Είναι το στρώμα μας παλιο.......

Μηνύματα
406
Reaction score
0
Ζητώ την βοήθεια σας!!!!!!

κατ' αρχή να ζητήσω εκ τω προτέρων συγνώμη που θα αναφερθώ σε αντικείμενο απο το οποιο δεν περνάει ρευμα:420:.

Λοιπόν θέλουμε να αγοράσουμε στρώμα για το κρεβάτι μας.....το παλιο τα έχει παιξει πια, με αποτέλεσμα να πονάει το σώμα μας κάθε πρωι.

Εχω πραγματικά χαθεί, δεν βρίσκω άκρη καμία, τιμές παιζουν πάρα πολλές......απο 500 - 3000ευρω , όλοι λένε ότι τα στρώματα τους είναι τα καλύτερα, εγγυήσεις πάιζουν απο 3-30 χρόνια, λατεξ , κοκοφοίνικες και ένα σωρό άλλα υλικά που δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι καλα και ποια όχι.

Ποια η γνώμη σας???
Ξέρει κανείς κάτι που να με βοηθήσει λίγο???
Δεν ξέρω καν αν πρεπει να αγοράσω κάτι πιο φτηνό και να το αλλάξω σε 5 χρόνια ή είναι καλύτερα να δώσω πολλά λεφτά και να το κρατήσω μια ζωή......

:438:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
163
Εκ πείρας, επειδή το έψαξα πολύ το θέμα στην αγορά του δικού μας στρώματος, το καλύτερο και αξεπέραστο είναι το Tempur.
Δεν έχει καθόλου ελατήρια, με τη θερμότητα του σώματος παίρνει σιγά-σιγά το σχήμα του, με αποτέλεσμα να κοιμάσαι στην ιδανική θέση. Όταν ο ένας γυρίζει ή σηκώνεται, ο άλλος δεν το παίρνει χαμπάρι. Όταν ξαπλώσεις, νιώθεις ότι βουλιάζεις στην χαλάρωση. Μετά από 3-4 μέρες, όταν το συνηθίσεις, δεν το αλλάζεις με τίποτα.
Το μόνο του μειονέκτημα είναι ότι δεν μπορείς να κοιμηθείς μετά σε άλλο στρώμα.
Τα φέρνει η Elite Strom. To αγοράσαμε πριν 4 χρόνια 1400€. Είναι ακριβό, αλλά πολύ καλύτερο από ο,τιδήποτε άλλο δοκιμάσαμε, και δοκιμάσαμε πολλά, ακόμα και πολύ ακριβότερα. Μαζί με το υπόλοιπο κρεββάτι, έφτασε 3000€. Δεν είναι πολλά για κρεββάτι το οποίο δεν είναι ακριβό επειδή είναι μάρκα ή έχει design, αλλά επειδή είναι άρτια κατασκευασμένο.

Μην αγοράσει στρώμα, αν δεν ξαπλώσεις επάνω του για 4-5 λεπτά, για να πάρει το σχήμα σου. Θα νιώθεις ότι πετάς.
Ο Κώστας θα με ευγνωμονεί! :142:
 

VG

Μηνύματα
5.157
Reaction score
0
Κοιτα σε 5 χρονια δεν βλεπω γιατι να το αλλαξεις,εκτος εαν παρεις καποιο απο το Μοναστηράκι σαν αυτα που εδειχνε ο Ευαγγελάτος!

Καλο ειναι να ψαξεις καποιο με ανεξαρτητα ελατηρια,αντιαλλεργικα υλικά (να μην εχει τιποτα αφρολεξ μεσα),και να μην ειναι πολυ σκληρο (καποια ορθοπεδικα ειναι πολυ σκληρα χωρις λογο).

Νομιζω οτι το budget σου θα πρεπει να κινηθει μεταξυ 800-2.000,αναλογως προσφορών και ευκολιων,εγω καπου εκει θυμαμαι τις τιμες.

To Tempur ειναι για ειδικα γουστα,εμενα δεν μου αρεσε καθολου.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
Απάντηση: Είναι το στρώμα μας παλιο.......

Κοιτάξτε για Sealy και Serta.
Εδώ έχει καλή ποικιλία.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Οπως και με τα καλωδια καλο ειναι να το δοκιμασεις πρωτα :138:

Σε αλλους αρεσουν τα σκληρα στρωματα σε αλλους τα μαλακα κλπ κλπ.Θεωρω υπερβολη να σου πω αυτο το ψαξιμο για τα υλικα ,για το ποια ειναι αντιαλλεργικα με τη βουλα η ποια ειναι ανατομικα με τη βουλα.Οπου βουλα αν θες βαζεις και ρουλα η σουλα.:138:

Πηρε και ο αδελφος μου ενα με κοκοφοινικα και δεν ξερω τι αλλο εχει μεσα (ακριβο ηταν δε λεω ..)και μολις εκατσα να δω πως ειναι μου ηρθε ναυτια..λες και καθομουν σε τραμπολινο..2 ματς μαλακο φορμη .:138:

Παρε τον ψειρα που του ποναει το κορμακι του (τζαμπα οι γρανιτενιες πλατες..:138:) πατε σε κανα καλουτσικο μαγαζι , δοκιμαστε 5, 6 με διαφορα υλικα ..και οποιο ειναι πιο αναπαυτικο αυτο παρετε.Και αν δεν εχει και 30 χρονια εγγυηση δεν πειραζει..!!
 

