Εγγραφή τηλεοπτικού σήματος

Μηνύματα
105
Reaction score
21
Τι έχετε να προτείνετε ως μια φθηνή αξιόπιστη λύση, με λειτουργικά μενού, για εγγραφή τηλεοπτικού σήματος DIGEA? Να μπορεί επίσης να δέχεται σκληρό δίσκο (USB) έως 1 ΤΒ και να παίζει mkv + υποτίτλους.
 


Μηνύματα
105
Reaction score
21
Νομίζω αυτά είναι φθηνά, περίπου 30-40€. Έχω δει ένα της F&U σε Media Markt / Κωτσόβολο και ένα doop στο Πλαίσιο. Αν υπάρχει όμως κάτι καλύτερο με πιο λειτουργικά μενού, ευπρόσδεκτες οι όποιες προτάσεις.
 

Μηνύματα
13.612
Reaction score
6.568
Ολα σε ενα με τοσα λιγα χρηματα,το ξεχνας.Υπαρχουν βεβαια υβριδικες συσκευες που ειναι καλα player αλλα εχουν και δεκτη και δυνατοτητα εγγραφης,αλλα κοστιζουν αρκετα.Παρε εναν δεκτη σαν αυτους που αναφερεις να κανεις τις εγγραφες,αλλα για player πρεπει να πας σε κατι καλυτερο (ειτε android box ειτε media player).
 

Μηνύματα
885
Reaction score
883
Ολα σε ενα με τοσα λιγα χρηματα,το ξεχνας.Υπαρχουν βεβαια υβριδικες συσκευες που ειναι καλα player αλλα εχουν και δεκτη και δυνατοτητα εγγραφης,αλλα κοστιζουν αρκετα.Παρε εναν δεκτη σαν αυτους που αναφερεις να κανεις τις εγγραφες,αλλα για player πρεπει να πας σε κατι καλυτερο (ειτε android box ειτε media player).
Για πες κανένα από τα λίγο ακριβότερα πχ έως 100 ευρώ. Ψάχνω κι εγώ κάτι να γράφω τις σειρές που προβάλει η ΕΡΤ και καμια εκπομπή λόγου, μιας και βαριέμαι να ψάχνω για στρήμινγκ και συγχρονισμένους υπότιτλους...
 



Μηνύματα
105
Reaction score
21
Tanto, γνωρίζεις εάν τα xtreamer πωλούνται Ελλάδα μέσω τοπικού αντιπροσώπου ή απευθείας από internet? (το skroutz δεν μου έδωσε τίποτα)

Gramacar, έχεις άποψη κατά πόσο το Ariva είναι καλύτερο από τα F&U & Doop (από Media Markt & Πλαίσιο αντίστοιχα που αναφέρω ανωτέρω)? Εάν ναι σε τι υπερτερεί (γιατί σε τιμή είναι παραπλήσιο)
 

Μηνύματα
229
Reaction score
80
Έχω το προηγούμενο μοντέλο ariva T70 και είμαι πολύ ευχαριστημένος και σαν απόδοση αποκωδικοποίησης και εγγραφής προγραμμάτων αλλά και σαν media player έχει παίξει τα πάντα από ότι του έχω βάλει χωρίς πρόβλημα. Βέβαια δεν είναι android και δεν έχει την ποικιλία των εφαρμογών και των ρυθμίσεων αλλά για τα λεφτά του μια χαρά είναι. Αν βέβαια μπορείς να δώσεις τα παραπάνω χρήματα για λύση android θα το προτιμούσα.
 


Μηνύματα
13.612
Reaction score
6.568
Tanto, γνωρίζεις εάν τα xtreamer πωλούνται Ελλάδα μέσω τοπικού αντιπροσώπου ή απευθείας από internet? (το skroutz δεν μου έδωσε τίποτα)
αυτη την περιοδο δεν τα φερνει καποιος,οποτε μονο απο internet,αλλα αυτο πλεον δεν ειναι προβλημα.
 

Μηνύματα
105
Reaction score
21
αυτη την περιοδο δεν τα φερνει καποιος,οποτε μονο απο internet,αλλα αυτο πλεον δεν ειναι προβλημα.
Φαίνεται καλό, γνωρίζεις αν:
1. Λειτουργεί με DIGEA στην Ελλάδα (Plus / Pro models)?
2. Γράφει τηλεοπτικό πρόγραμμα σε εξωτερικό USB σκληρό δίσκο?
3. Αν ναι, με τι τρόπο μπορεί κάποιος να κάνει εγγραφή (άμεσα, μέσω EPG, προγραμματισμός χρονικής περιόδου, κλπ)?
4. Υποστηρίζει εξωτερικούς SRT υποτίτλους όταν παίζει κάποιος MKV ταινία από εξωτερικό USB σκληρό δίσκο?
 

Μηνύματα
13.612
Reaction score
6.568
Δεν εχω καποιο απο αυτα για να σου απαντησω,αλλα κοιτωντας την σελιδα τους,ειδα οτι υπαρχει EPG (αν οχι θα ηταν αχρηστα. δηλαδη.....),προφανως λειτουργει με τα καναλια της digea,η εγγραφη γινεται σε εξωτερικο μεσο αποθηκευσης,ενω θεωρω αυτονοητο οτι θα διαβαζει srt αρχεια υποτιτλων (δεν ειναι τα φτηνα ψηφιακα δεκτακια του εικοσαρικου που υποτιθεται οτι ειναι και media players).
To γιατι δεν τα φερνει κανεις στη χωρα μας? προφανως γιατι δεν τον συμφερει οικονομικα,αν ηθελα να εχει ενα μικρο κερδος θα επρεπε να πουλα σε τιμες αρκετα μεγαλυτερες απο αυτες στο διαδικτυο.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.309
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top