Ενημέρωση για το Netflix

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Καλημέρα. Στο παρακάτω Link στο facebook παρέχεται μια αρκετά καλή ενημέρωση για το περιεχόμενο του Netflix στη χώρα μας. Μπορεί κανείς να βρει χρήσιμες πληροφορίες που αφορούν τις νέες σειρές, ταινίες, διάθεση υποτίλων, μεταγλώττιση κ.λ.π.
https://www.facebook.com/search/top/?q=netflix greece -unofficial fp

Νομίζω ότι είναι αρκετά καλό...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.875
Reaction score
41.085
Netflix Greece -unofficial fp
ΣΥΣΚΕΥΗ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ;
ΝΕΑ: Η εταιρεία ξεκίνησε δοκιμαστικά να περνάει τους ελληνικούς υπότιτλους με άλλη μορφή. Αυτό σημαίνει δύο πράγματα:
α) Όσοι αντιμετωπίζατε πρόβλημα σε παλιάς κατασκευής συσκευής και δεν αναγνωρίζονταν τα ελληνικά ως γλώσσα υποτίτλων, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αρχίσετε να βλέπετε την επιλογή των ελληνικών υποτίτλων, μιας και αυτό παρακάμπτει την μη αναβάθμιση του 2016.
β) Μπορείτε πλέον να αλλάζετε την μορφή των υποτίτλων και στους ελληνικούς. (Χρώμα, σκίαση, γραμματοσειρά, μέγεθος) [Η ρύθμιση αυτή μόνο μέσω του ιστοτόπου και όχι εφαρμογής]

Θα το δείτε στις νέες προσθήκες σίγουρα:
π.χ.
- Netflix: Καμιά σαν Εσένα / Irreplacable You
- Netflix: Πρώτη Ομάδα Γιουβέντους/ First Team Juventus
- Netflix: Ο Επόμενος Καλεσμένος μου: Ντέιβιντ Λέτερμαν (2ο μέρος)
- Netflix: Μαύρος Κεραυνός επεισόδιο 1x4
- Netflix: Σταρ Τρεκ Ντισκάβερι επεισόδιο 1x15
- Οι Θρύλοι του Αύριο επεισόδιο 3x10
- The Parent Trap / Δίδυμοι Μπελάδες

και στις περισσότερες νέες προσθήκες υποτίτλων, που μπαίνουν πλέον στην νέα μορφή, κάνετε, λοιπόν, μια προσπάθεια να ελέγξετε
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.875
Reaction score
41.085
λεω να το βαλω...τι λεει αγαπη ;
έχει πολύ περιεχόμενο ταινίες και σειρές, δεν θα βρεις τα πολύ καινούργια του κινηματογράφου, αυτά μπαίνουν με καθυστέρηση, έχει νομίζω όλες τις κλασικές. Επίσης έχει και δικές του παραγωγές πολύ επιτυχημένες (house of cards, narcos, dark και άλλα).
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
δεν βιαζομαι για τα καινουργια...παω κινηματογραφο σε αυτα που με ενδιαφερουν αρκετα :D

απο εικονα τι λεει ;
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.875
Reaction score
41.085
δεν βιαζομαι για τα καινουργια...παω κινηματογραφο σε αυτα που με ενδιαφερουν αρκετα :D

απο εικονα τι λεει ;
hd και 4Κ από ότι διαβάζω. Εγώ παίζω από την εφαρμογή του oppo 103, η εικόνα είναι εφάμιλλη των καλών remux, ίσως ένα κλικ πιο κάτω.
 





Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Netflix Greece -unofficial fp
ΣΥΣΚΕΥΗ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ;
ΝΕΑ: Η εταιρεία ξεκίνησε δοκιμαστικά να περνάει τους ελληνικούς υπότιτλους με άλλη μορφή. Αυτό σημαίνει δύο πράγματα:
α) Όσοι αντιμετωπίζατε πρόβλημα σε παλιάς κατασκευής συσκευής και δεν αναγνωρίζονταν τα ελληνικά ως γλώσσα υποτίτλων, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αρχίσετε να βλέπετε την επιλογή των ελληνικών υποτίτλων, μιας και αυτό παρακάμπτει την μη αναβάθμιση του 2016.
β) Μπορείτε πλέον να αλλάζετε την μορφή των υποτίτλων και στους ελληνικούς. (Χρώμα, σκίαση, γραμματοσειρά, μέγεθος) [Η ρύθμιση αυτή μόνο μέσω του ιστοτόπου και όχι εφαρμογής]

Θα το δείτε στις νέες προσθήκες σίγουρα:
π.χ.
- Netflix: Καμιά σαν Εσένα / Irreplacable You
- Netflix: Πρώτη Ομάδα Γιουβέντους/ First Team Juventus
- Netflix: Ο Επόμενος Καλεσμένος μου: Ντέιβιντ Λέτερμαν (2ο μέρος)
- Netflix: Μαύρος Κεραυνός επεισόδιο 1x4
- Netflix: Σταρ Τρεκ Ντισκάβερι επεισόδιο 1x15
- Οι Θρύλοι του Αύριο επεισόδιο 3x10
- The Parent Trap / Δίδυμοι Μπελάδες

και στις περισσότερες νέες προσθήκες υποτίτλων, που μπαίνουν πλέον στην νέα μορφή, κάνετε, λοιπόν, μια προσπάθεια να ελέγξετε
.

