Επιλογή subwoofer 12''

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Μιας και οδεύουμε στον τελευταίο κρίκο της αλυσίδας ο οποίος όμως είναι βασικότατος,
για δώστε πόνο για μπάτζετ 600 με 800 ευρωπουλάκια ( ή λιγάκι παραπάνω μιας και έχουμε διαφορές μεγάλες με τας ξένες χώρας) .....:D

Έχει κανείς άποψη για αυτό?
http://www.heco-audio.de/en/downloads/celan-gt-sub-322a
 




Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Στέλιο.....αφου για svs πάει η δουλειά....κάνε την καρδιά σου πέτρα....έχε και το νού σου στις αγγελίες μπας και....
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Στέλιο.....αφου για svs πάει η δουλειά....κάνε την καρδιά σου πέτρα....έχε και το νού σου στις αγγελίες μπας και....
:D
Είσαι και εσύ ένας...... Αφού υπάρχει το ribeye ε? Που θα πας? σε κοτοπουλάκι?:p
[DOUBLEPOST=1521924958][/DOUBLEPOST]
Κακοί άνθρωποι είσαστε όλοι!!:lolsign:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.278
Reaction score
93.717

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Να το ξέρεις πάντως, ό,τι και να πάρεις ενδιάμεσα, ο έρωτας θα σιγοκαίει τα σωθικά σου. :roflmao:

...ο λογοτεχνικός οίστρος του φόρουμ φταίει. :laugh:
:) :)
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Εγω παλι θα κανω το δικηγορο του διαβολου και θα τολμησω να πω οτι το svs pb2000 δεν ειναι vfm. Καλο μεν αλλα οχι για τοσα λεφτα. Το βρισκω υπερτιμολογημενο. Το ιδιο ισχύει κατα τη γνωμη μου και για ολα τα μοντελα της svs με τις τιμες Ελλαδας.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.278
Reaction score
93.717
Εγω παλι θα κανω το δικηγορο του διαβολου και θα τολμησω να πω οτι το svs pb2000 δεν ειναι vfm. Καλο μεν αλλα οχι για τοσα λεφτα. Το βρισκω υπερτιμολογημενο. Το ιδιο ισχύει κατα τη γνωμη μου και για ολα τα μοντελα της svs με τις τιμες Ελλαδας.
Όντως, με μια πρόχειρη ματιά, το ιταλικό svsound έχει γενικά χαμηλότερες τιμές, με το ΡΒ4000 στα 2.159€ μόνο!

Από την άλλη, το γερμανικό έχει ακριβώς τιμές Ελλάδας, αλλά έχει σε καταπληκτική προσφορά το PB13 με 1799€, λόγω του ότι καταργείται. Αν δεν το είχα ήδη, θα το αγόραζα χθες!
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Εγω παλι θα κανω το δικηγορο του διαβολου και θα τολμησω να πω οτι το svs pb2000 δεν ειναι vfm. Καλο μεν αλλα οχι για τοσα λεφτα. Το βρισκω υπερτιμολογημενο. Το ιδιο ισχύει κατα τη γνωμη μου και για ολα τα μοντελα της svs με τις τιμες Ελλαδας.
Η γνώμη σου είναι βάσει χαρακτηριστικών των ηχείων ή έχεις ακούσει?
Σε αυτά τα χρήματα τι προτείνεις?
Για παίξε μπαλίτσα να συμμετέχουν και άλλοι που γνωρίζουν( υπέρ και κατά) μπας και καταλήξω κάπου επιτέλους?
[DOUBLEPOST=1521927944][/DOUBLEPOST]
Όντως, με μια πρόχειρη ματιά, το ιταλικό svsound έχει γενικά χαμηλότερες τιμές, με το ΡΒ4000 στα 2.159€ μόνο!

Από την άλλη, το γερμανικό έχει ακριβώς τιμές Ελλάδας, αλλά έχει σε καταπληκτική προσφορά το PB13 με 1799€, λόγω του ότι καταργείται. Αν δεν το είχα ήδη, θα το αγόραζα χθες!
Γερμανία και εγώ που κοίταξα , είναι ίδιες οι τιμές. (σε άλλα προϊόντα - χαοτικές διαφορές σε τιμές).
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Όντως, με μια πρόχειρη ματιά, το ιταλικό svsound έχει γενικά χαμηλότερες τιμές, με το ΡΒ4000 στα 2.159€ μόνο!

