Εύρεση καναλιών σε lg oled

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Γεια χαρά,

Προσπαθώ να ψάξω μέσω της τηλεόρασης τα καναλια του ΟΤΕ tv (έχω συνδρομή) και να χειρίζομαι μέσω του χειριστηριου της τηλεόρασης τα καναλια του ΟΤΕ tv. Γίνεται κάτι τέτοιο?
Πρέπει να συνδέσω τον αποκωδικοποιητή σε κάποια συγκεκριμένη θύρα της τηλεόρασης? Προσπαθώ να κανω αναζήτησή καναλιών μέσω της τηλεόρασης αλλά τίποτα...

Σημείωση. Μπορώ κανονικά να δω τα καναλια του ΟΤΕ tv αν επιλέξω την θύρα hdmi που έχω συνδέσει τον αποκωδικοποιητή.. Αυτό που ζητάω, είναι να καταργήσω το χειριστήριο του αποκωδικοποιητή.

Φανταζομαι πρέπει να παω στην επιλογή ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΚΑΝΑΛΙΩΝ ... Παω εκεί αλλά δεν βρίσκει κανένα κανάλι.

Βοηθήστε με παρακαλώ.


93E5185B-410B-4F94-92E2-9D6537C1D8AE.jpeg

[DOUBLEPOST=1521068776][/DOUBLEPOST]
image.jpg

[DOUBLEPOST=1521068815][/DOUBLEPOST]
image.jpg

[DOUBLEPOST=1521068854][/DOUBLEPOST]
image.jpg

[DOUBLEPOST=1521068887][/DOUBLEPOST]Τα βήματα που ακολουθώ είναι αποτυπωμένα στις φωτογραφίες που παρέθεσα
[DOUBLEPOST=1521068951][/DOUBLEPOST]Και στο τέλος μου γράφει πως δεν βρήκε κανένα κανάλι.
image.jpg
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Αυτό που ζητάω δηλαδή, είναι να μπαίνω στην επιλογή LIVE TV της τηλεόρασης και να βλέπω εκεί τα καναλια μου.

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο, έτσι?
 

Attachments


Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
όχι δεν γίνεται αυτό που ζητάς.
Η τηλεόραση αναπαράγει τα κανάλια της ελεύθερης τηλεόρασης,
το box του ΟΤΕ TV είναι μιά αυτόνομη συσκευή της οποίας η σύνδεση θα γίνει με hdmi προς την τβ .
Θα λύσεις το πρόβλημά σου με ένα τηλεχειριστήριο πολλαπλών συσκευών, θα βάλεις το volume της tv και αλλαγή καναλιών του οτε σε μία συσκευή
 

Μηνύματα
92
Reaction score
120
Από την LG μπορείς να δεις μόνο ελεύθερα επίγεια ή και δορυφορικά κανάλια (σε περίπτωση που έχει δορυφορικό δέκτη)

Έχεις δοκιμάσει να ενεργοποιήσεις το HDMI-CEC για να ελέγχεις τον δεκτή του ΟΤΕ με το remote της τηλεόρασης;
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Από την LG μπορείς να δεις μόνο ελεύθερα επίγεια ή και δορυφορικά κανάλια (σε περίπτωση που έχει δορυφορικό δέκτη)

Έχεις δοκιμάσει να ενεργοποιήσεις το HDMI-CEC για να ελέγχεις τον δεκτή του ΟΤΕ με το remote της τηλεόρασης;
Ναι, το δοκίμασα αλλά τίποτα.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.193
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top