηρα στα διαφορα θεματα και καποιοι μπορει να νοιωθουν αβολα ...οκ βρε παιδια μπορει να τυχει και αυτο...μην τρελλαθουμε κιολας....ειμαστε μια παρεα με αυτο το ρημαδιασμενο χομπυ που το λενε Hi Fi και αυτο δεν αλλαζει......η καψουρα μας παραμενει.....



Σιγουρα υπαρχουν και αλλοι που εχουν αναλογες γνωσεις,χρησιμες,ουσιαστικες,αναγκαιες σε ολους και σιγουρα θα μπορουσαν και αυτοι να τις μεταβιβασουν σε ολους μας......

Καποιοι επιμενουν σε κατι και το υπερασπιζονται με σθενος ,ειτε για λαμπατες μηχανες,ειτε για class D ,ειτε για τρανζιστορατα ΑΒ ......ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩς ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΜΑς ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΚΑΤΙ.....δεν μπορει να μας αλλαξει τα θελω μας ....δοξα τον Θεο εχουμε την κριση μας,τα αυτια μας....την ψυχη μας που μονο εμεις ξερουμε τι μας την γεμιζει και οχι καποιες αυστηρες τοποθετησεις καποιων μελων!!!!!


Μην κολλατε ρε....γραψτε,μετεχεται και σεις σε αυτην την παρεα.....ολοι χρειαζομαστε τις ΑΛΛΕΣ αποψεις.....δεν τα ξερουμε ολα.........ειναι τοσα πολλα ακομα που εχουμε να μαθουμε!!!!!!

Δεν υπαρχουν βαθμιδες στην γνωση και στην απλοχερη προσφορα της.......μην ντρεπεστε ρε........ο καθενας εδω μεσα εχει εκει εξω την ζωη του με τα δικα του προβληματα ,τις δικες του αναγκες,τις δικες του πικριες στα κωλοχρονια που ζουμε......το καφενεδακι μας ομως νομιζω οτι μας δινει την ευκαιρια να ξεφευγουμε απο αυτα....δεν λεω οτι μας τα λυνει,λεω απλα οτι μας βοηθαει να πουμε καμια μαλακιτσα στο μεταξυ μας,να καλαμπουρισουμε,να τσακωθουμε,να γνωρισουμε και αλλα βλαμενακια του ειδους μας......

Γραφτε ρε...μην μασσατε.....και αμα σας νευριασει κανενας παρτε με τηλεφωνο να παμε να του καρφωσουμε παρεα κανα κατσαβιδι στα γουφερ των ηχειων του!!!!!!!!

:137::137:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.260
Δεν εχεις αδικο ρε Βλασση.
Ετσι ειναι ακριβως οπως τα λες, πραγματικα.

Απλα προσωπικα αυτο που διακρινω ειναι οτι επικρατει ενας τεχνοκρατισμος και μια αντικειμενικοτητα απιστευτη.
και πολυ αυστηροτητα πολλες φορες.

Γνωμη μου δηλαδη

κ λες κ δε χωραει τιποτα αλλο...

Δηλαδη χασαμε το γουστο μας??

Οπως λεει κι ο ΕΑΡ αλλος προτιμαει τις ξανθιες αλλος τις μελαχροινες.
Αλλες χοιες δηλαδη


Ιδιο dαmping factor εχουνε δηλαδη ολες>????
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
18
... αμα σας νευριασει κανενας να του καρφωσουμε κανα κατσαβιδι στα γουφερ των ηχειων του!!!
:137:
και στα τουήτερ (μπορεί να είναι τύπου "ντίαμοντ" και να είναι ακριβοτερότερα) :135:
Εύγε για το λογύδριο! :136: :138:
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
18
Δεν εχεις αδικο ρε Βλασση.
Ετσι ειναι ακριβως οπως τα λες, πραγματικα.
Εύγε κι εσένα παιδί μου! :136:
Αλλος ένας (1) να έρθει κάνουμε 4άδα για... μπουρλότ! :138: :135:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Re: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Απλα προσωπικα αυτο που διακρινω ειναι οτι επικρατει ενας τεχνοκρατισμος και μια αντικειμενικοτητα απιστευτη.
και πολυ αυστηροτητα πολλες φορες.
Και ποιος απαγορευει στους "αντιφρονουντες" να διατυπωσουν τις αποψεις τους, Γιαννη?
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.260
Εννοειται κανενας Αντρεα!
Απλα δεν θα αλλαξει κατι....
παντα στην πλακα εννοειται ομως.

