Επιλογή Subwoofer για το γραφείο

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Θέλω να αγοράσω ενα Subwoofer με σκοπό να το βάλω στο γραφείο (δεν θυμαμαι ακριβώς διαστάσεις, αλλά είναι τυπικό δωμάτιο)
Εκεί εχω topping mx3 dac, και ενα ζευγάρι Jamo S502 που "περισσεψαν" απο το 5.0 σετακι που είχα παρει για το σαλόνι μια φορα κ εναν καιρο και δεν βόλεψε να βάλω καλώδια για πισω ηχεία.
Αλλά δεν έχω subwoofer και ήθελα για ταινίες/σειρες, μουσική και παιχνίδια.

Το budget είναι 200-350 ευρώ περίπου (και να σκεφτεί κανείς ότι αρχικά ελεγα να δώσω 250 για 2.1 σετακι..)
Στην αρχή κοιτούσα μήπως υπήρχε τρόπος να φέρω από Αμερική κανένα dayton sub 1000 / 1200 ή Klipsch R-120SW (εχει κατι καλές προσφορές που και που η Amazon) αλλά δεν βρήκα λύση.

Πλέον κοιτούσα για Bkelec Gemini II το οποίο το βλέπω για 300 ευρώ περίπου με την αποστολή
Από την άλλη αναρωτιέμαι αν αξίζει κάποιο καλυτερο, μεταχειρισμένο σε αντίστοιχα λεφτά (πχ P-12-300SB απο δευτερο χέρι ~400ευρώ)..πόσο ρίσκο ειναι ομως;;

Προφανώς ακόμα κ η ιδέα της "επένδυσης" σε κάτι σαν SB12-NSD (Black Friday deal) ή XXLS400FF / P12300SB-PR με ψήνουν. Δε θα έιναι όμως τρελό overkill για ένα απλό δωμάτιο με τέτοιο dac και ηχεία ;
Επίσης, δεσμέυεσαι από τώρα για SB12-NSD χωρίς να ξέρεις τι άλλο θα παιξει σε Black Friday; Φαντάζομαι θα μπορούσα και μέχρι 500 να φτάσω για καποια φοβερή περίπτωση αλλά θα προτιμούσα να μείνω στο 200-350..

Γενικά έχω τρελαθεί με τις διαφορες επιλογες και έχω χάσει την μπάλα
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.867.525
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top