Ερώτησις!



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Πχοιά είναι η καλύτερη ip που πρέπει να έχει ένας μνιούζικ στρήμερ, για να παίζει jazz; Και επιπροσθέτως! Με ποια ip ματσάρει καλύτερα ο server;
ααα εδώ σε πιάνω αδιάβαστο σεμιγκαντμαν
δεν είναι έτσι απλά τα πράματα....


αναλόγως την μπάντα...αν είναι σόλο όργανο πρέπει να τελειώνει σε 1
αν είναι συνοδεία πιάνου 2 και πάει λέγοντας

κάθε φορά αλλαγή...

Α! και φυσικά σηκώνεσαι κ από τον καναπέ για ρισταρτ στο ρουτερ....

πικάπ θα λέτε και θα κλαίτε :cry: :lolsign:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.119
Reaction score
124.699
Μη το γελάς καθόλου.

Άμα δεν είναι καρφωμένη η Άϊ πί, δεν είναι στέρεο το κεντρικό είδωλο.

Καρφώστε την Αϊ πί και θα με θυμηθείτε.

Το νούμερο έχει προεκτάσεις στον αριθμό των διαθέσιμων καναλιών.
Τίποτα δεν είναι τυχαίο.

Εγώ την κάρφωσα στο .7 για εφτακαναλο απμιξ, και μετά που έβαλα κι ηχεία στο ταβάνι την πήγα και την κάρφωσα σταθερά στο .11 για 3D απμιξ και σώθηκα.

192.168.1.11 λέμε, και το βιολί πετάει.

Το Ντι εν Ες θέλει επίσης γερό κάρφωμα, μη ξεχαστεί κανείς και γίνει τσι Πόπης.
 
Last edited:

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Εγώ έχω σταθερή στο pc, για να συνδέεται αμέσως η εφαρμογή στο κινητό μου με το Foobar2000 και να τον ελέγχω από το κινητό.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
... ενταξη οταν εινα τσαζ .. γενικα.. οταν ειναι ελευθερη /αυτοσχεδιαστικη ειναι το προβλημα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Εγώ έχω σταθερή στο pc, για να συνδέεται αμέσως η εφαρμογή στο κινητό μου με το Foobar2000 και να τον ελέγχω από το κινητό.
μιλάς σοβαρά τώρα?!

Μη το γελάς καθόλου.

Άμα δεν είναι καρφωμένη η Άϊ πί, δεν είναι στέρεο το κεντρικό είδωλο.

Καρφώστε την Αϊ πί και θα με θυμηθείτε.

Εγώ την κάρφωσα στο .7 για εφτακαναλο απμιξ, και μετά στην .11 για 3D απμιξ και σώθηκα.
εγώ εύχομαι να μην μπαίνει κανένας με google translate εδώ μέσα και έχουμε δράματα με τις μεταφράσεις :lol:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.119
Reaction score
124.699
οταν ειναι ελευθερη /αυτοσχεδιαστικη ειναι το προβλημα
Τελικά το βρήκα, ρε το έχει ο κύριος σποτιφάης, αν και δεν έχει το δίσκο με τίτλο "exercises" που είχα σε βινύλιο. Link για να τονε δείτε, ειν'ωραιος...


Απολαύστε υπεύθυνα, με σταθερή Άϊ πί, σταθερή σα τον Αϊ Βασίλη της κοκακολας, που σταθερά κάθε πρωτοχρονιά γλυστραει από τις καμινάδες ο φιόγκος.
Βλαντιμίρ Τσεκάσιν. Είχαμε χθες στις μπύρες αναφορά σ' αυτόν, λόξυγκα θα έχει ο τρελορώσσος...


Φρι τζαζ ρε, κι όποιος αντέξει.
 
Last edited:


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
.. παρα πολυ καλοι οι ρωσσοι !! μπραβο EAR !! Κανε και ενα restart το ρουτερ ... xD
θα το βαλω μολις ζεστανω λιγο τα αφτια μου..
1583404402476.jpeg
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.119
Reaction score
124.699
oλα για το (τοτε) μωρο !
Μπες και δες φωτογραφίες...


Η σταθερή μπάντα του ‘Παραρλάμα’ ήταν οι Blues Wire, το σπουδαιότερο συγκρότημα της ελληνικής blues σκηνής, με την σύνθεση της τότε εποχής, που αποτελούνταν από τους Ηλία Ζάικο, Σωτήρη Ζήση, Νίκο Ντουνούση και Αλέξη Αποστολάκη

....

Το ‘Παραρλάμα’, όπως σημειώνει σήμερα ο Νίκος Ντουνούσης, προέκυψε από τρεις πυρήνες της τότε παρέας του γνωστού ‘Lucky Luke’, από τα πρώτα μπαράκια της οδού Κορομηλά. “Ο ένας ήταν ο Νίκος Στεφανίδης και η παρέα του, υπεύθυνος λειτουργίας του ‘Λούκυ’, όπως το έλεγαν τότε. Δεύτερος, ο Γιώργος Τσακαλίδης, ιδιοκτήτης του δισκάδικου ‘Bebop’ και δημιουργός της ‘Άνω Κάτω Records’, παραγωγός των Blues Wire και πολλών άλλων συγκροτημάτων της ανεξάρτητης σκηνής των 80s

....