Από την άλλη, το γερμανικό έχει ακριβώς τιμές Ελλάδας, αλλά έχει σε καταπληκτική προσφορά το PB13 με 1799€, λόγω του ότι καταργείται. Αν δεν το είχα ήδη, θα το αγόραζα χθες!
Μήπως να μπορούσαμε να εξυπηρετηθούμε όλοι? Να πάρω πχ εγώ το pb13 και να δώσω στο φίλο το δικό μου pb2000 και να πάρετε εσείς ένα 4000?? :lolsign::dance2::drinks:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Μήπως να μπορούσαμε να εξυπηρετηθούμε όλοι? Να πάρω πχ εγώ το pb13 και να δώσω στο φίλο το δικό μου pb2000 και να πάρετε εσείς ένα 4000?? :lolsign::dance2::drinks:
""Ήρθε και η γάτα, έφαγε τον ποντικό που πήρε το φιτίλι μεσ' από το καντήλι που έφεγγε και κέντα η κόρη το μαντήλι, ντίλι-ντίλι-ντίλι. Ήρθε και ο σκύλος..."
:lol:
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Δεν ξερω εαν ειναι vfm τα svs...αλλα μετα απο 3 sub το ενα μακραν ακριβοτερο(σχεδον επι 3 η τιμη του sb) απο το sb2000 που πηρα προσφατα απο μελος,μπορω να πω πως ειδα και ακουσα το φως το αληθινό :D
Καρα παιζουν ΚΑΛΑ τα τιμημενα!!!
:D
Ενα δευτερο sb2000 ειναι το επομενο βημα και ειμαι χεσμενος απο την χαρα μου και απο το σύστημα μου.
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Ειναι πολυ υποκειμενικο το τι βρίσκω καλυτερο. Αν μιλαμε για μουσικη ειναι υπερβολικα πολλα που βρισκω πολυ καλυτερα και σε καλυτερη ισως τιμη. Αν παλι μιλαμε για ταινιες τα svs ειναι πολυ καλη επιλογη αλλα δεν μπορουμε να λεμε οτι ειναι vfm οταν στην Ελλαδα ειναι 30 με 40 τις εκατο πιο ακριβα απο Αμερικη την στιγμη που ο μεσος μισθος εκει ειναι γυρω στο 400 με 500 τις εκατο απανω. Τωρα το γεγονος οτι υπαρχουν μεταφορικα και τελωνεία εμενα σαν καταναλωτη με αφηνει εντελως αδιαφορο. Το μονο και μονο που με ενδιαφερει ειναι η τελικη τιμη η οποια ειναι ναι μεν τιμια σε σχεση με τον ανταγωνισμό αλλα δεν ειναι και ευκαιρία. Οσο για τα 1799 για Ευρωπη οντως ειναι πολυ καλη τιμη για το pb 13 ultra αλλα Αμερικη ηδη το βρισκεις κοντα στα 1500 $ σε μαγαζια που ξεστοκαρουν.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Ειναι πολυ υποκειμενικο το τι βρίσκω καλυτερο. Αν μιλαμε για μουσικη ειναι υπερβολικα πολλα που βρισκω πολυ καλυτερα και σε καλυτερη ισως τιμη. Αν παλι μιλαμε για ταινιες τα svs ειναι πολυ καλη επιλογη αλλα δεν μπορουμε να λεμε οτι ειναι vfm οταν στην Ελλαδα ειναι 30 με 40 τις εκατο πιο ακριβα απο Αμερικη την στιγμη που ο μεσος μισθος εκει ειναι γυρω στο 400 με 500 τις εκατο απανω. Τωρα το γεγονος οτι υπαρχουν μεταφορικα και τελωνεία εμενα σαν καταναλωτη με αφηνει εντελως αδιαφορο. Το μονο και μονο που με ενδιαφερει ειναι η τελικη τιμη η οποια ειναι ναι μεν τιμια σε σχεση με τον ανταγωνισμό αλλα δεν ειναι και ευκαιρία. Οσο για τα 1799 για Ευρωπη οντως ειναι πολυ καλη τιμη για το pb 13 ultra αλλα Αμερικη ηδη το βρισκεις κοντα στα 1500 $ σε μαγαζια που ξεστοκαρουν.
Για πες τοτε vfm πρότασεις.
 


Μηνύματα
319
Reaction score
547
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Αλέξανδρο όσον αφορά το vfm των SVS, ειδικά με τιμές Ελλάδας. Καλό subaκι το PB 2000 (έχει περάσει απ' τα χέρια μου), αλλά όχι για τα λεφτά του. Αν το βρει μεταχειρισμένο κάπου, οκ. Τώρα όσον αφορά ότι το PB 13 στα 1799 είναι καταπληκτική προσφορά, απλά δεν. Σε αυτά τα λεφτά θα κοίταγα προς PSA μεριά, V 1500 ή ακόμα πιο καλά V 1801.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Θα γράψουν άλλοι δέκα την πίστη τους σε άλλα 20 σαμπ:D. Συγκρίνουμε ίδια πράγματα σε δυνατότητες, τιμές, επίσημα μετρημένα... από τον ίδιο φορέα... Αντε όσοι πιστοί προσέλθετε.... :D
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.587
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top