Εγώ έχω πρόβλημα η η Philips oled?

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Την καλημέρα μου και καλή εβδομάδα!
Αγόρασα από Κωτσο. Την Philips 55oled 803.Την είχε καλή τιμή και δεν κρατήθηκα άσχετα εάν είναι 55".
Η εικόνα της εξαιρετική στα μάτια μου.
Έκανα και το update σε oreo και όλα καλά.
Μου αρέσει σε όλα της ΑΛΛΑ....
Την συνέδεσα με την gpu του pc(asus strix 2080ti oc)Την έχω με hdmi belkin 2.1v βέβαια την δοκίμασα και με ,hdmi hama premium 2.0b.Γιατι έπαιξα με δύο διαφορετικα καλώδια;Γιατί μέσα στο control panel nvidia εκεί που διαλέγεις την ανάλυση μου δείχνει ως native 1920x1080p καλό ε; (Win10 1903v)
Βέβαια μπορώ να επιλέξω κανονικά 3840x2160p και δουλεύει αλλά δεν ξέρω εάν έχω περιορισμό κάπου.
Όλα στο pc περί gpu ενημερωμένα.
Στο xbox one x όλα δουλεύουν ρολόι.
Η tv ξέρω πως στο hdmi 1,2 δουλεύει στο φουλ το bandwidth 4k 60hz hdr κτλ.
Φίλος που έχει lg 55 c8 με ίδιο μοντέλο κάρτας γραφικών δεν έχει τέτοιο θεμα.Του δείχνει σωστά 2160p native στο πάνελ.
Τι σκατά φταίει έχω βγάλει τα μάτια μου 2 μέρες να ψάχνω και στο νετ και τίποτα.>:(
 

Attachments


Μηνύματα
3
Reaction score
0
Θα ηθελα να σε ρωτησω αν η συγκεκριμενη τηλεοραση επειδη θελω να την αγορασω αξιζει. Την εχεο ο Κοτσος στα 999. Την εχω δει απο κοντα και μου αρεσει πολυ. Twin Tuner αναφερεται οτι εχει. Εσυ το εχεις δουλεψει? Ανοιγει δυο καναλια ψηφιακα ταυτοχρονα σε PIP, PAP?
Επισης το Ambilight φανταζομαι οτι θα ειναι εξαιρετικο.
Εχει Ambient mode, που να δειχνει οταν ειναι κλειστη η σε κατασταση αναμονης καποιους πινακες οπως κανει η LG και η Samsung? Καποιες στασιμες εικονες εννοω σαν πινακας σε τοιχο.
Συγνωμη για τις πολλες αποριες αλλα δεν την εχουν πολλοι που να εχουν γραψει στο φορουμ και επιληφτηκα της ευκαιριας!! Αν θες σε παρακαλω απαντησε εστω και μονολεκτικα. Θα την αγορασω τις επομενες μερες.
Σε ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Θα ηθελα να σε ρωτησω αν η συγκεκριμενη τηλεοραση επειδη θελω να την αγορασω αξιζει. Την εχεο ο Κοτσος στα 999. Την εχω δει απο κοντα και μου αρεσει πολυ. Twin Tuner αναφερεται οτι εχει. Εσυ το εχεις δουλεψει? Ανοιγει δυο καναλια ψηφιακα ταυτοχρονα σε PIP, PAP?
Επισης το Ambilight φανταζομαι οτι θα ειναι εξαιρετικο.
Εχει Ambient mode, που να δειχνει οταν ειναι κλειστη η σε κατασταση αναμονης καποιους πινακες οπως κανει η LG και η Samsung? Καποιες στασιμες εικονες εννοω σαν πινακας σε τοιχο.
Συγνωμη για τις πολλες αποριες αλλα δεν την εχουν πολλοι που να εχουν γραψει στο φορουμ και επιληφτηκα της ευκαιριας!! Αν θες σε παρακαλω απαντησε εστω και μονολεκτικα. Θα την αγορασω τις επομενες μερες.
Σε ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.
Καλησπέρα Δημήτρη!
Ακόμα δεν έχω πλήρη εικόνα από το τι καλουδια έξτρα έχει η tv.Μιας και το μόνο που έχω κάνει είμαι να την σεταρω για ταινίες και xbox.
Στα της εικόνας της είναι εξαιρετική και out of the box.
Με λίγο πείραγμα στα της εικόνας γίνεται ακόμα καλύτερη.Εχει επίσης απίστευτη smooth κίνηση.
Ο ήχος της αρκετά καλός για ηχεία τηλ.βεβαια εγώ την έχω με ηχεία.
Το ambilight όλα τα λεφτά δουλεύει επίσης άψογα στις εναλλαγές των σκηνών.
Στην άδεια μου έχω σκοπό να αφιερώσω 1-2 μέρες ώστε να την ψάξω στο τι προσφέρει από έξτρα,εάν έχει κάτι σαν το παραπάνω που ανέφερες.
Στην τιμή που την έχει ο Κωτσο.δεν έχει αντίπαλο.(από εκεί την πήρα και εγώ στα 999)

