Ενισχυτης και ηχεία

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλησπερα σε ολους! Εχω ενα πικαπ, το κλασσικό ΜΚ ΙΙ SL 1200, ενισχυτη Rotel ra714 στα 50w και ηχεία της συμφορας σε ενα χωρο 35-40 τ.μ. Εχω μαζεψει ενα μπάτζετ στα 1500 ευρώ και σκεφτομαι να παρω ενισχυτη και ηχεία. Θα μπορουσα να προσανατολιστω σε λαμπάτο. Εχω κάνει ερευνα αγοράς, στο skroutz βασικά. Τι θα προτεινατε; Και απο ηχεία; Ευχαριστώ!!!
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.798
θα προτεινα να το ξανασκεφτεις τι θελεις να κανεις... 🐒
αλλα για αρχη πες μας σε τι εντασεις θελεις να ακους, αν ο χωρος ειναι φροντισμενος, αποστασεις ακροασης/τοποθετησης (βοηθα μια προχειρη κατοψη του χωρου), γιατι επελεξες βινυλιο (κουτσομπολιο), τι σε ενοχλει στο παρων σεταπ, και που μας βρηκες(και αυτο κουτσομολιο) (+καλωσηρθες).
 


Μηνύματα
2
Reaction score
0
θα προτεινα να το ξανασκεφτεις τι θελεις να κανεις... 🐒
αλλα για αρχη πες μας σε τι εντασεις θελεις να ακους, αν ο χωρος ειναι φροντισμενος, αποστασεις ακροασης/τοποθετησης (βοηθα μια προχειρη κατοψη του χωρου), γιατι επελεξες βινυλιο (κουτσομπολιο), τι σε ενοχλει στο παρων σεταπ, και που μας βρηκες(και αυτο κουτσομολιο) (+καλωσηρθες).
Καλώς σας βρηκα! Ειμαι εραστης του βινυλίου και της μουσικης πολλά χρονια, απλά τα τελευταια χρονια εχω γίνει και εραστής του ποιοτικού ηχου. Οποτε μαζευα λεφτά σε κουμπαρά κάτι λιγα χρόνια και τωρα εχω αυτό το ποσο να διαθεσω για αναβάθμιση! Ο χωρος ειναι στα 35 με 40 τμ, το συστημα ειναι στη μια απο τις στενοτερες πλευρες, δεξιά απο την πορτα εισόδου, και βλέπει το δωμάτιο. Αριστερά καναπες και κουρτινα πισω, δεξιά μπαλκονοπορτα με κουρτινα. Στο παρον σετ απ με ενοχλουν τα ηχεια. CAT 70w. Ο ενισχυτης μια χαρά ειναι, απλα σκεφτομαι να διαθεσω χρηματα για κάτι καλυτερο, και ψάχνω σε λαμπατους. Το site το παρακολουθω καιρο, απλά τωρα εγινα μέλος!!!
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.552
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top