Εργαλείο δουλειάς , ipad air pro vs google tango

Μηνύματα
83
Reaction score
11
παιδια καλήσπέρα, σκέφτομαι να επενδύσω σε κάποια απο τις παρακάτω συσκευές .
  • ipad pro Wi-Fi vs google tango project ?

  • Η δουλειά που το θέλω , είναι κυρίως για σημειώσεις , κρατάω πάρα πολλές σημειώσεις , σχέδια ,ιδέες κτλ , οπότε σκέφτομαι να κάνω χρήση το Apple Pencil (σε περίπτωση mac) δηλαδή κάτι ευχρηστο το οποίο θα μου προσφέρει γρήγορη αναζήτηση .
  • Θελω να συνδέω την συσκευή σε ψηφιακό εγγραφέα και να γράφω μουσική ή να κάνω χρήση vst .
  • Να έχω πρόσβαση στο youtube .
  • Να μπορώ να κάνω split 2 προγράματα στην οθόνη
  • Πληρης Ελληνικο menu
  • Προτιμώ να μην είναι open source η συσκευή αλλα σε περίπτωση συσκευής που υποστηρίζει αυτό το google tango αλλαζει το πράγμα αν μου κάνει την δουλειά που το θέλω.. (τι ακριβώς ειναι το project google tango κατάλαβε κανεις να με πεί και μένα?? ) :idk:
  • Θα χρειαστεί να κάνω χρήση 3d scanner για αποτύπωση 2d και 3d και με κάποιο τρόπο να το κάνω import στο photoshop μονο για desining και editing στα γρήγορα.
  • Θελω να κάνω χρήση θερμικής κάμερας όπως το FLIR ONE Thermal για iphone (δεν γνωρίζω αν κουμπώνει στο ipad!) σίγουρα όμως υπάρχει και το πολύ καλό Seek Thermal που κουμπώνει σε android!
  • Επίσεις παραθέτω ενα video απο το google tango που θα πωλείτε μεσω google store με καποια συσκευή της lenovo απο όσο κατάλαβα , το θέλω κυρίως για χρήση measure & και αποτύπωση 3d σε real time αν μπορει να κάνει export το αρχείο! ρίξτε μια ματιά https://www.youtube.com/watch?v=Ry8BvY_MP5U
  • οποσδήποτε 4g /gps
  • 16 -32 g χώρος.
  • 4 g ram + καλή cpu
  • Τι εξαρτήματα χρήσιμα gadget μπορώ να κουμπωσω στο ipad pro δεν βρήκα κατι στο official site.
  • usb ακόμα δεν έχουν τα mac?
  • Μπαταρια να κρατάει 10 ώρες περίπου οπωσδήποτε
  • Να δεχετε ασύρματη φόρτιση (προαιρετικό)
  • υπάρχουν σοβαρά προγράμματα για mac τύπου διαχείρισης και στατιστικών / αποθίκης στο apple market?
αυτά.. ακούω προτάσεις..
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.663
Μηνύματα
2.869.209
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top