Εγκατάσταση προτζέκτορα

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπέρα. Θέλω να εγκαταστήσω έναν προτζέκτορα JVC X3 15 κιλών Έχω ήδη αγοράσει το μηχανισμό που στερεώνετε στο ταβάνι και χρειάζομαι έναν επαγγελματία για την εγκατάσταση Προϋπάρχει γυψοσανίδα στο σημείο που απέχει 30cm από το ταβάνι Ετσι με αυτό τον τρόπο θα μπορεί να ανεβοκατεβαίνει ο projector και να κρύβεται μέσα στο ταβάνι Γνωρίζετε κάποιον επαγγελματία που μπορεί να αναλάβει μία τέτοια εργασία ;
 


Μηνύματα
3
Reaction score
0
Έχεις πάρει λίφτ δηλαδή ;
Καλωδιώσεις εχεις περάσει ;
Υποδομή υπάρχει ;

Ναι ειναι Λιφτ. Οι καλωδιωσεις δεν μου ειναι προβλημα θα περαστουν πανω απο τη γυψοσανιδα. Ρευματα υπαρχουν στη θεση που θα μπει. Ακομα και τη μελετη για το σημειο στο οποιο θα ειναι ακριβως ο προτζεκτορ΅ εχει καθοριστει ωστε να ανοιχτει στο καταλληλο σημειο το κομματι της γυψοσανιδας.Αυτο που μενει ειναι να ανοιχτει γυψοσανιδα και πιθανοτατα να χρειαστει τελαρο διαμορφωσης και να στηριχτει καταλληλα ο μηχανισμος ανυψωσης στο ταβανι ωστε να μην υπαρχει κινδυνος να πεσει.
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.247
Reaction score
8.755
Ναι ειναι Λιφτ. Οι καλωδιωσεις δεν μου ειναι προβλημα θα περαστουν πανω απο τη γυψοσανιδα. Ρευματα υπαρχουν στη θεση που θα μπει. Ακομα και τη μελετη για το σημειο στο οποιο θα ειναι ακριβως ο προτζεκτορ΅ εχει καθοριστει ωστε να ανοιχτει στο καταλληλο σημειο το κομματι της γυψοσανιδας.Αυτο που μενει ειναι να ανοιχτει γυψοσανιδα και πιθανοτατα να χρειαστει τελαρο διαμορφωσης και να στηριχτει καταλληλα ο μηχανισμος ανυψωσης στο ταβανι ωστε να μην υπαρχει κινδυνος να πεσει.
2 μαστόρια θέλεις λοιπόν να σου κρεμάσουν το μηχανισμό στο ταβάνι και να στον αλφαδιάσουν. Ιδανικά θέλεις ο μηχανισμός να είναι απόλυτα κάθετος ως προς την οθόνη κι αν γίνεται να είναι κεντραρισμένος με αυτήν.
Κι εγώ χρησιμοποιώ projector lift. Έχεις link για το Lift σου;
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
2 μαστόρια θέλεις λοιπόν να σου κρεμάσουν το μηχανισμό στο ταβάνι και να στον αλφαδιάσουν. Ιδανικά θέλεις ο μηχανισμός να είναι απόλυτα κάθετος ως προς την οθόνη κι αν γίνεται να είναι κεντραρισμένος με αυτήν.
Κι εγώ χρησιμοποιώ projector lift. Έχεις link για το Lift σου;
Συγνωμη εχετε δικιο Η περιοχη ειναι στον Υμηττο , (Ηλιουπολη κοντα, οχι στο βουνο χD) και το λιφτ ειναι αυτο εδω http://www.braun-antriebe.de/media/pdf/b8/g0/b5/Montageanleitung_Lift.pdf
Μπορει να κατεβει 150cm. H κατασκευη του μηχανισμου ειναι πολυ στιβαρη made in Germany.
 

Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Γνωρίζετε κάποιον επαγγελματία που μπορεί να αναλάβει μία τέτοια εργασία ;
Για θέματα προτζέκτορα οι περισσότεροι στο φορουμ εμπιστευόμαστε τον Μανώλη Καστρουνή. Είναι και μέλος. Καλύτερα να τον πάρεις τηλεφωνο πριν κάνεις οτιδήποτε.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.426
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top