Επιλογή τηλεόρασης

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά!!! Θέλει φίλος που δεν έχει πρόσβαση στο site να πάρει τηλεόραση 32'' αυστηρά. Στην αρχή τη θέλει για να βλέπει τηλεόραση στο δωμάτιο και Netflix θέλει να είναι smart.Αργότερα θα τη χρησιμοποιεί και για οθόνη υπολογιστη
Έχει δει https://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/tileoraseis/Sony-TV-32-KDL32WD755BAEP.htm
Στο νετ που έψαξα δε βρίσκω reviews. Το μόνο που βρήκα είναι κριτικές από αμαζον οι οποίες λένε για κακό software καθυστερήσεις κολλήματα κτλ.
Έχεις κανείς το μοντέλο αυτό; Καμία αλλά πρόταση; οι επιλογές δεν είναι πολλές από ότι είδα....
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας
Να έχουμε όλοι μια υπέροχη Νέα χρονιά με χαμόγελα, Χαρά, Ευτυχία και καλές ακροάσεις!!! :)
 

Μηνύματα
319
Reaction score
128
Καλησπέρα χρόνια πολλά αν και δεν έχω το μοντέλο τι μπορώ να σου πω (άμα θες την άμεση απάντηση πάνε στο τελος)

όσο αναφορά την ποιότητα για να βλέπεις τηλεόραση δεν εχεις πρόβλημα γιατί απ'όσο είδα είναι full hd και όχι 4Κ μετά όμως για οθόνη υπολογιστή υπάρχουν 2 προβλήματα 1 input lag και 2 ποιότητα. Μια full hd τηλεόραση από κοντα θα είναι πολύ χάλια ιδικά επειδή είναι τηλεόραση για λόγους που μπορείς να ψάξεις στο ίντερνετ (Μην γράφω την ιστορία της ζωής μου) για το input lag άμα θα παίζεις παιχνίδια ψάξε τι ειναι και θα μάθεις αμα οχι προχωράμε

Sony lg samsung κτλ.

πολύ γρήγορα τι μπορώ να σου πω με αυτά που έχω δει...

Lg ποιότητα εικόνας: αρκετά καλή
μενού: το καλύτερο και ποιό εύκολο που υπάρχει (δικιά μου γνώμη)

samsung τα ίδια με lg αλλά τα μενού της όχι και τόσο καλά είναι σε αρκετές περιπτώσεις μπορεί να έχουν και καλύτερη ποιότητα εικόνας από lg

Sony η καλύτερη ποιότητα εικόνας (εξαρτάται από μοντέλο σε μοντέλο) μεγάλη γκάμα χρώματος αλλά το χειρότερο μενού που μπορείς να από της άλλες δύο εταιρίες

(τα είπα πολύ χύμα φυσικά από μοντέλο σε μοντέλο όλα παίζουν αυτή είναι γενικά η γνώμη μου για τους 3 γίγαντες τηλεοράσεων)

αν και θα πρότεινα 4Κ γιατί και αξίζει όσο αναφορά ποιότητα με σχέση τιμής και είναι αρκετά φτηνές άμα πρέπει να πάρεις αυτήν σου προτείνω να πάρετε ένα τηλέφωνο και να ρ ρωτήσετε που υπάρχει ως εκθεσιακό να πάτε να την δείτε και μπορεί να αλλάξετε γνώμη

για την καλύτερη σου εμπειρία αν θα δουλεύει πολύ σαν smart tv σου προτείνω lg
μετά άμα θέλεις την sony μπορώ να πω ότι Ναι η ποιότητα εικόνας στα περισσότερα μοντέλα της είναι πολύ καλή αλλά το μενού της με κρατάει μακριά μετά υπαρχουν και τα εξωτερικά (smart hub) που έχουν 40+ ευρώ
 

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
Σε ευχαριστώ για την απάντησή. Δε τη θέλει για παιχνίδια οπότε δεν τον ενδιαφέρει το όποιο lag έχει. Και εγώ πρώτα βάζω LG και μετά samsung Από Sony δεν έχω εμπειρία σε tv. Το θέμα είναι η LG έχει αυτή https://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/tileoraseis/LG-Tv-Lg-32-32lk6200-AEU.htm δε τη λες και κομψή (έχω λίγο παλιότερη και είναι πανέμορφη)
Και Samsung έχει αυτή https://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/tileoraseis/Samsung-Tv-32-Ue32m5522.htm
Την έχω εγώ σε δωμάτιο τη βάλαμε στο pc αλλά η εικόνα δεν... Σαν tv καλή είναι...
[DOUBLEPOST=1546254918][/DOUBLEPOST]Για 4k αν και η κάρτα γραφικών που έχει δε σηκώνει τέτοια ανάλυση δε βγαίνει και σε 32''
 

gid

Μηνύματα
7.406
Reaction score
8.643
Ο φίλος σου μπορεί να απεμπλέξει το "smart" από το "TV" παίρνοντας μια τηλεόραση απλή και συνδέοντάς τη με ένα android box.

Έτσι στο μέλλον θα μπορεί να αλλάξει μόνο τηλεόραση κρατώντας το ίδιο android box (ή το αντίστροφο). Μια μικρή 32άρα τώρα για ξεκίνημα, και μια 43άρα σε ένα χρόνο.

Όμως φοβάμαι πως το lag time θα τον προβληματίσει κι ας μην παίζει παιχνίδια.
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.337
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top