Ζήτηση για μικρά και προσιτά ηχεία βάσης-βιβλιοθήκης

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
Ψάχνω για ηχεία βάσης-βιβλιοθήκης,ύψους μέχρι 35 εκατοστά και με την οπή ανάκαλσης μπροστά. Κάτι προσιτό και όχι ηλικίας πάνω από 5-6 χρόνια (αν και θα εκτιμηθεί η γενική κατάσταση του ηχείου). Μόνο από Αθήνα και μόνο αν υπάρχει η δυνατότητα ολιγόλεπτης ακρόασης (το αναφέρω λόγω covid). Επικοινωνία μόνο με προσωπικό μήνυμα.
 

Μηνύματα
21
Reaction score
12
Τα ELAC DBR-62 κοστίζουν € 560 καινούργια.
Ψάχνεις κάτι σε χαμηλότερη τιμή από αυτό?
 





Μηνύματα
24
Reaction score
2
Ψάχνω για ηχεία βάσης-βιβλιοθήκης,ύψους μέχρι 35 εκατοστά και με την οπή ανάκαλσης μπροστά. Κάτι προσιτό και όχι ηλικίας πάνω από 5-6 χρόνια (αν και θα εκτιμηθεί η γενική κατάσταση του ηχείου). Μόνο από Αθήνα και μόνο αν υπάρχει η δυνατότητα ολιγόλεπτης ακρόασης (το αναφέρω λόγω covid). Επικοινωνία μόνο με προσωπικό μήνυμα.

https://www.car.gr/xyma/view/322076406-ixeia-castle-trent-mk-1 https://www.car.gr/xyma/view/322051311-ixeia-celestion-county https://www.car.gr/xyma/view/314055...shelf-loudspeakers-pair-made-in-great-britain
.οτι καλυτερο σε bookshelf ηχειο στην χαμηλη κατηγορια τιμης απο την κλασικη αγγλικη σχολη...
 



Μηνύματα
24
Reaction score
2
η κατάστασή του όμως είναι άθλια ,δεν νομίζω ότι κάτι τέτοιο ψάχνει
εγω που τα εχω ακουσει και τα εχω δει τα ηχεια απο αυτον που τα πουλαει θεωρω οτι ειναι αριστα για την ηλικια τους....και σε καθε περιπτωσει μια δοκιμη θα λυσει τις οποιες αποριες.
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
Ο καλος και ο κακος ηχος ειναι κατι σχετικο,αναλογα τις απαιτησεις που εχει ο χρηστης.Μια χαρα μπορει καποιος μεσος χρηστης να ακουσει με ηχεια των 200 ευρω (τιμη σαν μτχ.) σε ενα δευτερο συστημα,ισως και στο βασικο.Φυσικα ευχαριστω για τις προτασεις σας,εστω και αν ειναι εκτος budget.Aπλα θα ηθελα η οποια προταση να γινεται μονο με πμ.Τα 780 οπως και τα 760 ηταν εξαιρετικα ηχεια γιατα χρηματα και την εποχη τους.Απλα λιγο δυσκολο να βρεθει ενα απο αυτα,σε καλη κατασταση,μετα απο τοσα χρονια.
 


Μηνύματα
455
Reaction score
572
εγω που τα εχω ακουσει και τα εχω δει τα ηχεια απο αυτον που τα πουλαει θεωρω οτι ειναι αριστα για την ηλικια τους....και σε καθε περιπτωσει μια δοκιμη θα λυσει τις οποιες αποριες.
τότε πάω πάσο
 


Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
H αναζήτηση πλέον (λόγω χωροταξικών αλλαγών και οξείας παντοφλίασης), περιορίζεται στα, Dali Spektor 1 και στα Wharfedale D310.
 

Μηνύματα
564
Reaction score
592
H αναζήτηση πλέον (λόγω χωροταξικών αλλαγών και οξείας παντοφλίασης), περιορίζεται στα, Dali Spektor 1 και στα Wharfedale D310.
Μα αυτά δεν έχουν οπή μπροστά.
Οι χωροταξικές αλλαγές επιτρέπουν μεγαλύτερη απομάκρυνση από τοίχο;
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
Ναι ακριβώς,δεν υπαρχει πλέον θέμα με την θέση της οπής,αφού θα τοποθετηθούν σε έπιπλο τηλεόρασης (εκατέρωθεν της τηλεόρασης) ,απλά η αναζήτηση για αισθητικούς κυρίως λόγους (αλλά και λόγω χρημάτων,δηλαδή αν τελικά δεν βρεθεί κάτι σε εύλογο χρονικό διάστημα,θα αγοραστούν καινούργια) περιορίζεται σε αυτά τα δύο ηχεία και σε μαύρο μόνο χρώμα πάλι για τους ίδιους λόγους.
 

Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Εγώ σου προτείνω να ακούσεις τα system audio saxo sa1.
20220509_232419.jpg
20220509_231547.jpg

Τα έχω βάλει όπως βλέπεις και στη φώτο για atmos, μετράνε πολύ καλά και είναι κουκλιά.
Και η τιμή τους είναι αρκετά χαμηλή.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
Εγώ σου προτείνω να ακούσεις τα system audio saxo sa1.
View attachment 250718 View attachment 250719
Τα έχω βάλει όπως βλέπεις και στη φώτο για atmos, μετράνε πολύ καλά και είναι κουκλιά.
Και η τιμή τους είναι αρκετά χαμηλή.
μετράει εξαιρετικά !

που τα βρήκες?
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.474
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top