Στο κατω κατω μουσικη ακουμε, και μηχανακια.
Ας ειμαστε λιγο πιο ευελικτοι!
 

Μηνύματα
213
Reaction score
119
Απάντηση: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Έχετε αναρωτηθεί μήπως συνεισφέρει σ΄ αυτό, η ειρωνία και ενδεχομένως η αγένεια με την οποία αντιμετωπίζονται μερικές φορές ερωτήσεις η καταχωρήσεις στο φόρουμ;
Η λογικότερη αντίδραση σ΄ αυτό, από όσους δεν είναι του χαρακτήρα τους να φθάνουν στα άκρα, είναι η αποχή.
Σημασία δεν έχει μόνο να απαντάς σε κάτι ή να το σχολιάζεις αλλά κυρίως ο τρόπος με τον οποίο το κάνεις.
Και για να μήν παρεξηγούμαι, το καλώς εννοούμενο χιούμορ δεν έχει σχέση με την ειρωνία, είναι ευπρόσδεκτο.
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Ο τίτλος ταιριάζει και στις περισσότερες κατηγορίες του φορουμ.
Στη βιντεοκάμερα που γράφω, βλέπω συνέχεια στα θέματα "τελευταίο μήνυμα "kosdion"......
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
18
Και ποιος απαγορευει στους "αντιφρονουντες" να διατυπωσουν τις αποψεις τους, Γιαννη?
Νίκος εδώ! :138:
Μπορεί και ο ίδιος τους ο εαυτός.
Ειδικά σε άτομα χαμηλών τόνων που δεν θέλουν -καν- να εισέλθουν σε... "θερμούς" διαλόγους.
Χωρίς να έχω επίσημα στατιστικά, πάντως, πιστεύω είναι μικρός ο αριθμός αυτών.
Είναι, βέβαια, και οι καιροί άσχημοι και οι προτεραιότητες πολλών έχουν αλλάξει...
Δεν νομίζω πως υπάρχει μείωση της εκτίμησης της προσφοράς όσων ασχολούνται με το σπορ
και αυτό είναι, πιστεύω, το σημαντικότερο όλων και που πρώτα πρέπει να διαφυλακτεί.

Ενα ανάλογο θέμα είχε ανοίξει και ο Γιώργος εδώ.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Το να μην γράφεις καθόλου είναι στη μια μεριά αλλά και το να γράφεις για να <<γράψεις>> στην άλλη.
Δεν νομίζω να έχει πολύ νόημα να ανοίγεις, για ανάγνωση, ένα θέμα και να βλέπεις 15 ανούσιες απαντήσεις και 5 επικεντρωμένες σε αυτό.

Χαλάς τσάμπα χρόνο στο να ψάχνεις την ενδιαφέρουσα άποψη.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.739
Reaction score
83.514
Απάντηση: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Ειδικά σε άτομα χαμηλών τόνων που δεν θέλουν -καν- να εισέλθουν σε... "θερμούς" διαλόγους.
Το να μην γράφεις καθόλου είναι στη μια μεριά αλλά και το να γράφεις για να <<γράψεις>> στην άλλη.
Δεν νομίζω να έχει πολύ νόημα να ανοίγεις, για ανάγνωση, ένα θέμα και να βλέπεις 15 ανούσιες απαντήσεις και 5 επικεντρωμένες σε αυτό.
Και τα δύο σωστά.

