Ερώτηση για αγορά προενισχυτή.

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Καλησπέρα και καλή χρονιά!Εχω ένα ενισχυτή onkyo 9010 και ένα project debut πικάπ με goldring κεφαλή και taga harmony ηχεία.Ηθελα να ρωτήσω αν είναι ουσιαστική η αναβάθμιση με ένα προενισχυτή τύπου Cambridge audio cp2 ή schiit mani(maximum 200ευρω),σε σχέση με το built-in phono του onkyo.Ευχαριστώ :)
 

Μηνύματα
208
Reaction score
166
για μένα όχι.
δηκαδή ότι άλλο ακούς σου αρέσει και σε χαλάει μόνο ο ήχος από το πικάπ?
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Μου αρέσει πολύ αυτά που ακούω, αν θα αναβαθμιστει ουσιαστικά με τον προενισχυτη δεν είμαι σίγουρος!
 



Μηνύματα
13.637
Reaction score
6.601
Δεν εχει νοημα να το κανεις,δεν μπορει το συστημα σου να αναδειξει την διαφορα (θα ακουσεις καλυτερα βεβαια αλλα ....κοιτα παρακατω).
Ειναι τελειως λαθος σε εναν ενισχυτη της κατηγοριας των 250 ευρω,να αναβαθμισεις το phono stage με εξωτερικο των 200 ευρω. Το σωστο ειναι απο την αρχη να πας σε ενισχυτη των 450 ευρω και να εχεις καλυτερο ηχο γενικα.Αν λοιπον θελεις να αναβαθμισεις τον ηχο του συστηματος του,αλλαξε τον ενισχυτη σου με κατι καλυτερο (για τα ηχεια δεν λεω κατι γιατι δεν γραφεις ποιο μοντελο ειναι).
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Έλα ντε,τι προβληματίζομαι?:imtheking:
[DOUBLEPOST=1547817364][/DOUBLEPOST]
Δεν εχει νοημα να το κανεις,δεν μπορει το συστημα σου να αναδειξει την διαφορα (θα ακουσεις καλυτερα βεβαια αλλα ....κοιτα παρακατω).
Ειναι τελειως λαθος σε εναν ενισχυτη της κατηγοριας των 250 ευρω,να αναβαθμισεις το phono stage με εξωτερικο των 200 ευρω. Το σωστο ειναι απο την αρχη να πας σε ενισχυτη των 450 ευρω και να εχεις καλυτερο ηχο γενικα.Αν λοιπον θελεις να αναβαθμισεις τον ηχο του συστηματος του,αλλαξε τον ενισχυτη σου με κατι καλυτερο (για τα ηχεια δεν λεω κατι γιατι δεν γραφεις ποιο μοντελο ειναι).
Οκ, άρα δεν έχει πρακτικά νόημα με το συγκεκριμένο setup,αυτό κρατάω...
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Έλα ντε,τι προβληματίζομαι?:imtheking:
[DOUBLEPOST=1547817364][/DOUBLEPOST]
Οκ, άρα δεν έχει πρακτικά νόημα με το συγκεκριμένο setup,αυτό κρατάω...
Ναι.Οπως ειπε και ο ika η αλλαγη κεφαλης ακομη και ολοκληρυο του πικαπ να ηταν προτιμοτερη αλλαγη σ'αυτη την φαση αν θελεις να κανεις κατι.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.865.203
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top