Εναλλακτικοί πάροχοι streaming.

  • Thread starter Νίκος Τεγόπουλος
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Ψάχνοντας να διαπιστώσω τι εναλλακτικές υπάρχουν σε υπηρεσίες streaming για παρακολούθηση κυρίως ταινιών, και όχι σειρών, νόμιμα, πληρώνοντας τη συνδρομή μου, είδα, σύμφωνα με το παρακατω link : https://usa-ip-address.com/hulu/gre...BiKH2T2eUbWnblPX58lVjzKOfuPNM7ehoCO2oQAvD_BwE, ότι υπάρχουν αρκετοί που προσφέρουν αυτού του είδους τις υπηρεσίες, αλλά δυστυχώς μόνο στην Αμερική.

Το θέτω εδώ με σκοπό την ενημέρωση όλων μας, αλλά και τη συζήτηση, προκειμένου να δούμε εάν θα μπορούσαν να καλύψουν ένα σινεφίλ, τόσο για την ταινιοθήκη τους, όσο και την ποιότητα λήψης.

Στην περίπτωση που κάποιος, ή κάποιοι πάροχοι, όπως το Netflix, επεκτείνουν τις δραστηριότητές τους στην Ελλάδα, θα μπορούσαμε να πουμε, να ένα καλό νεο;
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Νομίζω - κατάλαβα από κάτι που διάβασα ότι ετοιμάζεται και η apple tv να κάνει δυναμικό μπάσιμο...
 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Hulu, HBO. :geek:
1. Hulu: https://www.google.com/amp/s/gr.ign...ta-to-kleisimo-tes-sumphonias-disneyfox?amp=1
Όχι κάποιο συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα πάντως. Θα ήταν ίσως η καλύτερη συνδρομητική streaming πλατφόρμα.

2. ΗBO: επίσης πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση, αλλά:

How can I get HBO in Europe?

HBO is available in Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, Hungary, Macedonia, Moldova, Montenegro, Norway, Poland, Romania, Serbia, Slovak Republic, Slovenia, Spain and Sweden.

Ουδεμία πρόβλεψη για επέκταση.

3. Amazon prime video : https://www.primevideo.com/?ref_=dvm_pds_amz_GR_lb_s_g|c_267085803991_m_BSiUqgis-dm_s__
επίσημα στην Ελλαδα, αλλά με σχεδόν ανύπαρκτο περιεχόμενο. Παρ' όλα αυτά, μόνο και μόνο για το χαμηλό της συνδρομής (2,99 €), για τους πρώτους έξι μήνες, και με δυνατότητα διακοπής κατά βούληση, ίσως το κάνω.

Η εναλλακτική, επίσημα και νόμιμα για τη χώρα μας λοιπόν, είναι μόνο το τελευταίο, δυστυχώς..
 



hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλημέρα.

