Εργασίες Server - αναφορά προβλημάτων

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Εδώ και λίγη ώρα ολοκληρώθηκαν κάποιες εργασίες στον server που φιλοξενεί το AVsite.

Καθώς οι αλλαγές που έγιναν ήταν αρκετές, εάν σας παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία του forum γράψτε το εδώ σας παρακαλώ να το δούμε :)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Την πρώτη φορά που έκανα click στο συγκεκριμένο thread, οδηγήθηκα σε μια σελίδα λάθους (δεν κράτησα screenshot, sorry) που είχε πάνω αριστερά την επιλογή "try for a live version", πάτησα εκεί και με έφερε εδώ. Θα το δοκιμάσω και με άλλα threads και θα επανέλθω.

Edit: Δεν παρατηρήθηκε σε άλλα threads. Πιθανολογώ ότι ήταν κάτι στιγμιαίο.
 
Last edited:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Η σελίδα που είδες ήταν του Cloudfare, μέσω του οποίου "περνάνε" πια οι σελίδες του AVsite - αυτό γίνεται για λόγους ταχύτητας και ασφάλειας. Θεωρητικά θα έπρεπε να βλέπεις αυτή τη σελίδα μόνο όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, τώρα στην αρχή μπορεί να ει΄ναι και θέμα cache, αλλά αν στο ξαναβγάλει πέσμου.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
ΟΚ, σε ευχαριστώ για τη διευκρίνιση, εάν παρουσιαστεί ξανά, θα ενημερώσω.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Πατώντας στο link www.avsite.gr/forum/portal πήρα το πιο κάτω μήνυμα.

AVsite - Error
The requested page could not be found.

Επιλέγοντας Forum -> Νέα μυνήματα, με πήρε κανονικά στη σελίδα με τα νέα μυνήματα κι από μπόρεσα να πλοηγηθώ στην κεντρική σελίδα του forum.
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Δεν μπορω να ανοίξω το website απο το γραφειο εχω Windows xp !
Μου εμφανιζε ενα μήνυμα οτι δεν συνεργάζονται τα πρωτόκολλα των server
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
O @PURETONE με Windows XP επίσης, δεν μπορεί να μπει στο site. Μήνυμα λάθους: "This page is temporarily unavailable or may have been moved to a different location".
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.506
Linux βρεεεεεε... :p
 




Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Πατώντας στο link www.avsite.gr/forum/portal πήρα το πιο κάτω μήνυμα.

AVsite - Error
The requested page could not be found.

Επιλέγοντας Forum -> Νέα μυνήματα, με πήρε κανονικά στη σελίδα με τα νέα μυνήματα κι από μπόρεσα να πλοηγηθώ στην κεντρική σελίδα του forum.
Μα το λινκ αυτό που γρα΄φεις δεν είναι σωστό, δεν ισχύει εδώ και πάρα πολύ καιρό. Η αρχική σελίδα του σάιτ είναι η avsite.gr (η οποία σε πάει στη σελίδα avsite.gr/forum) - δεν υπάρχει σελίδα avsite.gr/forum/portal.

Με W7 δείχνει ΟΚ.
Με W10 δεν υπάρχει πρόσβαση στα κανονικά menu.
Τι πάει να πει δεν υπάρχει πρόσβαση στα κανονικά μενού;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Μα το λινκ αυτό που γρα΄φεις δεν είναι σωστό, δεν ισχύει εδώ και πάρα πολύ καιρό. Η αρχική σελίδα του σάιτ είναι η avsite.gr (η οποία σε πάει στη σελίδα avsite.gr/forum) - δεν υπάρχει σελίδα avsite.gr/forum/portal.
Ε, πάντως, αυτή ήταν η bookmarked σελίδα και μέχρι χτες έμπαινε κανονικά. Με την ευκαιρία, θα την αλλάξω, ευχαριστώ για την επισήμανση.:thumbsup:
 

ika

News
Μηνύματα
13.982
Reaction score
12.969
Τι πάει να πει δεν υπάρχει πρόσβαση στα κανονικά μενού;
Ίσως είναι λάθος η περιγραφή μου, αλλά στη πρώτη συνημμένη είναι πως εμφανίζεται όταν πιέσω το FORUM, δλδ όλα μαζί τα θέματα.
Το ίδιο όταν πατήσω τις ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ, κοκ.
Δεν εμφανίζονται οι υποκατηγορίες κάθε ενότητας
 

Attachments




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Χτες, για πρώτη φορά στα χρονικά, ειδοποίηση για pm η οποία έρχεται με email στο gmail μου, καταχωρήθηκε στα Spam. Το αντιλήφθηκα σήμερα κι η εξήγηση που έδωσε η Google περιγράφεται εδώ.

Το περίεργο είναι ότι η συγκεκριμένη ειδοποίηση (email) ήταν η δεύτερη σε μια σειρά τριών emails. Το πρώτο και το τρίτο παραδόθηκαν κανονικά στο inbox μου, μόνο το δεύτερο "ξεστράτισε". Μπορεί να μην έχει σχέση με τις εργασίες στον server, απλά είπα να το αναφέρω.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Χθες το βράδυ, την ώρα που έγραφα στο thread Θρησκεία και έκανα refresh, μου πέταξε 505 2-3 φορές. Or something.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top