Φιλος που έχει lg b8 55"(ολεντ)και ήρθε και είδε την Philips μου είπε ότι του αρέσει πιο πολύ η εικόνα της Philips και ότι εάν υπήρχε η προσφορά τότε δεν θα έπαιρνε lg.
Βέβαια το πάνελ είναι της lg
 


Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπέρα Δημήτρη!
Ακόμα δεν έχω πλήρη εικόνα από το τι καλουδια έξτρα έχει η tv.Μιας και το μόνο που έχω κάνει είμαι να την σεταρω για ταινίες και xbox.
Στα της εικόνας της είναι εξαιρετική και out of the box.
Με λίγο πείραγμα στα της εικόνας γίνεται ακόμα καλύτερη.Εχει επίσης απίστευτη smooth κίνηση.
Ο ήχος της αρκετά καλός για ηχεία τηλ.βεβαια εγώ την έχω με ηχεία.
Το ambilight όλα τα λεφτά δουλεύει επίσης άψογα στις εναλλαγές των σκηνών.
Στην άδεια μου έχω σκοπό να αφιερώσω 1-2 μέρες ώστε να την ψάξω στο τι προσφέρει από έξτρα,εάν έχει κάτι σαν το παραπάνω που ανέφερες.
Στην τιμή που την έχει ο Κωτσο.δεν έχει αντίπαλο.(από εκεί την πήρα και εγώ στα 999)

Φιλος που έχει lg b8 55"(ολεντ)και ήρθε και είδε την Philips μου είπε ότι του αρέσει πιο πολύ η εικόνα της Philips και ότι εάν υπήρχε η προσφορά τότε δεν θα έπαιρνε lg.
Βέβαια το πάνελ είναι της lg
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση φιλε Azazil1160. Πιστευω μεσα στην εβδομαδα να την αποκτησω πριν τελειωσει η προσφορα απο τον Κοτσο. Ολα τα reviews την εχουν κορυφαια. Αν και εχει πανελ της LG, ο επεξεργαστης P5 κανει την διαφορα. Το δευτερο κοντρολ δουλευει καλα ετσι? Ακουει στις εντολες του Google Assistance?
Και παλι σε ευχαριστω για την απαντηση σου.
 

