Ενισχυτης All In One

Μηνύματα
1.233
Reaction score
2.047
Κοθταζω για αγορα ενος ενισχυτη all in one που να ειναι ολοκληρωμενος,streamer αλλα και μικρου σχετικα μεγεθους.
Προς το παρων αυτος που μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον ειναι ο Cambridge Audio Evo 150.
Εχει arc, ειναι streamer, εχει εξοδους για sub,φοραει ncore modules και εχει και μικρο μεγεθος.
Εχετε κατι αλλο να προτεινετε;
 




Μηνύματα
227
Reaction score
274
Κοθταζω για αγορα ενος ενισχυτη all in one που να ειναι ολοκληρωμενος,streamer αλλα και μικρου σχετικα μεγεθους.
Προς το παρων αυτος που μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον ειναι ο Cambridge Audio Evo 150.
Εχει arc, ειναι streamer, εχει εξοδους για sub,φοραει ncore modules και εχει και μικρο μεγεθος.
Εχετε κατι αλλο να προτεινετε;
εχω το Χ45 που δεν εχει ομως ενισχυτη
ειναι δυνατο μηχανημα και επιπλεον εχει και cd που ειναι και cd writer .
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Arc δεν εχει ε; Ευρωπη το βρισκουμε;
Ευρώπη το βρίσκεις από τον Έλληνα αντιπρόσωπο ή από το κατάστημα της miniDSP στην Ολλανδία.

Επίσης, ο SHD Power υπολείπεται κατά 30W/ κανάλι της υλοποίησης της Cambridge Audio και δεν έχει HDMI ARC. Όμως, έχει Dirac, δύο (2) εξόδους για subwoofer και η τιμή του είναι η μισή (περίπου) αυτής του Cambridge Audio.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.233
Reaction score
2.047
Ευρώπη το βρίσκεις από τον Έλληνα αντιπρόσωπο ή από το κατάστημα της miniDSP στην Ολλανδία.

Επίσης, ο SHD Power υπολείπεται κατά 30W/ κανάλι της υλοποίησης της Cambridge Audio και δεν έχει HDMI ARC. Όμως, έχει Dirac, δύο (2) εξόδους για subwoofer και η τιμή του είναι η μισή (περίπου) αυτής του Cambridge Audio.
Και η συσκευη ελεγχεται μεσω κινητου οπως στο Evo;
Με ενδιαφερει κυριως spotify και ισως και tidal.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Και η συσκευη ελεγχεται μεσω κινητου οπως στο Evo;
Με ενδιαφερει κυριως spotify και ισως και tidal.
Έχει εγκατεστημένο software player (Volumio) στο οποίο μπορείς να "περάσεις" λογαριασμούς Spotify και Tidal.
 

Μηνύματα
1.233
Reaction score
2.047
Επισης η τιμη που το βρισκω ειναι στα 2100 απο Ελλαδα το Evo.
Στην παρουσα φαση με ενδιαφερει περισσοτερο η ευκολια.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.231
Reaction score
27.025
εχω το Χ45 που δεν εχει ομως ενισχυτη
ειναι δυνατο μηχανημα και επιπλεον εχει και cd που ειναι και cd writer .
Πρέπει να είναι εξαιρετικό μηχάνημα. Όμως δεν βλέπω earc ούτε καν arc. Το ερώτημα είναι, συγχρονίζει ήχο με εικόνα τιβί?
 




platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.276
Reaction score
1.356
 

Μηνύματα
21
Reaction score
12
Κοθταζω για αγορα ενος ενισχυτη all in one που να ειναι ολοκληρωμενος,streamer αλλα και μικρου σχετικα μεγεθους.
Προς το παρων αυτος που μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον ειναι ο Cambridge Audio Evo 150.
Εχει arc, ειναι streamer, εχει εξοδους για sub,φοραει ncore modules και εχει και μικρο μεγεθος.
Εχετε κατι αλλο να προτεινετε;
Για να οδηγήσει τι? Και σε πόσο μεγάλο χώρο?
 


Μηνύματα
27.256
Reaction score
25.246
Κι όμως κάποια στιγμή μπορεί να χρειαστείς να παίξεις και τσίτες , δεν σε υποχρεώνει ο ενισχυτής να παίζεις τσίτες .
Ας υπάρχει η άνεση και ας μην την χρησιμοποιείς.
 

Μηνύματα
21
Reaction score
12
Goldenear Triton One.
Ο χωρος ειναι περιπου 40 τ.μ. δεν παω για τσιτες μιας και υπαρχει μωρο.
Σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου, ένας ενισχυτής με απόδοση γύρω στα 150W @ 4Ω είναι αρκετός για τα ηχεία σου.
Ανάλογα με το budget σου, ρίξε και μια ματιά στους NAD 368 / 388.
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.612
nad C399 με το καινούργιο module MDC2 bluos με dirac......




κανονικό σασσί αλλά δεν είναι και τεράστια η διαφορά.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.495
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top