Εντυπωσεις απο την εκθεση "Ηχος & Εικονα 2006"


Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Μετά την επιστροφή στα πάτρια ώρα να δώσω και εγώ τον όβολόν μου στον σχολιασμό...
Για κάποιον άσχετο με τα του ήχου-εικόνας θα πρέπει να πω ότι τα περίπτερα που με εντυπωσίασαν ήταν της Samsung, της Sony και του AVsite. Όπως είπα και στην έκθεση η Sharp ήταν τουλάχιστον απογοητευτική αφού το υλικό που έδειχνε εξέθετε ανεπανόρθωτα της τηλεοράσεις της. Ο λόγος όμως που πραγματικά το απόλαυσα ήταν και εκείνος που με έκανε να πραγματοποιήσω το ταξίδι αστραπή...Για να γνωρίσω όλους τους φίλους με τους οποίους μιλάω καθημερινά. ΤΟ ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΑ... Και αισθανόμουν και περήφανος γιατί το περίπτερο μας ήταν για μένα αν όχι το καλύτερο τότε σίγουρα από τα καλύτερα της έκθεσης. Οι περισσότεροι επισκέπτες μαζευόντουσαν σε εμάς αφού έβλεπαν πραγματικά καλό υλικό και ενδιαφέρον για να τους λυθεί και η παραμικρή απορία. Όλα τα παιδιά κάνανε καταπληκτική δουλειά...Άντε και την επόμενη φορά με ακόμα περισσότερα πράγματα...
 

Μηνύματα
14.646
Reaction score
1.570
minas said:
VIDEOMIX said:
Και να σκεφτείς Ανδρέα και το εξής. Πως όσοι περνάνε απο το περίπτερο του avsite είναι ήδη κουρασμένοι και ίσως και βαριεστημένοι απο την υπόλοιπη έκθεση, μιας και το περίπτερό μας είναι στο τέλος της έκθεσης. Κι όμως, στέκονται σε αυτό, ενδιαφέρονται, ενώνονται με την παρέα μας. 8)
Και δίχως νά'χουμε γυναίκες με μίνι. :wink:
Μα γι' αυτό και εμείς είμαστε από την αρχή μέχρι το τέλος στο περίπτερο του avsite, αν εξαιρέσεις τη 1 ωρίτσα που χαζέψαμε και την έκθεση :D .
Όσο για τις γυναίκες με μίνι, τη Γιώτα που τη βάζεις? :mrgreen:


Να μη σου πω καλύτερα...
Προτιμούν το Sanitas-Sanitas της Sony.
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Μα... βρε Γιώτα μου, δεν κατάλαβα πως αυτό που φορούσες ήταν μίνι φούστα. :(


Εντυπώσεις μου τώρα.
Πράγματι, εαν αναπολήσω σε προ 10ετίας εποχές, θυμάμαι τις εκθέσεις του ολυμπιακού σταδίου και εκεί "χανόταν" το μάτι σου.
Τεράστια ποικιλία, όλες οι εταιρίες και πράγματι εκεί έβλεπες τα πάντα.
Υπήρχε επίπεδο με τα νέα προϊόντα όλων των εταιριών αλλά και ειδικός χώρος με βιντεοπροβολείς. Θυμάμαι την τεράστια εντύπωση που μας έκανε η barco τότε. 8)
Έχω βίντεο απο τις παλαιές εκθέσεις. Εάν βάλω δίπλα δίπλα τα 2 βίντεο, μιας παλιάς έκθεσης και της τώρα, θα δούμε τεράστιες διαφορές. Με την μεγαλύτερη την εξής. Τότε καταγράφαμε προϊόντα, τώρα κ@λους.

Στην φετινή έκθεση, για μένα όλα ξεκίναγαν και τέλειωναν με Av site.
Tίποτε άλλο δεν μου έμεινε. Ίσως εαν πρέπει να ξεχωρίσω κάτι απο την υπόλοιπη έκθεση, είναι το περίπτερο της canon.
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Re: Εντυπωσεις απο την εκθεση "Ηχος & Εικονα 2006"

