Εκτίμηση για Panasonic DMC-FZ20

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Εχω την παραπάνω φωτογραφική μηχανή εδώ και κάποια χρόνια, δεν θυμάμαι πόσα ακριβώς, νομίζω γύρω στα 6-7, γενικά δεν την έχω χρησιμοποιήσει πολύ, κάτι καλοκαίρια στην αρχή, γενικά η μηχανή κάθεται.
Βγάζει πολύ καλές φωτο και ήταν highly recommended κάποτε. Δεν την παρακολουθώ την τεχνολογία των φωτογραφικών μηχανών εδώ και πολλά χρόνια. Οσοι παρακολουθείτε το 'αθλημα' θα μπορούσατε να μου δώσετε μια εκτίμηση για το ποσό που θα έπιανε αν την έβαζα στις αγγελίες για πώληση ώστε να δω αν αξίζει τον κόπο;
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Eιναι ενα μτχ προιον , ειναι αρκετα παλιο, πχ δεκαετιας θα ελεγα μαξ, αν λαβεις υπ οψιν οτι το "αντιστοιχο", αν μπορει να θεωρηθει, φρεσκο μοντελο κοστιζει απο 280-500 ευρω καινουρια, τα οποια αντιστοιχα θα κοστιζαν απο πχ 100-300 ευρω σε μεταχειρισμενα, μπορεις να σκεφτεις πανω κατω μια λογικη τιμη πωλησης , κατα τη δικη μου γνωμη περιπου 50-150 ευρω μαξ.

Τωρα αν , και κατα ποσο αξιζει να την πουλησεις αντι να την εχεις η να την δωρισεις η να τη χρησιμοποιησεις καπου ειναι δικο σου θεμα!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Την έβαλα στα 100 ευρά με ότι παρελκόμενο της είχα και ό,τι γίνει.
 

Μηνύματα
2.750
Reaction score
1.190
Απάντηση: Εκτίμηση για Panasonic DMC-FZ20

Σε τέτοια προιόντα μια αναζήτηση στο Ebay.co.uk ή στο .de είναι χρήσιμη για να δείς πόσα περίπου πιάνει !
Βέβαια πρέπει να δείς την τιμή τελικής πωλησης (μετά την δημοπρασία) για να έχεις σαφή εικόνα!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.346
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top