Εμπειρίες από service Audi;

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: Εμπειρίες από service Audi;

Σορρυ για το 57 που εγραψα, ειχα ξεχασει οτι οι τιμες επεσαν λογω του μισου τελους ταξινομησης.....

Σωστος ο dream_GR. Τα ‘αυτοματα‘ κιβωτια κανουν καλυτερη διαχειρηση καυσιμου και εκμεταλευονται πιο σωστα την δυναμη του κινητηρα σε ολο το φασμα των στροφων του.
Με αυτο τον γνωμονα κατασκευαστηκαν αλλωστε.

Και εγω ημουν μεγας σκιστης, μεχρι που σε καθημερινη βαση παρατηρουσα πως δουλευει το Titrponic της Porsche και ετσι το ιδιο κανω και στο δικο μου αμαξι.
Καμμια σχεση σε αυτονομια και καταναλωση πλεον ;)
Για τετοια αυτοκινητα λοιπον προτιμηστε S-Tronic.
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Το S-tronic είναι 7τάχυτο διπλού συμπλέκτη. Αλλάζει γρηγορότερα από τον Σουμάχερ (συνήθως) και καίει λιγότερο καύσιμο σε γενικές γραμμές...
 

Μηνύματα
1.578
Reaction score
4
Απάντηση: Εμπειρίες από service Audi;

Μα η ίδια η Audi δίνει μεγαλύτερη κατανάλωση στο αυτόματο σε σχέση με το χειροκίνητο για το ίδιο μοντέλο.....

Αλλο προβλημα είναι τα 3100 περίπου που ζητάει το αυτόματο τα οποία δεν ......
Ηδη με τα προαιρετικά έχω υπερβεί κατα πολύ το budget :( Μου έχει κάνει ζημιά αυτό το jog dial που βρίσκετε κάτω απο το λεβιέ ταχυτήτων, αλλά μπαίνει μόνο με το navigation .....
Και επίσης ότι πλέον, αν δεν υπάρξει παράταση της μείωσης των τελών εκτελωνισμού, δεν προλαβαίνεις να παραγγήλεις αυτοκίνητο και να εκτελωνιστεί μέχρι τον Αυγουστο.

Ο κάθε έμπορος έχει ένα στοκ και αν ταιριάξει με τα γούστα σου τότε το παίρνεις.
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Για να λέμε την αλήθεια, στον κύκλο πόλης λέει ότι το S-tronic καίει ελαφρά λιγότερο. Στους άλλους κύκλους είναι ελαφρά παραπάνω. Αλλά αν θεωρήσουμε και το περιθώριο λάθους, μιλάμε για αμελητέες ποσότητες. Το ότι ένα αυτόματο κιβώτιο συγκρίνεται άμεσα με το χειροκίνητο στην κατανάλωση, είναι άθλος από μόνος του.
 

Μηνύματα
888
Reaction score
2
την δευτέρα πάω για test drive, απ'ότι μίλησα λίγο με τον πωλητή σήμερα μου είπε 4 μήνες παράδοση για το 2.0TFSI και 7 μήνες για το s-tronic!! είχε ένα πάκο από προσφορές, μου λέει και 300 κομμάτια να είχα θα είχαν φύγει όλα, δεν έχει μείνει τίποτα!! ποιά κρίση ρε παιδιά....
κάτι πήρε το αυτί μου για παράταση στην μείωση τον τελών μέχρι τέλος του χρόνου? και σήμερα να παραγγείλεις, δεν βγαίνει ο χρόνος παράδοσης...
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Γνώμη μου είναι ότι με κάποιο τρόπο θα μείνει μόνιμη η έκπτωση στο τέλος ταξινόμησης.
Ή στη χειρότερη περίπτωση θα μετρήσει το πότε το παράγγειλες το αυτοκίνητο.
Τώρα βέβαια, στην Ελλάδα ζούμε, ο παραλογισμός και η αυθαιρεσία είναι μέσα στην υφή της κοινωνίας...θέλουμε να φορολογούμε ευρωπαϊκά προϊόντα από την μία και να θέλουμε να μην φορολογούν π.χ. τα ροδάκινά μας οι Γερμανοί από την άλλη...
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Είναι κρίμα να μας περνάνε για πρόβατα οι αγράμματοι και κακομαθημένοι. Αφού πέρασα από τα μισά συνεργεία AUDI της Αθήνας, προτείνω τα εξής:
ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ: www.onparts.gr
ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ: Δημητρόπουλος-Γαβαλάς, Ακροπόλεως 29, Ηλιούπολη τηλ. 210 994 0872.
Ψαχτείτε και θα καταλάβετε... Έχω Α4 2.0Τ TFSI quatro και έχω κάνει πάρα πολλά απροβλημάτιστα χιλιόμετρα με την παραπάνω λύση.

ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ: Πείδης πίσω από ξενοδοχείο Metropolitan, Τακόρης πίσω από νεκροταφείο Νέας Σμύρνης, TeoCarService στην Καλλιθέα. Απαράδεκτα πανάκριβοι, μηδενική εμπιστοσύνη.

ΕΝΝΑΛΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ: Μανδήλας Γιώργος στην Λ. Βουλιαγμένης 26 στην Γλυφάδα τηλέφωνο 210 9616327
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.850
Reaction score
83.934
Αγοράζεις ανταλλακτικά από την onparts και στα τοποθετεί ο Δημητρόπουλος;
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451

Μηνύματα
1
Reaction score
0
και εγώ έψαχνα ένα κάλο συνεργείο και βρήκα τον "Γιώργο τον Μανδηλά στην Γλυφάδα"
απ' αυτό το site.

η εντυπώσεις μου είναι χάλια
μου άλλαξε εμπρος δισκόπλακες και τακάκια σε ενα audi a4 allroad (300 ευρο)
μόλις ζεσταθούν λίγο τρίζουν πολύ μα πολύ χάλια. μάπα μου έβαλε τέλος πάντων..
αυθεντικά 460ευρω
τι άλλο ήθελα και βρήκα αυτόν???
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.662
Μηνύματα
2.871.209
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top