Πήγα στην έκθεση και τις 4 μέρες. Δεν γύρισα πολύ για να δω και τα άλλα περίπτερα,
μια και βοήθησα στην ενημέρωση του κόσμου.
Δεν ξέρω για τα άλλα περίπτερα, αλλά το δικό μας ήταν πετυχημένο από κάθε άποψη.
Η συμμετοχή του κόσμου, η οργάνωση από τους συντονιστές και τον Γενικό μας, η συμμετοχή των μελών, η παρουσίαση του forum στον κόσμο, οι εκδηλώσεις, η πληθώρα των ερωτήσεων που δεχτήκαμε, αποτελούν απόδειξη μιας επιτυχημένης παρουσίας στην έκθεση.
Μπορεί να είμαστε το μόνο περίπτερο που δεν είχε ωραίες παρουσίες (με εξαίρεση τη Λουκίτσα και τη Γιώτα), αλλά εκείνο που μετράει είναι η σωστή παρουσίαση μιας εταιρείας ή ενός site και όχι η ωραία βιτρίνα.
Και για μένα τουλάχιστον, η παρουσίαση AVSite έγινε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.
Ο κόσμος έμαθε, ποιοί είμαστε και τι κάνουμε μέσα σε αυτή τη σελίδα.
Δώσαμε να καταλάβει ότι η ανταλλαγή γνώσεων, η ενημέρωση στα θέματα τεχνολογίας και όλες οι άλλες εκδηλώσεις του Site είναι σημαντικές και απαραίτητες για όποιον θέλει να μάθει και να γνωρίσει σωστά τον κόσμο του video & audio.
Η βιτρίνα μας ήταν αυτό που πραγματικά κάνουμε μέσα από αυτή τη σελίδα.
Να ενημερωνόμαστε και να μαθαίνουμε τα πάντα γύρω από την τεχνολογία σε ότι έχει σχέση με τον ήχο και την εικόνα.

Τέλος θέλω να κάνω 2 διαπιστώσεις:
1η διαπίστωση: Ο κόσμος δεν μας ξέρει αρκετά. 8 στους 10 δεν ξέρουν ότι υπάρχει η σελίδα μας. Άκουσα συχνά τις φράσεις: "Α, δεν το ήξερα", "Ωραία, θα μπω να ενημερωθώ κι εγώ" "πολύ ενδιαφέρον" και άλλες παρόμοιες.
2η διαπίστωση:
Οι συσκευές που είχαμε στο περίπτερο (ΑΜΟΙ, Toshiba Qosmio, Mediabox, Marantz κλπ) μας έδωσαν την δυνατότητα για σωστή ενημέρωση του κόσμου, ειδικά σε θέματα High Definition.
Σημείωση: Έχω αρκετό βίντεο από το περίπτερο και κάποιες ωραίες παρουσίες. Θα είναι διαθέσιμο προς το τέλος της εβδομάδας και θα το δώσω στον Αντρέα για να φτιάξουμε έτσι και μια οπτικοακουστική βιβλιοθήκη, όχι μόνο από την έκθεση αλλά και από τις άλλες εκδηλώσεις που θα είναι διαθέσιμες στα μέλη.
Αν συμφωνείτε, μπορείτε όσοι κάνατε λήψη (φωτό ή βίντεο) να τα συμπεριλάβετε στην βιβλιοθήκη αυτή. Τι λέτε;
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Αυτά που μου μείνανε απο την έκθεση εμένα είναι η απόλυτη επιτυχία του περιπτέρου μας, τα μέλη που γνώρισα και ξαναείδα και επιτέλους είπαμε και μια κουβέντα live και οι παντελώς αρύθμιστες τηλεοράσεις σε όλη την έκθεση. Μα καλά ρε γμτ δε βλέπουν??? Έβλεπες τη μια να παίζει με το brightness τίγκα και την άλλη δίπλα θεοσκότεινη!!! :shock: :shock: Μιλάμε για απλά πράγματα, μια στοιχειώδη ρύθμιση, δε ζητάω να ρυθμιστούν τα πάντα κατά ISF.
 

Μηνύματα
24
Reaction score
0
Κλημέρα ,
αλλά με την νεα ωρα που ισχυει ,μαλλον καλησπέρα θα πρέπει να πω !!

Την έκθεση ?

ποια εκθεση ??

Εκθέσεις ηταν προ δεκαετίας αυτές που γινόντουσαν !!
Παει χαλια η υποθεση ,πιστευω καθε χρονο και χειρότερα .
Καλό το περίπτερο του avsite.
Μικρό μεν αλλα περιεκτικό δε !