Οι πιο κοινωνικοί θέλουν να είναι σε όλα μέσα, ανεξαρτήτως γνώσεων και αιτιών γραφής. Άλλοι περιορίζονται σε ρόλο παρατηρητή κι άλλοι επεμβαίνουν σε πολύ συγκεκριμένα θέματα. Οι περισσότεροι πάντως πιστεύω πως βαριούνται να γράψουν.

Παίζει βέβαια ρόλο και το "δέσιμο" του εκάστοτε μέλους με το κάθε forum.
 

D

Deleted member 23222

Guest
Απάντηση: Re: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Μια σοβαρή αιτία νομίζω, βρίσκεται στον εγωισμό κάποιων...
Η πλάκα είναι ότι στις πλείστες των περιπτώσεων,πρωταθλητές του εγωισμού αναδεικνύονται όσοι ελέγχονται για τις γνώσεις τους...προκαλώντας τους ...γνώστες, σε άκομψη συμπεριφορά που και που...
Η μόνη δικαιολογία που τους προσάπτω είναι η επαγγελματική ενασχόληση μερικών με ...το χόμπυ κάποιων κι εκεί χαλάει η σούπα...
Γιατί όσο κι αν υποστηρίζουμε το αντίθετο,υπάρχουν ταμπού και κώδικες που δεν ξεπερνιούνται εύκολα...
 

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Επειδή το έχω νιώσει και το έχω συζητήσει με αρκετά μελή αυτό που ξενερώνει τον κόσμο είναι η απαράδεκτη αντιμετώπιση από ορισμένους που πιστεύουν οτι είναι σερίφηδες.Αυτός είναι ο βασικός λόγος και μιλάω και προσωπικά.Δεν πιστεύω ότι είναι τυχαίο ότι από τα 1000 άτομα καθημερινά οι 700 είναι επισκέπτες και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να κάνουν καν login.
 

D

Deleted member 23222

Guest
Απάντηση: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Επειδή το έχω νιώσει και το έχω συζητήσει με αρκετά μελή αυτό που ξενερώνει τον κόσμο είναι η απαράδεκτη αντιμετώπιση από ορισμένους που πιστεύουν οτι είναι σερίφηδες.Αυτός είναι ο βασικός λόγος και μιλάω και προσωπικά.Δεν πιστεύω ότι είναι τυχαίο ότι από τα 1000 άτομα καθημερινά οι 700 είναι επισκέπτες και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να κάνουν καν login.
Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα κατά την άποψη μου...
Και σου το λέει ένας "πυροβολημένος"....
Η παρόρμηση είναι κακός σύμβουλος,ακόμα κι αν τελείς εν δικαίω...
Ένας προσεκτικός τρόπος γραφής,ακόμα και τελείως ανατρεπτικός,δεν θα τύχει ποτέ...πυροβολισμού...
 

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα κατά την άποψη μου...
Και σου το λέει ένας "πυροβολημένος"....
Η παρόρμηση είναι κακός σύμβουλος,ακόμα κι αν τελείς εν δικαίω...
Ένας προσεκτικός τρόπος γραφής,ακόμα και τελείως ανατρεπτικός,δεν θα τύχει ποτέ...πυροβολισμού...
Για μένα δεν είσαι πυροβολημένος κάθε άλλο.Θα έπρεπε να υπάρχει η ελευθεριά λόγου η να υπάρχουν λιγότερο τσαμπουκάδες μάγκες συντονιστές που να κάνουν την δουλειά τους όπως οφείλουν χωρίς να εμπλέκονται ""ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ"" με εμπάθεια εναντίων μέλλων.

Όταν κόβεις ελευθερίες από ανθρώπους και απαιτείς μια συμπεριφορά ξύλινη ενώ από την άλλη γράφεις ρητά στους κανόνες ότι δεν απαιτούμε μετά λογικό είναι να μην σου μιλάει ο άλλος.Απλή λογική μικρού παιδιού είναι.
 

