Ελαφονησος

Μηνύματα
527
Reaction score
0
Μερικες φωτογραφιες απο την Ελαφονησο






Αγριοκεδρο κοιταξτε το alien που βγαινει μεσα απο τον κορμο.



Αμμολοφος με φοντο τον ουρανο.
 

Μηνύματα
527
Reaction score
0


Τα γαλαζοπρασινα νερα του Σιμου η αλλιως Σαρακινικο



Ενα κομματι της τεραστιας παραλιας



Και μια φανταστικη ανατολη!!!



Οι φωτογραφιες δεν εχουν επεξεργαστει.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Γιατι μου το κανεις αυτο?Ειχα παει περυσι και δεν μπορω να ξεχασω με τιποτα τα απιστευτα νερα της ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΥ.Keep up the good work!!!
 

Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Τα νερά φαίνονται πεντακάθαρα και η παραλία τεράστια...Πολύ ωραίες φωτογραφίες και ειδικά αυτή με την ανατολή μέσα από τα σύννεφα...
 

Μηνύματα
527
Reaction score
0
Σε οποιον αρεσουν οι ησυχες διακοπες αξιζει να παει στην Ελαφονησο.Η αποσταση απο Αθηνα ειναι 330 χλμ περιπου σε 3:30-4 ωρες ειναι εκει. :D
 

Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
Οι φωτογραφιες δεν εχουν επεξεργαστει.

Φαίνεται. :happy_6:

Δεν είναι καθόλου κακό το να επεξεργάζεται κανείς τις φωτογραφίες του.
Το αντίθετο μάλιστα.

Ο ψηφιακός φωτογράφος οφείλει να επεξεργάζεται τις φωτογραφίες του.

Αλλιώς είναι σαν να τις αφήνει...ανεμφάνιστες.
Σαν να μην εμφάνισε το φίλμ του.
 

Μηνύματα
64
Reaction score
0
Σε οποιον αρεσουν οι ησυχες διακοπες αξιζει να παει στην Ελαφονησο.Η αποσταση απο Αθηνα ειναι 330 χλμ περιπου σε 3:30-4 ωρες ειναι εκει. :D

σε 3:30 ωρίτσες πρέπει να είσαι ο shumacher για να φτάσεις! ο δρόμος από την σπάρτη και κάτω είναι χάλια και θες 1:45, η απόσταση από την τρίπολη στην σπάρτη είναι καμία ωρίτσα και αυτή μέσα από τα βουνά με αρκετές στροφές και αν σου πέσει κανα φορτηγό μπροστά κλάψτα χαράλαμπε! επόμένως αθήνα τρίπολη πρέπει να το κάνεις σε 1 ώρα και να πηγαίνεις με 180!εγώ που πηγαίνω χαλαρά (120 χιλ. στην εθνική) το κάνω 4:30-4:45
 

Μηνύματα
58
Reaction score
2
σε 3:30 ωρίτσες πρέπει να είσαι ο shumacher για να φτάσεις! ο δρόμος από την σπάρτη και κάτω είναι χάλια και θες 1:45, η απόσταση από την τρίπολη στην σπάρτη είναι καμία ωρίτσα και αυτή μέσα από τα βουνά με αρκετές στροφές και αν σου πέσει κανα φορτηγό μπροστά κλάψτα χαράλαμπε! επόμένως αθήνα τρίπολη πρέπει να το κάνεις σε 1 ώρα και να πηγαίνεις με 180!εγώ που πηγαίνω χαλαρά (120 χιλ. στην εθνική) το κάνω 4:30-4:45
Συμφωνώ !
 

KATERINAKI

Belly Dancer
Μηνύματα
1.307
Reaction score
4
εχω ακουσει τα καλυτερα!! και τωρα βλεπω και πανεμορφες εικονες....θα θελα να παω καποια στιγμη...αλλωστε εχω και φιλη με ενοικιαζομενα δωματια στην περιοχη...δυνατοτητα που πρεπει οπωσδηποτε να αξιοποιηθει.....βασικο στοιχειο ομως για να περασεις καλα ειναι και η καλη παρεα....για να δουμε....
 

Μηνύματα
58
Reaction score
2
Να μοιραστώ μαζί σας και τις δικές μου εμπειρίες σχετικά με την Ελαφόνησο. Πήγα πέρυσι, στα τέλη Ιουνίου (25-30). Ήταν φοβερά και προτείνω να πάτε τέτοια περίοδο. Κατ' αρχάς είναι πολύ πιο οικονομικά, αλλά το σημαντικότερο, είναι πολύ πιο ανθρώπινα. Τρώς καλύτερα, κοιμάσαι σε καλύτερα δωμάτια, βρίσκεις πιο εύκολα, και το βασικό, δεν ταλαιπωρείσαι κατά τις μετακινήσεις. Σε 2-3 λεπτά είσαι από το χωριουδάκι στην φοβερή παραλία του Σίμου, που είναι στο πίσω μέρος του (πολύ μικρού αυτού) νησιού. Για τον Αύγουστο, μου είπαν ότι μπορεί να κάνεις και 3/4 της ώρας για αυτή την απόσταση (3-4 χλμ), άσε που παρκάρεις κανά χλμ πριν από την παραλία...

