Ελαστικά 225/55/17




Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Τα είχα και εγώ αυτά , καλά είναι δεν είχα παράπονο. Είναι και αρκετά άνετα, συγκριτικά με τα σχεδόν ίδια DUNLOP που έβαλα μετά.
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Τα είχα και εγώ αυτά , καλά είναι δεν είχα παράπονο. Είναι και αρκετά άνετα, συγκριτικά με τα σχεδόν ίδια DUNLOP που έβαλα μετά.
Όμορφα δεν το πιέζω το αμάξι ησυχία και άνεση θέλω!

Για δοκιμή δεν πήγες στα ίδια?
 


Μηνύματα
455
Reaction score
572
Τα είχα και τα δύο αλλά σε 215/50/17 λίγο καλύτερα τα Ντανλοπ σε άνεση,εκπληκτικά τα Γκουντγιαρ σε όλα τα άλλα. Στην βροχή και τα δύο μπορούσες να τα εμπιστευτείς
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Ποια κοπανανε λιγότερο?

Μου έχει τύχει λάστιχο με πολύ καλή ποιότητα κύλισης και ήσυχο αλλά κοπαναγε στις κακοτεχνίες σαν να μην υπάρχει αύριο!

Τώρα φοράει debica presto ενός χρόνου από αυτόν πού το πήρα και δεν κοπανάνε Παρ όλο που είναι δεύτερα και φτηνά!
Κάτι ακόμα τα Α με τα Β ή C στο καύσιμο υπάρχει πραγματική μετρήσιμη διαφορά?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.279
Goodyear & Dunlop είναι σχεδόν ίδια ελαστικά. Έχουν βγει καλά, το f1 μάλλον πολύ καλό ελαστικό.
Δες κριτικές και κατάταξη σε ιντερνετικά περιοδικά ελαστικών, τα έχουν όλα μετρημένα.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.279
Δες βαθμολογίες για όλα εδώ:





Το Goodyear που είπες εξ'αρχής φαίνεται να είναι πολύ καλό.
Όπως και το F1.
 
Last edited:

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Είχα το eagle F2 asymmetric αν θυμάμαι καλά , εξαιρετικό , αθόρυβο γενικά μαλακό , χωρίς να κοπανάει.
Το dunlop που έβαλα δυστυχώς κοπανάει , και ας είναι περίπου το ίδιο λάστιχο με άλλο πέλμα.
Οταν ξαναλάξω πάλι σε goodyear θα πάω. Εκτός αν βγεί κάτι πολύ καλό .
CIVIC TYPE S.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
Bridgestone Turanza.

Καλύτερα σε σχέση με τα Goodyear που φορούσα στο δικό μου, ακριβώς στην ίδια διάσταση.

Πολύ πολύ καλύτερα σε σχέση με τα Dunlop που φορούσε ο γιός στο δικό του. Εκείνος χρειάστηκε να αλλάξει τα μαμά Dunlop μετά από πέσιμο σε λακούβα και αφού δεν βρήκε τα ίδια πήγε σε Bridgestone. Μέρα με τη νύχτα, ειδικά σε βρεγμένο.

Θα πήγαινα και σε Michelin, αν φυσικά εύρισκα, που δεν... Τα Continental καλά, αλλά φθείρονται σε χρόνο dt.
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
αυτο θα ρωτουσα και εγω που ειμαι σε φαση αλλαγης ελαστικων, γιατι δεν ειναι μεσα στις επιλογες το turanza T05
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
Θα πήγαινα και σε Michelin, αν φυσικά εύρισκα, που δεν...
Edit: τώρα βλέπω τα Pilot Sport 4 σε διαθεσιμότητα, όταν τα έψαχνα δεν υπήρχαν. Για μένα είναι και αυτά μια καλή επιλογή, πέρα από τα Bridgestone.

Επειδή εμφανίζονται μόνο σε 2 καταστήματα, αν τα προτιμήσεις πάρε τηλ πριν, γιατί πολλές φορές δεν υπάρχουν.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Η γ@μωMichelin εξαρτάται από εισαγωγείς και εμπόρους για διαθεσιμότητα.
Τα PS4 για το ένα μου αυτοκινητάκι τα παραγγέλνω 2 μήνες πριν τα χρειαστώ στον Παυλίδη στη Θηβών. :rolleyes:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.279

Vs



Νομίζω όχι μισελεν. :smg:

Άλλωστε, ο φίλος έχει δώσει τις απαιτήσεις του, ήσυχο, άνετο, δε το ζορίζει.




Η δική μου πρόταση, είναι το F1.


Σε 3 τεστ:

good comfort levels and very quiet.

low noise and good comfort.

good comfort levels.


Νομίζω πως για τους ελληνικούς δρόμους και για νορμάλ οδήγηση, είναι η καλύτερη επιλογή.

Overall - Very good - when water appeared on the track, the goodyear dominated

Overall - Top performer with top liability and low rolling resistance

Overall - Very good - Top-performances on all surfaces.


Στα 40.000χλμ που έκανα, είχε πολύ μικρή φθορά στο πέλμα. Εξαιρετικό στο νερό, χαοτικά καλύτερο από το χρεπι της ντανλοπ..
 
Last edited:

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.004
Reaction score
6.775
@costas EAR
Ποιά F1 φοράς; Τα 5 ή προηγούμενα;

Εγώ είμαι λίγο επιφυλακτικός γιατί, ενώ είχα τα 2 και ήταν φανταστικά, μετά έβαλα τα 3 και είναι μαύρα χάλια.
Και δεν είναι ιδέα μου, τα ίδια ή παρόμοια λένε και πολλοί άλλοι:

Και ενώ θα περίμενα στο tyrereviews (εκεί είχα κοιτάξει κι εγώ την πρώτη φορά και κατέληξα στα F1) να φαίνεται αυτή η διαφορά μεταξύ του 2 και του 3 στις βαθμολογίες, δεν φαίνεται. Τα 5αρια βέβαια είναι αλήθεια πως φαίνεται να ξεχωρίζουν θετικά, οπότε ίσως όντως να τα έχουν (ξανα)βελτιώσει.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Το tyrereviews είναι αγγλικό με βόρειους χρήστες κυρίως. Πολύ διαφορετικές συνθήκες και κριτήρια.
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.149
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top