Μηνύματα
406
Reaction score
0
Ευχαριστώ πολύ παιδιά βοηθάτε πραγματι πολύ......
unforgiven σκεφτόμουν ακριβώς αυτό που περιγράφεις, ένοιωσα να ξεκουράζομαι μόνο και μόνο που τα διάβασα...thanks!!!!!!
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Ο Κώστας θα με ευγνωμονεί!
Δεν θα σε ευγνωμονω καθολου με 1400 και πριν 4 χρονια. :137:
Εχουμε και ηχεια και ενισχυτη να παρουμε που ειναι ΠΟΛΥ πιο βασικα απο τον υπνο :142:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
163
Δεν θα σε ευγνωμονω καθολου με 1400 και πριν 4 χρονια. :137:
Εχουμε και ηχεια και ενισχυτη να παρουμε που ειναι ΠΟΛΥ πιο βασικα απο τον υπνο :142:
Όπως σας έλεγα, στο ΙΚΕΑ έχει κάτι στρώματα... :142:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Όπως σας έλεγα, στο ΙΚΕΑ έχει κάτι στρώματα...
:204: :204:
Αυτα λες τα φτηνα που εχει γινει χαμος με την ποιοτητας τους :138:

Παντως ψιλο οικονομια μου κανεις και με τα 1400 γιατι ειχε βρει ενα με 3000 που της αρεσε :111:
 


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Δεν θα σε ευγνωμονω καθολου με 1400 και πριν 4 χρονια. :137:
Εχουμε και ηχεια και ενισχυτη να παρουμε που ειναι ΠΟΛΥ πιο βασικα απο τον υπνο :142:
:138:

Eγω εκανα το καθηκον μου ετσι ? :137:
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Εμείς μετά από εγχώριες δοκιμές (δηλαδή αγοράζαμε, μετά από μήνες τα πασάραμε αλλού) καταλήξαμε στην Cocomat. Όλα τα στρώματα που δοκιμάσαμε εδώ και 3 χρόνια ήταν πάνω από 1000 ευρώ. Με την Cocomat μπορεί το μισό να είναι σκληρότερο από το άλλο μισό. Τα υλικά είναι φυσικά, δεν έχουν ελατήρια και κάνει και για αυτούς που κοιμούνται μπρούμυτα. Είναι και σωστή ελληνική εταιρεία και καλό είναι να την υποστηρίζουμε.
 

Μηνύματα
2.316
Reaction score
354
Μου αρέσουν τα σκληρά στρώματα. Το tempur μου φάνηκε πολύ μαλακό. Δεν μ αρέσει να "βουλιάζω" στο στρώμα. Ξυπνάω και είμαι πιασμένος. Με το σκληρό ισιώνει το σώμα μου.
Λόγω κι όλας του μοντέρνου σχεδιασμού, τα κρεβάτια βγαίνουν χαμηλά και θες οπωσδήποτε πάνω από 20cm πάχος σε στρώμα. Το tempur να ξέρεις δεν βγαίνει σε τέτοια εκατοστά.
 


Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Εμείς έχουμε αυτό . Ανατομικό, απίστευτα ξεκούραστο, αντιαλλεργικό και, όσο και να κουνιέται ο άλλος :)137:), δεν καταλαβαίνεις τίποτα!!! Βέβαια είναι λίγο τσιμπημένο, αλλά αξίζει τα λεφτά του!!!
 

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Απάντηση: Είναι το στρώμα μας παλιο.......

Να πας να δεις τα CocoMat και πες στον Πσειράκο να μου τηλεφωνήσει για να του πω περισσότερα.
 

Μηνύματα
406
Reaction score
0
Βασικά όλο το κόλπο μάλλον είναι να πάμε να τα δούμε απο κοντά...γιατί είναι τελικά εντελώς υποκειμενικό το τι αρέσει στον καθένα, μαλακό ή σκληρό στρώμα, απλά βοηθήθηκα πολύ στο ποια είναι τα καλύτερα και σε ποια μαγαζιά να κινηθώ, και απο τιμές πιστεύω όλα εκεί γύρω θα είναι +- 1500 λέω να το κοιτάξω....

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για την βοήθεια!!!!!!!!
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Είναι το στρώμα μας παλιο.......

Ευχαριστώ κι εγώ, μιας και έψαχνα εδώ και κανά μήνα.
Θα δω και τα coco-mat. Αλλά με χαμηλότερο προϋπολογισμό....
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Είναι το στρώμα μας παλιο.......

Ζητώ την βοήθεια σας!!!!!!

κατ' αρχή να ζητήσω εκ τω προτέρων συγνώμη που θα αναφερθώ σε αντικείμενο απο το οποιο δεν περνάει ρευμα:420:.

:438:
Σας ...κοπηκε απο τωρα;:142: αντε αντε:138:
 

VG

Μηνύματα
5.157
Reaction score
0
Εμείς έχουμε αυτό . Ανατομικό, απίστευτα ξεκούραστο, αντιαλλεργικό και, όσο και να κουνιέται ο άλλος :)137:), δεν καταλαβαίνεις τίποτα!!! Βέβαια είναι λίγο τσιμπημένο, αλλά αξίζει τα λεφτά του!!!
Το ιδιο εχω κι εγω,το ειχα παρει με 900 ατοκες δοσεις,εγω θα εχω πεθανει και τα εγγονια μου θα ξεχρεώνουν ακομα :125:
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.244
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top