Ενισχυτής για B&W 802 Series 2

Μηνύματα
126
Reaction score
28
Καλησπέρα φίλοι έχω έναν προενισχυτή Conrad Johnson Premier 14 και ψάχνω για τελικό λαμπάτο για να οδηγήσω τα B&W 802 Series 2 με specs:

Screenshot 2020-01-07 at 17.24.11.png


budget 1000 - 1500 κοιτάω και μεταχειρισμένους..

Απόψεις;
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Καλησπέρα φίλοι έχω έναν προενισχυτή Conrad Johnson Premier 14 και ψάχνω για τελικό λαμπάτο για να οδηγήσω τα B&W 802 Series 2 με specs:

View attachment 149895

budget 1000 - 1500 κοιτάω και μεταχειρισμένους..

Απόψεις;
Εσυ δεν εψαξες καθολου;Δεν εχεις να προτεινεις καποιους που ειδες;Κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να δωσεις κατι παραπανω παντως για αυτο το ηχειο...Και για καινουριο ακομα περισσοτερα!
 

Μηνύματα
126
Reaction score
28
δυστυχώς αυτά που ιδανικά θα ήθελα ξεφεύγουν πάρα πολύ στα χρήματα.
Από ακουστικής προσέγγισης θα στρεφόμουν σε CJ, Krell, PrimaLuna, Audio Research
γενικά είμαι της Αμερικάνικης σχολής.. να ανέβω λίγο ακόμα σε budget με πίεση..
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
δυστυχώς αυτά που ιδανικά θα ήθελα ξεφεύγουν πάρα πολύ στα χρήματα.
Από ακουστικής προσέγγισης θα στρεφόμουν σε CJ, Krell, PrimaLuna, Audio Research
γενικά είμαι της Αμερικάνικης σχολής.. να ανέβω λίγο ακόμα σε budget με πίεση..
Εννοω αν βρηκες καποια μοντελλα με συγκεκριμενη τιμη.

Κριμα να μη δωσεις οσο πιο καλο σημα γινεται σε αυτα τα ηχεια.Ανεβα οσο μπορεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο μετα.
 

Μηνύματα
126
Reaction score
28
Εννοω αν βρηκες καποια μοντελλα με συγκεκριμενη τιμη.

Κριμα να μη δωσεις οσο πιο καλο σημα γινεται σε αυτα τα ηχεια.Ανεβα οσο μπορεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο μετα.
όχι δεν έχω δει κάτι τουλάχιστον σε αυτά που κοίταξα εδώ..
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Καλησπέρα φίλοι έχω έναν προενισχυτή Conrad Johnson Premier 14 και ψάχνω για τελικό λαμπάτο για να οδηγήσω τα B&W 802 Series 2 με specs:

View attachment 149895

budget 1000 - 1500 κοιτάω και μεταχειρισμένους..

Απόψεις;
14 χρονια επαιζα με τα 802 Nautilus....οσο τους εδινα ρευματα τοσο αλλαζε το παιξιμο τους και το τελικο ηχητικο αποτελεσμα....για μενα αν θες να ταισεις σωστα αυτα τα ηχεια παιξε με τρανζιστορατους τελικους η με καποιους βαρβατους class D που κυκλοφορουν κα κανουν ζημιες ...ασε τις λαμπες γιακαποιο αλλο ηχειο ....επαιξα και με αυτες αλλα δεν επαιρνα αυτο που ηθελα !!!!
 

Μηνύματα
763
Reaction score
962
Θα συμφωνήσω,έχεις την χροιά της λάμπας στην προενισχηση,και εγώ με τα 802D τους έχω 700 watt επάνω για να παίξουν .Πάντως κ εγώ πιστεύω ότι στο μπάτζετ που αναφέρεις είναι δύσκολο να βρεις κάτι που να πάρεις το 80-90% απτά ηχεία σου...Κ εμένα η γνώμη μου είναι ότι αυτά τα ηχεία θέλουν ρεύμα...
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
Καλησπέρα φίλοι έχω έναν προενισχυτή Conrad Johnson Premier 14 και ψάχνω για τελικό λαμπάτο για να οδηγήσω τα B&W 802 Series 2 με specs:

View attachment 149895

budget 1000 - 1500 κοιτάω και μεταχειρισμένους..

Απόψεις;
Αν ο προ σου έχει balanced εξόδους: Hypex NC-400 ή Hypex NC-1200!!!!!
 


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Αυτό το είδες και το προσπερασες?

Συμφωνώ με τον Τζιο απόλυτα.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις για αυτά είναι ένας τέτοιος τελικός!
 


P

PMC

Guest
Κανονικά αυτό το ηχείο που είναι αρκετά ποιοτικό πρέπει να συνδυαστεί με έναν αντίστοιχο τελικό ( αφού διαθέτει έναν εξαιρετικό προ) και ένα ποιοτικό σετακι από σαμπ......και τέλος !
 




Μηνύματα
126
Reaction score
28
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, η αλήθεια είναι ότι τα κομμάτια οβερ 3k που μου προτείνατε είναι σίγουρα φοβερά και ίσως ιδανικά για το ήδη υπάρχον σύστημα αλλά δυστηχως ξεπερνάνε κατά πολύ το μπάτζετ μου σε αυτή την φάση..

Πολυ προτείνατε hypex nc1200.. μπορείτε να δώσετε καμια πληροφορία περαιτέρω;

Ευχαριστω!
 

Μηνύματα
1.226
Reaction score
2.039
Σου έστειλα ένα μήνυμα. Αν θες, ακολούθα αυτό που σου έστειλα και ειδικά για Hypex, είναι ο καταλληλότερος να σου λύσει όλες τις απορίες.
 



Μηνύματα
126
Reaction score
28
όχι δεν είναι τριών δρόμων αν και τώρα που διάβασα αυτό..

C10E61B3-40A5-4C9A-80EA-A91FE2799281.jpeg



D822F30F-9A27-49B6-BE89-AE7CFAFEC1C1.jpeg



όποτε υπάρχει τρόπος να γίνει ένωση 2 δρομη;;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.193
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top