D

Deleted member 23222

Guest
Απάντηση: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Για μένα δεν είσαι πυροβολημένος κάθε άλλο.Θα έπρεπε να υπάρχει η ελευθεριά λόγου η να υπάρχουν λιγότερο τσαμπουκάδες μάγκες συντονιστές που να κάνουν την δουλειά τους όπως οφείλουν χωρίς να εμπλέκονται ""ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ"" με εμπάθεια εναντίων μέλλων.

Όταν κόβεις ελευθερίες από ανθρώπους και απαιτείς μια συμπεριφορά ξύλινη ενώ από την άλλη γράφεις ρητά στους κανόνες ότι δεν απαιτούμε μετά λογικό είναι να μην σου μιλάει ο άλλος.Απλή λογική μικρού παιδιού είναι.
Δεν θα κάνω το δικηγόρο κανενός...αλλά ως τελευταίο επιχείρημα,σκέψου ότι ένα forum είναι δημόσιο.
Από την άλλη θεωρώ ότι και οι "αξιωματικοί" είναι άνθρωποι...με ότι αυτό συνεπάγεται...
 

Μηνύματα
37
Reaction score
0
Απάντηση: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Εγω προσωπικά μπήκα στο site και ενθουσιάστηκα γιατί βρήκα πολλές και χρήσιμες πληροφορίες που με βοήθησαν για τα ηχοσυστήματα μου. Επίσης όσους έχω γνωρίσει απο το φόρουμ σε προσωπικό επίπεδο όλοι είναι πάρα πολύ αξιόλογοι χαρακτήρες.
Εγω δεν πολυγράφω γιατί δεν έχω την εμπειρία, ούτε είμαι τόσο γκουρού που να μπορώ να βοηθήσω τους συμφορουμίστες και εγώ με την άποψη μου. Δεν θέλω να χαλάσω τις πληροφορίες και τις χρήσιμες απόψεις που γράφονται με posts που μπορουν να μπερδέψουν τον αναγνώστη αντι να τον βοηθήσουν.
Φυσικά όποτε έχω χρειαστεί βοήθεια ή έχω κάποια απορία όλοι είναι πρόθυμοι να με βοηθήσουν και αυτό μου αρέσει πολύ.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.739
Reaction score
83.514
Απάντηση: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Επειδή το έχω νιώσει και το έχω συζητήσει με αρκετά μελή αυτό που ξενερώνει τον κόσμο είναι η απαράδεκτη αντιμετώπιση από ορισμένους που πιστεύουν οτι είναι σερίφηδες.Αυτός είναι ο βασικός λόγος και μιλάω και προσωπικά.
Η δική σου περίπτωση είναι ξεχωριστή. :109:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Και ευτυχώς που υπάρχει το ignore γιά την περίπτωση!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Απάντηση: Ειμαστε πολλοι και γραφουν μια χουφτα..............

Nα το κανω ποιο απλα....το συγκεκριμενο φορουμ ιδρυθηκε απο φιλους......για φιλους.....οπου κανενας δεν ειχε να χωρησει τιποτα με κανεναν και αυτο συνεχιζει να υπαρχει....κανενας εδω μεσα δεν ειναι εχθρος η αντιδικος με κανεναν,πιστεψτε με ......

Αν καποιες φορες ερθουν σε ρηξη καποιοι με καποιους για χ-ψ θεματα ε μην μου πειτε οτι αυτα δεν τα αντιμετωπιζουμε και στην καθημερινη μας ζωη/

Μην μου πειτε μονο εξω κραταμε σε ψηλα επιπεδα τις ευαισθησιες μας ενω εδω μεσα οχι?

Θελω επισης να πω οτι οτι κανενας δεν μου ειπε να ανοιξω αυτο το θεμα....το εκανα μονος ...ορμωμενος απο την αποχη πολλων ας πουμε απλα παρατηρητων οι οποιοι θα μπορουσαν να ειναι ενεργα μελη και φυσικα περεακι μας!!!!!

Δεν υπαρχουν μονο 10 ατομα που γνωριζουν.....ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΞΕΡΕΤΕ ,ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ,ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΡΟΝΤΕΣ σε αυτον τον ιστοτοπο........
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.343
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top