Ζήτηση οικονομικού phono stage MM/MC

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Ψάχνω άμεσα για αγορά οικονομικού phono stage. Κατά προτίμηση χρώματος ασημί.
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ζήτηση οικονομικού phono stage MM/MC

Κάτι σε cambridge audio 640p....αν και μου μπήκαν ιδέες για USB μήπως και περάσω τπτ στο pc κάποια στιγμή...έχω διαβάσει 2 μέρες τώρα 100σελίδες..κεφαλή denon dl-160, azur 840A v2 και πικ απ mk2 1210. Δίνω μέχρι 150ευρώ..
 

Μηνύματα
518
Reaction score
460
Δίνω εναmusical fidelity x Lp στα 100 ευρώ παίζει πολυ πάνω απο τα χρήματα που ζητάω εάν σε ενδιαφέρει πάρε με τηλ. 6979304561 Μακης
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ζήτηση οικονομικού phono stage MM/MC

Θα ακουστώ περίεργος αλλά δε με βολεύει το μέγεθος-σχήμα...έχω εξαιρετικά περιορισμένο χώρο. Ευχαριστώ :104:
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.657
Απάντηση: Ζήτηση οικονομικού phono stage MM/MC

Δεν είσαι περίεργος ρε Θοδωρή.
"βλαμμένος" είσαι.

:142: :142:
 


Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ζήτηση οικονομικού phono stage MM/MC

Αφού έχω το χρίσμα του Προέδρου είμαι σε καλό δρόμο.....:114:
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.657
Απάντηση: Ζήτηση οικονομικού phono stage MM/MC

Καλά πας.
Αντιστρόφως ευθεία και θα δεις χαΐρι και προκοπή.

:137: :137:
 

Μηνύματα
162
Reaction score
1
Απάντηση: Ζήτηση οικονομικού phono stage MM/MC

Αν δεν είσαι τόσο παράξενος, ( όσο σε περιγράφουν) θα σου πρότεινα αυτό: http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?113490-%D0%F9%EB%E5%E9%F4%E1%E9-NAD-Phono-Preamplifier-PP2
Το pp1 που έχω ακόμη στην κατοχή μου, είναι πάρα πολύ καλό και αυτό είναι η εξέλιξή του! Το χρώμα του δεν ξέρω αν σε χαλάει, είναι το γκριζοπράσινο της NAD.
Θα σου συνιστούσα επίσης να πάρεις το X-LPS που δίνει ο φίλος πιο πάνω και να στίψεις το μυαλό σου για να κάνεις μία πατέντα για τον περιορισμένο χώρο σου..... εξαιρετικό phono stage και σε τιμή χώμα!
 

Μηνύματα
26
Reaction score
18
Απάντηση: Ζήτηση οικονομικού phono stage MM/MC

Υπαρχει ενας NAD PP2 σχεδον αχρησημοποιειτος να σε ενδοιαδερει στα 50 ευρω
 

Μηνύματα
26
Reaction score
18
Απάντηση: Ζήτηση οικονομικού phono stage MM/MC

Συγνωμη για τα λαθη αλλα δεν ηξερα πως να το διορθωσω.Η τιμη του NAD PP2 ειναι στα 60 ευρω
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
καλημερα, εχω ενα Project Tube box νομιζω το SE , δεν θυμαμαι ακριβως, με αλλαγμενες εξτρα λαμπες, απειρες ρυθμισεις για κεφαλες κ εξαιρετικο ηχο.

Στα 150 ευρω, αν δεν σ ενδιαφερει λογω του οτι το εχω στην ακρη κ δεν το χρησιμοποιω.
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Ευχαριστώ πολύ αλλά περιμένω από μέρα σε μέρα το tonar. Παράλειψη μου που δε ζήτησα κλείσιμο του θέματος.

Sent from my MB860 using Tapatalk 2
 



Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.083
Απάντηση: Ζήτηση οικονομικού phono stage MM/MC

Εμεις με την τρελα που εχουμε πρεπει να τρωμε ποινες με τη μορφη ακουστικης στερησης,στη φυλακη τι βγαζουμε και με φορητα:114:
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
και κάπως έτσι ξέθαψα το θέμα μετά από τόσα χρόνια...το tonar κάνει θόρυβο..buzzzzzzzzz και όταν αλλάζω από mc/mc δυναμώνει-χαμηλώνει ανάλογα. Εχω τσεκάρει γειώσεις, εχω αλλάξει RCA, άνοιξα το κουτάκι και όλα φαίνονται τέλεια σαν καινούριο λάμπει. Το έχω από το 2012 αλλά ζήτημα να έχω ακούσει 10 ώρες. Πάντοντε όμως το είχα στο ρεύμα...μήπως έπαθε κάτι το τροφοδοτικό; που θα βρω 16v 200ma;;;
 


Μηνύματα
1.169
Reaction score
185
και κάπως έτσι ξέθαψα το θέμα μετά από τόσα χρόνια...το tonar κάνει θόρυβο..buzzzzzzzzz και όταν αλλάζω από mc/mc δυναμώνει-χαμηλώνει ανάλογα. Εχω τσεκάρει γειώσεις, εχω αλλάξει RCA, άνοιξα το κουτάκι και όλα φαίνονται τέλεια σαν καινούριο λάμπει. Το έχω από το 2012 αλλά ζήτημα να έχω ακούσει 10 ώρες. Πάντοντε όμως το είχα στο ρεύμα...μήπως έπαθε κάτι το τροφοδοτικό; που θα βρω 16v 200ma;;;
Δοκίμασε να του αλλάξεις θέση ή να το απομακρύνεις από άλλα ενισχυτικά. Ισως να επηρεαζεται.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.103
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top