Αν κάποιος χρησιμοποιήσει vpn fake ip, αυτά που χρησιμοποιούνται από torrentαδικα, θα μπορεί να δει άμα δηλώνει USA IP;
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.005
Reaction score
1.466
Καλημέρα. Το πρώτο link μιλάει ακριβώς για την παράκαμψη του "USA IP only". Επί πληρωμή βέβαια. Πόσο νόμιμο είναι αυτό δεν ξέρω. Και δεν μπορώ να προβλέψω τι θα γίνει αν ανακλύψει ο πάροχος το τρικ. Πάντως τελικά το σπορ είναι ακριβό. Και υπάρχει κίνδυνος (το έχω πάθει αυτό πολάκις όχι μόνο με τις υπηρεσίες αλλά και με τα μηχανήματα) απλά να αιθανόμαστε ψυχολογικά "πλούσιοι", ότι δηλαδή μπορούμε να δούμε πρακτικά τα πάντα αλλά τελικά να μην έχουμε χρόνο να το κάνουμε. Μου θυμίζει τις δοξασμένες μέρες των δορυφορικών καναλιών που με ένα πιάτο 2.4 μέτρα μπορούσα να σαρώσω όλο το τόξο, να κατεβάσω 4000-5000 κανάλια αλλά που ποτέ δεν τα παρακολούθησα ούτε για δείγμα!
Πάντως, μια τέτοια πλατφόρμα θα την εξέταζα για Smart TV μόνο, για τις υπόλοιπες συσκευές είναι άβολο...
Γιάννης
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Καλημέρα. Το πρώτο link μιλάει ακριβώς για την παράκαμψη του "USA IP only". Επί πληρωμή βέβαια. Πόσο νόμιμο είναι αυτό δεν ξέρω. Και δεν μπορώ να προβλέψω τι θα γίνει αν ανακλύψει ο πάροχος το τρικ. Πάντως τελικά το σπορ είναι ακριβό. Και υπάρχει κίνδυνος (το έχω πάθει αυτό πολάκις όχι μόνο με τις υπηρεσίες αλλά και με τα μηχανήματα) απλά να αιθανόμαστε ψυχολογικά "πλούσιοι", ότι δηλαδή μπορούμε να δούμε πρακτικά τα πάντα αλλά τελικά να μην έχουμε χρόνο να το κάνουμε. Μου θυμίζει τις δοξασμένες μέρες των δορυφορικών καναλιών που με ένα πιάτο 2.4 μέτρα μπορούσα να σαρώσω όλο το τόξο, να κατεβάσω 4000-5000 κανάλια αλλά που ποτέ δεν τα παρακολούθησα ούτε για δείγμα!
Πάντως, μια τέτοια πλατφόρμα θα την εξέταζα για Smart TV μόνο, για τις υπόλοιπες συσκευές είναι άβολο...
Γιάννης
Με καλύπτει απόλυτα το Netflix σε σειρές, όχι όμως και σε ταινίες. Θα ήθελα να είχα και ένα τετοιο πάροχο, ο οποίος θα είχε την ποιότητα εικόνας και ήχου του Netflix, υπότιτλους, καθώς και τη δυνατότητα δημιουργίας οικογενειακού πακέτου . Και όλα αυτά νόμιμα, χωρίς vpn Αμερικής. Έτσι θα είχαμε μια ολοκληρωμένη οικιακή διασκέδαση.

Δορυφορικά: Υπάρχουν ελεύθερα κανάλια στο hotbird & Astra που δείχνουν ταινίες. Υπότιτλους; γίνεται! Δεν είναι όμως του παρόντος να αναλυθεί αυτό. Απλώς, ή ποιότητα HD των εγχώριων, NOVA, OTE και digea προκαλεί θλίψη, συγκρινόμενη με αυτά των δορυφορικών, των περισσοτέρων τουλάχιστον..
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.005
Reaction score
1.466
Θλίψη ξε-θλίψη αυτοί πουλάνε και τα πέρνουν κανονικά κάθε μήνα, κατ' ευθείαν ή μέσα από double. triple, tetraple πακέτα! Αφού υπάρχουν αυτοί που τα ακουμπάνε για να βλέπουν σκουπίδια, ψεύτικο HD και μέχρι 24 Mbps καλά κάνουν. Για να μην αγόραζε κανείς, τότε θα βλέπαμε πως θα τους ανέβαινε ο πυρετός και θα τους κατέβαινε το παντελόνι...
Γιάννης
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
.......................................
2. ΗBO: επίσης πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση, αλλά:

How can I get HBO in Europe?

HBO is available in Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, Hungary, Macedonia, Moldova, Montenegro, Norway, Poland, Romania, Serbia, Slovak Republic, Slovenia, Spain and Sweden.

Ουδεμία πρόβλεψη για επέκταση.