Μηνύματα
867
Reaction score
2.994
Έχεις και οθόνη στο pc έκτος την tv;Μπορεί για αυτό να σου δείχνει native τα 1080p.
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Ανάμεσα στην tv και την κάρτα γραφικών έχεις avr;
Όχι τίποτα απευθείας με hdmi 2.1v

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση φιλε Azazil1160. Πιστευω μεσα στην εβδομαδα να την αποκτησω πριν τελειωσει η προσφορα απο τον Κοτσο. Ολα τα reviews την εχουν κορυφαια. Αν και εχει πανελ της LG, ο επεξεργαστης P5 κανει την διαφορα. Το δευτερο κοντρολ δουλευει καλα ετσι? Ακουει στις εντολες του Google Assistance?
Και παλι σε ευχαριστω για την απαντηση σου.
Τιποτα φίλε Δημήτρη.κοιτα να προλάβεις μην λήξει η προσφορά.Το 2 κοντρόλ επίσης δουλεύει αστέρι στις φωνητικές εντολές και γενικά.Εβγαλαν και firmwares update για το κοντρόλ.

Έχεις και οθόνη στο pc έκτος την tv;Μπορεί για αυτό να σου δείχνει native τα 1080p.
Όχι μόνο την philips έχω αυτό είναι το περίεργο.
Στο xbox one x όλα δουλεύουν ρολόι.
Πήρα την Philips τηλέφωνο και περιμένουν βίντεο δικό μου πως έχω κάνει την συνδεσμολογία με την gpu.
Εγώ βέβαια τους είπα ότι πιθανόν είναι θέμα firmware της tv
 


Μηνύματα
774
Reaction score
782
Και τις δυο hdmi εξόδους στην κάρτα τις δοκίμασες;
Είναι το μόνο που δεν έχω κάνει μιας και η μία εκ των 2 βρίσκει επάνω στο case.Η Αsus δείνει και στα 2hdmi της κάρτας τα ίδια specs.

Μου βαλες φυτιλιες τώρα
 

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.503
Το πιο πιθανό είναι να είναι θέμα firmware τότε. Αφού σηκωνει κανονικά 4κ rgb 8bit μια χαρά είσαι. Που κολλάς;
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Το πιο πιθανό είναι να είναι θέμα firmware τότε. Αφού σηκωνει κανονικά 4κ rgb 8bit μια χαρά είσαι. Που κολλάς;
Ψυχολογικό Αλέξανδρε.
Μια χαρά δουλεύει.
Απλά μου την δίνει να μου δείχνει στο πάνελ της nvidia 1920χ1080p
 

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.503
Μη μασάς, κάτσε λιώσε να ευχαριστηθεις την οθόνη. Σκεφτόμουν να την πάρω και εγώ αλλά τελικά επικράτησε η dell alienware aw3418dw.
Καλή επιλογή πάντως, όπως και να έχει.
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Μη μασάς, κάτσε λιώσε να ευχαριστηθεις την οθόνη. Σκεφτόμουν να την πάρω και εγώ αλλά τελικά επικράτησε η dell alienware aw3418dw.
Καλή επιλογή πάντως, όπως και να έχει.
Για παιχνίδια εννοείται ότι dell μεταξύ των 2.(έχω στο 2pc lg 32" 165hz gsync)
Εγω την ήθελα για σαλόνι.Βεβαια κοιταγα qled 65" για το freesync 2 αλλά μόλις είδα τιμή Κωτσο και ολεντ δεν το πολύ σκέφτηκα,την κουμπωσα δεν μπόρεσα να αντισταθώ
 


Μηνύματα
774
Reaction score
782
Βάλε ένα test pattern με γραμμές ανάλυσης να δεις αν φτάνει σε 4K.
Πως το κάνουμε αυτό ;
Κάποιο λινκ.
Έχω δοκιμάσει και games 4k
Και ταινίες.

Αλλά μια δοκιμή σε αυτό που μου είπες...
 




Μηνύματα
774
Reaction score
782
Κουμπί για πληροφορίες δεν έχει στο χειριστήριο της tv;
Για να δειχνει σε τι αναλυση τρεχω ?

Eαν ναι δειχνει το σωστο
uhd 2160p 60hz

Στην lg B8 του φιλου παντος στο πανελ την nvidia του δειχνει σωστα 3840χ2160p native και 12bit οχι οπως εμενα 8
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.631
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top