Επιλογή λαμπάτου ολοκληρωμένου ενισχυτή

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Σεβαστές όλες οι γνώμες -απόψεις.Απλα όπως είπε ένας κύριος και εφόσον είναι χρόνια απωθημένο ένας λαμπάτος ενισχυτής,τον αγοράζω να τον έχω εκεί να τον καμαρώνω και να ακούω και λίγη μουσικούλα.Σε δεύτερη φάση προσπαθώ όσο μπορώ να πάρω το καλύτερο όσο αφορά το μπάτζετ μου.
Καταλήγω στους Τσακιρίδη γιατί όλοι καλά λόγια έχουν να πουν και δεύτερον είναι δίπλα μου για ότι χρειαστώ.
Για να <<ανάψουν>> οι λυχνίες ενός ενισχυτή χρειάζονται 6,3 volts AC. Με έναν μετασχηματιστή 30 VA, έξι βάσεις λυχνιών περασμένες σε ένα ξύλινο πλαίσιο και αντίστοιχες πεσμένες λυχνίες, έχεις ένα ωραιότατο πορτατίφ.
Με λίγη φαντασία και ιδίως αν ξεχαστείς, μπορεί να ακούς και αρμονική παραμόρφωση... 8-)8-)8-)
 



gid

Μηνύματα
7.435
Reaction score
8.668
Με λαμπάτο (επιμένει να) ακούει ο άνθρωπος, η απάντησή του ήταν αναμενόμενη... :biggrin:
 

Auditory

Επαγγελματίας
Μηνύματα
521
Reaction score
671
@JOHN MARKOU
Άστους να λένε αγαπητέ Γιάννη,

Η Sansui είχε στο "οπλοστάσιό" της τον Β-209 ή αλλιώς The Tube, έρωτας από την πρώτη ματιά, σε συνεργασία με τον George Kaye. Τον κυκλοφόρησε γύρω στο 1998, μαζί με το σετ προ-τελικό (άλλος έρωτας) στην ίδια σειρά. Στην Ελίνα είχαν εισάγει από 1 κομμάτι αν θυμάμαι καλά. Ήταν πολλά τα χρήματα για την κτήση τους, τα άξιζαν όμως ;)

*Μάλλον αναφέρεσαι στον 111, έβαλες ένα παραπάνω άσσο :)
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.528
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top