..ακυρο το πρωτο post, εκανα π@π@ρια!

Οντως στις νεες παραγωγες αλλαξε ο τροπος προβολης των υποτιτλων, οχι προς το καλυτερο κατα τη γνωμη μου. Βλεπω τωρα τη σειρα first team - juventus, και μου βγαζει ασπρη γραμματοσειρα σε πρασινο φοντο. Χαλια. Θα δω εαν μπορω να το αλλαξω.

Θα δω επισης εαν μπορει να δει Ελληνικους υποτιτλους η εγκατεστημενη εφαρμογη Netflix της tv. Εως τωρα δεν τους εβλεπε, γ' αυτο και παιζω με Zidoo X-10...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.875
Reaction score
41.085
σε αυτούς τους νέους υπότιτλους μπορείς να αλλάξεις το πως φαίνονται αλλά αυτό γίνεται μόνο όταν μπεις στο λογαριασμό σου από τον υπολογιστή, όχι από την εφαρμογή στη συσκευή
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
..θα το δω. Γιατι να μη μπορω και απο το Zidoo; μπορω και απο εδω να μπω στο λογαριασμο μου, θα το αλλαξω παντως γιατι μου "τρωει" εικονα αυτο το πραγμα...
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
α) Όσοι αντιμετωπίζατε πρόβλημα σε παλιάς κατασκευής συσκευής και δεν αναγνωρίζονταν τα ελληνικά ως γλώσσα υποτίτλων, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αρχίσετε να βλέπετε την επιλογή των ελληνικών υποτίτλων, μιας και αυτό παρακάμπτει την μη αναβάθμιση του 2016.
Παιζει Ελληνικους υποτιτλους κανονικα, ενω πριν οχι. Μονο ομως στις νεες παραγωγες, στις παλαιοτερες που ειχε ηδη, οχι. Αν το εκαναν και για αυτες, θα ηταν μια ολοκληρωμενη εφαρμογη...
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.875
Reaction score
41.085
Παιζει Ελληνικους υποτιτλους κανονικα, ενω πριν οχι. Μονο ομως στις νεες παραγωγες, στις παλαιοτερες που ειχε ηδη, οχι. Αν το εκαναν και για αυτες, θα ηταν μια ολοκληρωμενη εφαρμογη...
Οτι καινούργιο βγαίνει με ελληνικούς θα παίζει και στις προηγούμενες συσκευες από 2016 και μετά. Οι υπάρχουσες μεταφράσεις δεν ξέρουμε ακόμα αν θα γίνει και ποτέ update. Είναι σημαντικό όμως που αντέδρασαν στο πρόβλημα με τις παλιότερες συσκευες.
 

Μηνύματα
561
Reaction score
1.003
Κι εγω το ενεργοποιησα στο ps4 pro. Μια χαρα παιζει, ικανοποιητικη εικονα και ηχος και περιεχομενο αρκετο. Λογικα θα τη συνεχισω τη συνδρομη.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Οτι καινούργιο βγαίνει με ελληνικούς θα παίζει και στις προηγούμενες συσκευες από 2016 και μετά. Οι υπάρχουσες μεταφράσεις δεν ξέρουμε ακόμα αν θα γίνει και ποτέ update. Είναι σημαντικό όμως που αντέδρασαν στο πρόβλημα με τις παλιότερες συσκευες.
..θετικο βημα, ασφαλως.
Ισως επρεπε να το κανουν εξ' αρχης, ωστε πολλοι ανθρωποι να μην ειχαν αγορασει media players.

Παντως σε συγκριση που εκανα σημερα τον media της tv, με το Ζidoo, ο δευτερος απεδωσε καλυτερα. Καλυτερη ποιοτητα χρωματων, καθαροτερη εικονα.
 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
..δε μπορω να σου πω διοτι δεν εχω tv 4 κ! Εχω ολα τα αλλα (vdsl 50, media που μπορει να παιξει 4 K, μεχρι και hdmi 2,1 εχω), tv ομως οχι. Σε hd παντως ειναι super, ελαχιστα κατωτερη απο fhd προγραμματα που βλεπω απο τον δορυφ. δεκτη.

Εγω δε θα κοψω ποτε τη συνδρομη μου παντως...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.881
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top