Επισκευή η Αγορά DVD-RAM (IDE)

Μηνύματα
455
Reaction score
572
20190719_210215.jpg
20190719_210252.jpg
20190719_210215.jpg 20190719_210252.jpg Το έν λόγο είναι απο DVD-RECORDER (TOSHIBA) και τον τελευταίο καιρό κάνει νερά στο διάβασμα των audio cd.Το συγκεκριμένο έχει κάνει δεκάδες εγγραφές απο την dv camera & απο την tv.
Εψαξα στο ebay και είδα ότι οι τιμές που ζητούν είναι στα όρια της αισχροκέρδειας ( 180-220 € ).Με τίποτα μα με τίποτα.
Η ερώτηση είναι αν υπάρχει κάποιος στην Αθήνα που να τα επισκευάζει η αν υπάρχουν τέτοιες συσκευές για αγορά σε λογική τιμή.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζει η επισκευή.

Η motherboard σου έχει κενή θέση SATA; Πρέπει να έχω ένα περισσευούμενο Plextor να στο στείλω, εάν θέλεις. Δωρεάν, εννοείται.

Εάν δεν έχει κενή θέση, θα ψάξω να βρω μήπως έχω κάποιο σε IDE.
 


Μηνύματα
455
Reaction score
572
thanks very much Mr Coyias :party:
[DOUBLEPOST=1563799284][/DOUBLEPOST]
Δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζει η επισκευή.

Η motherboard σου έχει κενή θέση SATA; Πρέπει να έχω ένα περισσευούμενο Plextor να στο στείλω, εάν θέλεις. Δωρεάν, εννοείται.

Εάν δεν έχει κενή θέση, θα ψάξω να βρω μήπως έχω κάποιο σε IDE.
χεχε φίλε μου δεν το πρόσεξες dvd recorder είναι και όχι pc ,ευχαριστώ πάντως για όλα.
 

Μηνύματα
29.225
Reaction score
23.256
View attachment 133038 View attachment 133039 View attachment 133038 View attachment 133039 Το έν λόγο είναι απο DVD-RECORDER (TOSHIBA) και τον τελευταίο καιρό κάνει νερά στο διάβασμα των audio cd.Το συγκεκριμένο έχει κάνει δεκάδες εγγραφές απο την dv camera & απο την tv.
Εψαξα στο ebay και είδα ότι οι τιμές που ζητούν είναι στα όρια της αισχροκέρδειας ( 180-220 € ).Με τίποτα μα με τίποτα.
Η ερώτηση είναι αν υπάρχει κάποιος στην Αθήνα που να τα επισκευάζει η αν υπάρχουν τέτοιες συσκευές για αγορά σε λογική τιμή.

TO EXΩ ΑΚΟΜΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

ΕΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΜ ΜΕ ΤΙΜΗ.

ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΘΗΝΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
thanks very much Mr Coyias :party:
Μην πετάξεις το παλιό, έως ότου βεβαιωθείς ότι το καινούργιο δουλεύει σωστά. Μπορεί η συσκευή να απαιτεί το συγκεκριμένο μοντέλο και με συγκεκριμένο bios.
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Υπάρχουν ακόμα τέτοια; Νόμιζα ότι έχουν μπει στο χρονοντούλαπο μαζί με τις κασέτες και τα βινύλια.:D
 

Μηνύματα
29.225
Reaction score
23.256
Υπάρχουν ακόμα τέτοια; Νόμιζα ότι έχουν μπει στο χρονοντούλαπο μαζί με τις κασέτες και τα βινύλια.:D
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ.

ΕΤΥΧΕ ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΕΙΣΜΟ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΜΙΑ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ

ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΠΟΤΕ.

ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΤΑ PIONEER KAI TA YAMAHA ΗΤΑΝ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΜΙΑ

ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ Τ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΑ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΝΑΚΑ, ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟ ΚΛΠ.

ΥΓ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ!!!!!
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.176
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top