:( :( :( :( :( :( :(
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Βλεπω απο ολους γκρινια για την εκθεση.
Νομιζω πως ξεχναμε κατι .Πριν 10 χρονια ηταν καλυτερες οι εκθεσεις η ετσι μας φαινονταν τοτε?
Το λεω γιατι τοτε οτι βλεπαμε ηταν για μας νεο διοτι το internet και τα AV sites απλα δεν υπηρχαν! :)
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
ΝΙΚΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ said:
Βλεπω απο ολους γκρινια για την εκθεση.
Νομιζω πως ξεχναμε κατι .Πριν 10 χρονια ηταν καλυτερες οι εκθεσεις η ετσι μας φαινονταν τοτε?
Το λεω γιατι τοτε οτι βλεπαμε ηταν για μας νεο διοτι το internet και τα AV sites απλα δεν υπηρχαν! :)
Φιλε,μην το παιρνεις προσωπικα.Αφου ουτε καν ολες οι εταιριες δεν πηγαν.
Να σου φερω ενα παραδειγμα.Πριν κανα δυο χρονια ο ΗΧΟΣ ειχε στησει περιπτερο me Μαρανtζ και πρωτακουστη πηγη τοτε Dtheater.Αυτα περιμενει να δει ο κοσμος.
Φετος κατι αντιστοιχο θα ηταν ο καινουργιος ΣΟΝΥ-και οχι στο τραπεζακι-να παιζει με HD-DVD.Που ηταν αυτα? Απ'οτι γνωριζω,ο Φωτιαδης θα εχει τωρα τον προβολεα να τον τεσταρει,αλλα εμας λιγο μας ενδιαφερει αυτο.Αυτα ειναι οι διαφορες με το χτες.Δεν ζητησαμε τον ουρανο με τ'αστρα. 8)
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ.
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΤΗΣ ΥΑΜΑΗΑ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ Ο SOUND PROJECTOR ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΤΗΣΕΙ ΕΙ ΤΡΙΠΛΟΥΝ,ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ SHARP ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ LCD.
ΠΟΛΥ ΚΑΛH ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ CAV/KODA.


ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η SONY ΜΕ ΣΤΑΤΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ RUBY,PEARL,PS3 ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΟΜΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΥΣΕ ΓΙΑ ΝΑ .......ΣΥΡΕΙ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ!!! :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ.
Κ Ο Ρ Υ Φ Η

ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ FEMALE ΚΡΑΧΤΕΣ ΗΤΑΝ Β'ΔΙΑΛΟΓΗΣ.....
ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΠΡΩΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΕΚΘΕΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΗΤΕ......... :wink: :wink: :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
ΝΙΚΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ said:
Βλεπω απο ολους γκρινια για την εκθεση.
Νομιζω πως ξεχναμε κατι .Πριν 10 χρονια ηταν καλυτερες οι εκθεσεις η ετσι μας φαινονταν τοτε?
Το λεω γιατι τοτε οτι βλεπαμε ηταν για μας νεο διοτι το internet και τα AV sites απλα δεν υπηρχαν! :)
Άστο Νίκο μου. Θα σου φέρω κασετούλα απο έκθεση του 1995-96 και θα μου πείς μετά. :wink:
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Φερε φερε!!!
Ημουν κι εγω εκει! :lol:
Τοτε με ειχαν ρωτησει το φοβερο ''Αυτα τα ηχεια(Magnepan 0.6) ειναι για P.A.?''

Προχθες με ρωτησαν ''Εχετε 2πλα κασετοφωνα χαιεντ?'' :lol: :lol:
 

Μηνύματα
202
Reaction score
0
Ολα τα λεφτα παιδια ηταν οι τηλεορασεις οπισθιας προβολης της sony με τεχνολογια sxrd! Kαι βεβαια το περιπτερο του avsite οπου ειχα την ευκαιρια να δω τον εκπληκτικο panasonic PT-AX100E και την ακομα πιο εκπληκτικη τιμη του :shock:! Κατι ακομα που μου εκανε εντυπωση για αλλη μια φορα ηταν και οι ενισχυτες της CAV ο Α-10 και ο Α-8 σεταρισμενοι με τα ακριβα ηχεια της εταιριας, real value for money! Δεν ξερω τι γνωμη εχουν οι χαιεντιστες του site αλλα εμενα μου αρεσει πολυ ο ηχος της cav... καλα ντε μην κραζετε αφου μου αρεσει! :lol:
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.935
Reaction score
12.621
ΝΙΚΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ said:
Προχθες με ρωτησαν ''Εχετε 2πλα κασετοφωνα χαιεντ?'' :lol: :lol:
Δεν είναι δυνατόν! Πλάκα κάνεις!
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.962
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top