Οπότε, προτείνω ανεπιφύλακτα ελαφόνησο, ιδιαίτερα τέλη Ιουνίου-αρχές Ιουλίου. Για τον Αύγουστο δεν άκουσα και πολύ θετικές εμπειρίες
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Ειχα παει Αυγουστο του 2004.
Δεν γινοταν της τρελλης ,με εξαιρεση το 3μερο του 15Αυγουστου.
Αλλα και παλι ηταν υποφερτα και αυτη η παραλια ΔΕΝ ΓΕΜΙΖΕΙ:cool_1:
 

Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
Πω πω...

Και αυτή η τελευταία φωτογραφία!!!

Όταν βρω λίγο χρόνο να την φτιάξω Γιώτα....θα είναι όπως θα ήθελες να την δεις.

Αυτή την στιγμή η φωτογραφία είναι ....πρόχειρη.
Το φαινόμενο με τα σύννεφα είναι τέλειο.
Όχι και η απεικόνησή του.
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
5
Παιδιά οφείλω να πώ οτι όσες φωτογραφίες του Σίμου και να δείς όταν πας εκεί απλά μένεις...Από όσες παραλίες έχω πάει στην Ελλάδα ο Σίμος μαζί με τα Φαλάσαιρνα στα Χανιά...Όποιος έχει πάει ξέρει για τι μιλάω...Που να τρέχεις τώρα σε Μαυρίκιους και Μπόρα-Καταιγίδα
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Ελαφονησος

<Που να τρέχεις τώρα σε Μαυρίκιους και Μπόρα-Καταιγίδα>

Αυτά τα απολαμβάνεις πιο πολύ κάτω από το νερό!!!!
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Ειναι κατι σαν τα κουφονησια του Λακωνικου κολπου,μαγευτικα ολο το χρονο εκτος απο τον Αυγουστο που δυστυχως ειναι και ο μηνας των διακοπων για τους περισσοτερους.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Re: Απάντηση: Ελαφονησος

<Που να τρέχεις τώρα σε Μαυρίκιους και Μπόρα-Καταιγίδα>

Αυτά τα απολαμβάνεις πιο πολύ κάτω από το νερό!!!!
:cool_4: :cool_4: :cool_4: :cool_4:
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Παιδιά οφείλω να πώ οτι όσες φωτογραφίες του Σίμου και να δείς όταν πας εκεί απλά μένεις...Από όσες παραλίες έχω πάει στην Ελλάδα ο Σίμος μαζί με τα Φαλάσαιρνα στα Χανιά...Όποιος έχει πάει ξέρει για τι μιλάω...Που να τρέχεις τώρα σε Μαυρίκιους και Μπόρα-Καταιγίδα
Φτου σου ρε! Φαλάσαρνα τη λένε :happy_9:

Μια και πιάσαμε την λεβεντογέννα όμως, αξίζει να αναφερθεί και Το Ελαφονήσι της Κρήτης, όπως και το εντυπωσιακό ακρωτήριο της Γραμβούσας.
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
Φαίνεται. :happy_6:

Δεν είναι καθόλου κακό το να επεξεργάζεται κανείς τις φωτογραφίες του.
Το αντίθετο μάλιστα.

Ο ψηφιακός φωτογράφος οφείλει να επεξεργάζεται τις φωτογραφίες του.

Αλλιώς είναι σαν να τις αφήνει...ανεμφάνιστες.
Σαν να μην εμφάνισε το φίλμ του.
:cool_4::cool_4::cool_4::cool_4:
 

Μηνύματα
527
Reaction score
0
Όταν βρω λίγο χρόνο να την φτιάξω Γιώτα....θα είναι όπως θα ήθελες να την δεις.

Αυτή την στιγμή η φωτογραφία είναι ....πρόχειρη.
Το φαινόμενο με τα σύννεφα είναι τέλειο.
Όχι και η απεικόνησή του.
Αν ειναι να τις φτιαχνεις για να δειξουν ωραιες τοτε τι νοημα εχει η φωτογραφια
σαν τεχνη.Δεν λεω να μην κανεις καποιες ψιλοδιορθωσεις οπως φωτεινοτητα καντραστ η να βγαλεις κατι περιτο που εχει πχ συρματα της ΔΕΗ.
Οσο για την φωτο με την ανατολη τα χρωματα ηταν ακριβως ετσι.Τωρα αν την αλλαξεις μπορεις να την κανεις καλυτερη αλλα δεν θα ειναι αυτο που ειδα πραγματικα.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.202
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top