Επιλογή εναλλακτικού παρόχου ηλεκτρικού ρεύματος

Reaction score
273
ELPEDISON UPDATE
Τώρα που η Elpedison αθέτησε τα συμβολαια με την σταθερή τιμή KWh (Home fixed) ήρθε η ώρα να αποχωρήσω. Κάνοντας έναν απολογισμό αυτων των 23 μηνών που ήμουνα στην Elpedison τα δεδομένα είναι τα εξής:
Από 25/9/2019 μέχρι 25/8/2021: συνολική κατανάλωση 11.101KWh, μέσος όρος κατανάλωσης 482,65KWh/μήνα. ΠΛήρωσα συνολικά 2301,29 ευρώ που σημαίνει ότι κατά μέσο όρο ο λογαριασμός ήταν 100 ευρώ/μήνα.
Στο πρόγραμμα με σταθερή τιμή κιλοβατώρας (8,6 λεπτά/KWh).
Αυτά... σε τελική λοιπόν ανάλυση σχεδόν καμμιά διαφορά με την ΔΕΗ που ήμουνα πριν.
Πάμε τώρα στον "ΗΡΩΝ" και βλέπουμε....
Νομίζω πως αυτό που θα είχε περισσότερο νόημα είναι η σύγκριση με τα τιμολόγια της ΔΕΗ για την συγκεκριμένη κατανάλωση στο ίδιο χρονικό διάστημα, όχι προγενέστερο.

Reaction score
3.912
Νομίζω πως αυτό που θα είχε περισσότερο νόημα είναι η σύγκριση με τα τιμολόγια της ΔΕΗ για την συγκεκριμένη κατανάλωση στο ίδιο χρονικό διάστημα, όχι προγενέστερο.
Συμφωνώ! Αν κάποιος έχει αντίστοιχα δεδομένα και είναι συνδρομητής ΔΕΗ, ας γράψει..

TGD

Reaction score
2.168
Εγώ είμαι στη ΔΕΗ και η μάνα μου στην Protergia. Η διαφορά στην τομη της κιλοβατώρας την άνοιξη και το καλοκαίρι ήταν € 0,001. Γιατί αλλάξω παροχο;

Reaction score
3.912
Εγώ είμαι στη ΔΕΗ και η μάνα μου στην Protergia. Η διαφορά στην τομη της κιλοβατώρας την άνοιξη και το καλοκαίρι ήταν € 0,001. Γιατί αλλάξω παροχο;
Γενικά οι ετήσιες διαφορές μεταξύ των διάφορων εταιρειών είναι αμελητέες

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
161.122
Members
36.274
Νεότερο μέλος
Pit