Εκεί ήμουν σχεδόν καθημερινά. 100μ. απόσταση από το πατρικό μου. Είχαν έρθει τρομερές μπάντες σε κείνη την τρύπα...
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.551
Ρε άσχετοι, η IP είναι σε άμεση συσχέτιση με τα channels σας!

Νιώστε λίγο!

bed.wide.subs.ceiling

εγω που παίζω 7 bed, no wide, 2 subs, 4 ceiling έχω δώσει την 7.0.2.4 και έχω πάρει απίστευτο sound stage στις ταινίες με Atmos & DTS: X !
 



Μηνύματα
501
Reaction score
705
192.168.1.0/24 η καλύτερη όλων, η πρώτη, η γνήσια. Αν δε γίνεται 192.168.1.255/24 η τελευταία όλων, η δεύτερη καλύτερη, επίσης γνήσια. Οτιδήποτε άλλο χαλάει την υγρασία στις μεσαίες.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.551
Δεκαδικά, παίζουν; 7.0.2.4,5 ξερωγωκιέτς... :biggrin:
Στην επόμενη αναθεώρηση του πρωτόκολλου, που σκέφτονται να προσθέσουν και δεκαδικά για τους τρόπους ( ways ) των ηχείων :p
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Δεκαδικά, παίζουν; 7.0.2.4,5 ξερωγωκιέτς... :biggrin:
Αυτό συμβαίνει μόνο στη περίπτωση που έχεις ένα 12" και ένα 6". Είναι γνωστό τοις πάσι ότι το 6" είναι ,5 sub σε σχέση με το 12" 1 sub. Απογοητεύομαι, πίστευα πως το γνωρίζετε αγαπητέ συμφορουμίστα.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Μπες και δες φωτογραφίες...


Η σταθερή μπάντα του ‘Παραρλάμα’ ήταν οι Blues Wire, το σπουδαιότερο συγκρότημα της ελληνικής blues σκηνής, με την σύνθεση της τότε εποχής, που αποτελούνταν από τους Ηλία Ζάικο, Σωτήρη Ζήση, Νίκο Ντουνούση και Αλέξη Αποστολάκη

....

Το ‘Παραρλάμα’, όπως σημειώνει σήμερα ο Νίκος Ντουνούσης, προέκυψε από τρεις πυρήνες της τότε παρέας του γνωστού ‘Lucky Luke’, από τα πρώτα μπαράκια της οδού Κορομηλά. “Ο ένας ήταν ο Νίκος Στεφανίδης και η παρέα του, υπεύθυνος λειτουργίας του ‘Λούκυ’, όπως το έλεγαν τότε. Δεύτερος, ο Γιώργος Τσακαλίδης, ιδιοκτήτης του δισκάδικου ‘Bebop’ και δημιουργός της ‘Άνω Κάτω Records’, παραγωγός των Blues Wire και πολλών άλλων συγκροτημάτων της ανεξάρτητης σκηνής των 80s

....


Εκεί ήμουν σχεδόν καθημερινά. 100μ. απόσταση από το πατρικό μου. Είχαν έρθει τρομερές μπάντες σε κείνη την τρύπα...
Ε θα σε έχω πετύχει μετά (χωρίς τότε να ξέρω) σε καμιά βραδιά ...Louisiana Red... εκεί στα 87-90... :p
Τότε έμενα σε κάτι σοκάκια περίπου Κωνσταντινουπόλεως & 28ης Οκτωβρίου...
(έχω το χάρτη ανοιχτό μισή ώρα και δε μπορώ να θυμηθώ που...)
Την αράζαμε μετά (όταν αποφάσιζε να κλείσει το μαγαζί) σε κάτι παγκάκια στο Ιπποκράτειο... καλές εποχές.
Ήταν και τα πρώτα χρόνια της ελεύθερης ραδιοφωνίας, ο Ζάϊκος έκανε εκπομπή σε κάποιο ραδιόφωνο και στηνόμασταν να ακούσουμε τα Blues... και να γράψουμε ότι μπορούσαμε σε κασέτα.
Πριν κάμποσα χρόνια, "έσπρωξα" κάποιο καλοκαιρινό επαρχιακό rock event στη Θεσσαλία να τους φέρει, πριν παίξουν με ρωτάει ο Ζάϊκος (που δεν είχαμε μιλήσει ποτέ μέχρι τότε) πως και μου ήρθε να τους καλέσω να παίξουν, του φάνηκε κάπως περίεργο.... του απάντησα "παραρλάμα" .... Συγκινηθήκαμε, μου άφησε κ ένα σιντάκι (Acoustik Wire, 2006) έτσι για τις αναμνήσεις.

Άντε λοιπόν, ένα απ' τα παλιά...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.541
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top