Επιλογή δέκτη

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
καλησπέρα

Πριν λίγες μέρες εγινε η σύνδεση με την HCN η οποία μου παρέχει τηλεόραση μέσω DVB-C και θα ήθελα να μου προτείνετε 2 ψηφιακούς δέκτες.
Νομίζω δίνει όλα τα ελευθερα κανάλια του Αstra μαζί μετα ελληνικά ψηφιακά κανάλια.

αν ειναι εφικτό, θα ήθελα κάποιον ψηφιακό δέκτη οπου να έχει εύχρηστο και καλαίσθητο μενού γιατι συνήθως ειναι πολύ πρόχειρο και κακοσχεδιασμένο.

δεν με ενδιαφέρουν οι media player δυνατότητες εχω ήδη mp.. Aν ομως μπορω να το προγραμματίζω ωστε να γράψει σε κάποιο δίσκο ή σε network drive (ακόμα καλύτερα) καποια εκπομπή της τηλεόρασης, θα ήταν πολύ χρήσιμο. Αν έχει chromecast inside και netflix υποστήριξη ακόμα καλυτερα.

kodi/plex κτλ δεν με ενδιαφέρουν

Πριν αρκετά χρόνια ειχα hol η οποια έδινε εναν δεκτη με σκληρό δίσκο οπου επέλεγες την εκπομπή που ήθελες απο το EPG μενού, και την έγραφε, ακόμα και αν ειχε καθυστέρηση η ώρα προβολής.

ειχε και live rewind.. γενικά ηταν πολύ καλός, ακόμα τον έχω κάπου αλλα δεν έχω ιδεα αν μπορεί να χρησιμοποιηθει, λογικά θα ηταν κλειδωμένος με τις υπηρεσίες της HOL.

δεν ξέρω αν βοηθάει αλλα μήπως υπάρχει και κάτι σε usb που να συνδέεται σε android tv box οπως το Xiaomi Mi TV Box ;

ευχαριστώ!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.010
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top