Ενισχυτής για dali zensor 7.


Μηνύματα
207
Reaction score
56
καλημέρα τελικά βρήκα σε πολύ καλή τιμή έναν σχεδόν καινούργιο emotiva a300 και πήγα εκεί. πλέον έχω την οδήγηση που ήθελα και ακούω τα πάντα στα χαμηλά.
 

Μηνύματα
263
Reaction score
71
Χρόνια πολλά ! Επειδή έχω μεταξύ άλλων και τον ενισχυτή σου και μάλιστα και τα dali zensor 3 θα σου ελεγα πρωτος ματσάρουν πολύ ωραία σαν ηχόχρωμα και δεύτερον οι εναλλακτικές που συζητάς δεν θα σου δώσουν μάλλον πιο πολύ φινέτσα ισως ουτε και τίποτα σχεδόν άλλο διότι ο ενισχυτής που έχεις είναι ήδη αρκετά καλός και αρκετά ισχυρος. Τι σου λείπει στο ήχο σου? Νομίζω ότι τα εχεις καλά ταιριάξει. Σωστο βήμα θα ήταν αν θες και σε τρώει κάπως για αναβάθμιση να φύγεις στα ηχεια 2 κατηγορίες άνω και μετά βλεπεις....
 

Μηνύματα
207
Reaction score
56
Χρόνια πολλά ! Επειδή έχω μεταξύ άλλων και τον ενισχυτή σου και μάλιστα και τα dali zensor 3 θα σου ελεγα πρωτος ματσάρουν πολύ ωραία σαν ηχόχρωμα και δεύτερον οι εναλλακτικές που συζητάς δεν θα σου δώσουν μάλλον πιο πολύ φινέτσα ισως ουτε και τίποτα σχεδόν άλλο διότι ο ενισχυτής που έχεις είναι ήδη αρκετά καλός και αρκετά ισχυρος. Τι σου λείπει στο ήχο σου? Νομίζω ότι τα εχεις καλά ταιριάξει. Σωστο βήμα θα ήταν αν θες και σε τρώει κάπως για αναβάθμιση να φύγεις στα ηχεια 2 κατηγορίες άνω και μετά βλεπεις....
Ο ενισχυτής όπως έγραψα παραπάνω αλλάχτηκε με έναν emotiva. Η οδήγηση τους στα χαμηλά όντως ήρθε από τον ποιο δυνατό ενισχυτή. Για τα δικά μου αυτιά είναι ποιο ορατη η ευκρίνεια εάν μπορώ να το θέσω έτσι σε χαμηλές εντάσεις που ήθελα. Και ο μαραντζ τις.εδινε αλλά σε ποιο ηψυλες εντάσεις που δεν άκουγα ποτέ όμως. Άλλωστε τα ηχεία θέλουν από 40watt και πάνω οπότε ήρθαν από τον emotiva
 

Μηνύματα
263
Reaction score
71
Καλοάκουστος ! έβλεπα 2 μυνήματα πιο πίσω όταν έστελνα ! Παντως έχει και ο 6006 τις χάρες του αν δεν τον έδωσες να τον κρατήσεις !
 

Μηνύματα
207
Reaction score
56
Καλοάκουστος ! έβλεπα 2 μυνήματα πιο πίσω όταν έστελνα ! Παντως έχει και ο 6006 τις χάρες του αν δεν τον έδωσες να τον κρατήσεις !
Δυστηχως πρέπει να φύγει λόγω χρηματοδότησης των νέων συστημάτων....... Περιμένω να κούμπωσω και τον acoustic design xpreamp όπου εκεί πόνεσε....... Πάντως για τα λεφτά του είναι ότι ποιο ολοκληρωμένο υπάρχει το μαραντζακι
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top