ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ MICROSOFT TEAMS ΣΕ MAC BOOK PRO

Μηνύματα
206
Reaction score
94
Η κόρη μου χρησιμοποιεί την παραπάνω πλατφόρμα για τα διαδικτυακά μαθήματα στο πανεπιστήμιο, όμως ενώ η κάμερα και τα ηχεία του λάπτοπ λειτουργούν, δεν λειτουργεί το μικρόφωνο. Προσπαθώ να το διορθώσω από τις "Προτιμήσεις" του συστήματος και της πλατφόρμας, όμως δεν γίνεται τίποτε. Με άλλα λογισμικά, π.χ. skype, λειτουργεί. Έχει αντιμετωπίσει άλλος ανάλογο πρόβλημα; Βρήκε λύση;
Ευχαριστώ!
 

TGD

Μηνύματα
7.132
Reaction score
7.172
Δυστυχώς το πρόβλημα υπάρχει μετά τις πρόσφατες αναβαθμίσεις του OS. Δεν έχω βρει ακόμα λύση. Αν ψάξεις στα φόρουμ υπάρχουν διάφορα κουφά (πχ αν έχεις ταυτόχρονα το Outlook ανοιχτό, να μην είναι minimised ή maximised). Τσέκαρε καλού-κακού τις ρυθμίσεις ασφαλείας για το μικρόφωνο.

Η προσωρινή λύση είναι να μην χρησιμοποιεί την εφαρμογή, αλλά να συνδέεται στο MS-Teams από τον browser. Αν βρω κάποια οριστική λύση θα σου πώ.

Εν τω μεταξύ δοκίμασε κι αυτό:

Every time I log in to a conference call Mac system revokes microphone permission and I have to go to privacy settings each time - untick and restart TEAMS app and again tick to give access to microphone, it starts working then.
 

Μηνύματα
206
Reaction score
94
Δυστυχώς το πρόβλημα υπάρχει μετά τις πρόσφατες αναβαθμίσεις του OS. Δεν έχω βρει ακόμα λύση. Αν ψάξεις στα φόρουμ υπάρχουν διάφορα κουφά (πχ αν έχεις ταυτόχρονα το Outlook ανοιχτό, να μην είναι minimised ή maximised). Τσέκαρε καλού-κακού τις ρυθμίσεις ασφαλείας για το μικρόφωνο.

Η προσωρινή λύση είναι να μην χρησιμοποιεί την εφαρμογή, αλλά να συνδέεται στο MS-Teams από τον browser. Αν βρω κάποια οριστική λύση θα σου πώ.

Εν τω μεταξύ δοκίμασε κι αυτό:

Every time I log in to a conference call Mac system revokes microphone permission and I have to go to privacy settings each time - untick and restart TEAMS app and again tick to give access to microphone, it starts working then.
Ευχαριστώ θερμά για την απάντηση!
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.183
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top