.....................................................
Ουτε στη Νοτια Μακεδονια; :):):)
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Ουτε στη Νοτια Μακεδονια; :):):)
...το είδα Λάκη, και άντε εκεί, εδω; κοίτα τη φωτο:
Screenshot_20190328-153654_All Currency Converter.jpg

Αφού υπάρχουν αυτοί που τα ακουμπάνε για να βλέπουν σκουπίδια, ψεύτικο HD και μέχρι 24 Mbps καλά κάνουν.
..είμαι ένας από αυτούς! Με triple μάλιστα. Τι να κάνω όμως..μ' ενδιαφέρει το Ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

Εάν κάποιο μέλος έχει, ή είχε Amazon prime, καλό θα ήταν να μας γνωρίσει τις εντυπώσεις του..
 

Μηνύματα
416
Reaction score
520
Μα υπάρχει δοκιμαστική περίοδος δωρεάν, για κάποιες ημέρες, όποτε μπορείς να κρίνεις μόνος σου.
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.005
Reaction score
1.466
Ουτε στη Νοτια Μακεδονια; :):):)
Συγνώμη ρε παιδιά, δεν αισθάνεστε θυμωμένοι και ξεφτύτλες; Δεν βγαίνετε από τα ρούχας σας που κάτι τέτοια τα εβλογήσαμε κιόλας; Ή μόνο εγώ νιώθω έτσι...
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Μα υπάρχει δοκιμαστική περίοδος δωρεάν, για κάποιες ημέρες, όποτε μπορείς να κρίνεις μόνος σου.
Αυτό θα κάνω. Καλό θα ήταν όμως να γνωσθεί και εμπειρία κάποιου άλλου..
[DOUBLEPOST=1553783200][/DOUBLEPOST]
Συγνώμη ρε παιδιά, δεν αισθάνεστε θυμωμένοι και ξεφτύτλες; Δεν βγαίνετε από τα ρούχας σας που κάτι τέτοια τα εβλογήσαμε κιόλας; Ή μόνο εγώ νιώθω έτσι...
Μάλλον γραφτηκε προ της συμφωνίας, και δεν το πήραν χαμπάρι ότι.. ..συμφωνήσαμε!!
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Συγνώμη ρε παιδιά, δεν αισθάνεστε θυμωμένοι και ξεφτύτλες; Δεν βγαίνετε από τα ρούχας σας που κάτι τέτοια τα εβλογήσαμε κιόλας; Ή μόνο εγώ νιώθω έτσι...
Ηρεμησε Ιωαννη! Αυτα ηταν προ συμφωνιας Πρεσπων, που καποιοι αλλοι Ποντιοι Πιλατοι τα ειχαν ευλογησει ...σιωπηρως!
 


Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
το στρήμινγκ ειναι σε επιπεδο μεσαίωνα.Επρπε να υπαρχει ηδη μια παγκοσμια σελιαδα με περιπου τα παντα ,να πληρωνεις ένα μικρο ποσό πχ.ενα ευρω και να κατεβαζεις οποια ταινια θελεις.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
το στρήμινγκ ειναι σε επιπεδο μεσαίωνα.Επρπε να υπαρχει ηδη μια παγκοσμια σελιαδα με περιπου τα παντα ,να πληρωνεις ένα μικρο ποσό πχ.ενα ευρω και να κατεβαζεις οποια ταινια θελεις.
..πολύ καλό για να είναι αληθινό. Νομίζω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό διότι τα studio παραγωγής είναι αρκετά, και το κάθε ένα θέλει να κρατήσει το υλικό για τον εαυτό του. Είναι πολλά τα χρήματα που θα κερδίσουν από το streaming για να το μοιραστούν με άλλους.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.606
Reaction score
27.948
Έμαθα εχθές από φίλο που είναι μέσα στον ΟΤΕ και ήταν στην συνάντηση που έκανε η κυβέρνηση με τα ξένα Studios ότι ψήνεται το Disney + να ξεκινήσει στην Ελλάδα με την πρώτη φουρνιά αλλά και Amazon Prime γιατί τους έταξαν την επιστροφή φόρου σε παραγωγές και 2 χρόνια αφορολόγητης δραστηριότητας στις υπηρεσίες τους. Για να δούμε
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top