Ζητήση Προενισχυτή Project ....

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
483
Reaction score
282
Ζητείται για ακρόαση και αγορά ο προενισχυτής της Project Pre Box RS ή ο Pre Box DS2 analogue (κατά προτίμηση ο πρώτος) προκειμέμου να οδηγήσει τα ενεργά ηχεία της Focal Solo6be και Sub6.
Ανοικτός και σε άλλες προτάσεις, δεν με ενδιαφέρει το phono. Τιμή ενδεικτική: 100 ευρώ
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Τα ηχεία σου είναι κορυφαία, αυτό που ψάχνεις για να τα οδηγήσεις...μάλλον όχι.
 


Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Προτείνω να μιλήσεις με τον αντιπρόσωπο και να "χτυπήσεις" μτχρσμένο όταν σου δωθεί η ευκαιρία!!!!
Προσωπικά ...Grace... kai ναί, ξεφεύγει στην τιμή αλλά οι pro καταβολές ηχείων - ντακ δίνουν σωστό αποτέλεσμα!!
 

Μηνύματα
483
Reaction score
282
Προτείνω να μιλήσεις με τον αντιπρόσωπο και να "χτυπήσεις" μτχρσμένο όταν σου δωθεί η ευκαιρία!!!!
Προσωπικά ...Grace... kai ναί, ξεφεύγει στην τιμή αλλά οι pro καταβολές ηχείων - ντακ δίνουν σωστό αποτέλεσμα!!
Δεν κατάλαβα σε ποιο Grace αναφέρεσαι. Έχω δοκιμάσει κατά καιρούς Benchmark dac 1 HDR, Marantz HD-DAC 1, Focal Arche, Audiolab M-DAC+, Schiit Valhalla 2 σαν προενισχυτή. Κανένα δεν έδωσε τον ήχο που πήρα από το προενισχυτικό στάδιο ένος Symphonic Line RG9 mk3. Γι' αυτό ψάχνομαι, αλλά όποια αγορά θα γίνει μετά από ακρόαση στο σύστημά μου.
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Eγώ έχω τον Grace m900 να οδηγεί τα (πολύ υποδεέστερα των δικών σου...) shape 40 στο γραφείο μου.
Σαν αποτέλεσμα (με λίγο ψάξιμο σε ιντερκονεκτ) είναι άψογο. Με άλλα ντακ ποτέ δεν το άκουσα τόσο ισορροπημένο και στακάτο.
Ο SL που σου άρεσε, στα αυτιά μου έρχεται λίγο "σορόπι" με μαζεμένα άκρα...περί γούστων βέβαια κολοκυθόπιτα, σημασία έχει να αρέσει σε σένα!
Ο αντιπρόσωπος χρησιμοποιούσε sto σετάρισμα των ηχείων σου κάποιο άλλο μοντέλο της Grace (μεγαλύτερο, ακριβότερο).
Πάρτους τηλέφωνο να σου πούνε την πρόταση τους.
 


Μηνύματα
397
Reaction score
446
Δεν κατάλαβα σε ποιο Grace αναφέρεσαι. Έχω δοκιμάσει κατά καιρούς Benchmark dac 1 HDR, Marantz HD-DAC 1, Focal Arche, Audiolab M-DAC+, Schiit Valhalla 2 σαν προενισχυτή. Κανένα δεν έδωσε τον ήχο που πήρα από το προενισχυτικό στάδιο ένος Symphonic Line RG9 mk3. Γι' αυτό ψάχνομαι, αλλά όποια αγορά θα γίνει μετά από ακρόαση στο σύστημά μου.
θέλεις να γράψεις 1-2 πραγματάκια για τις διαφορές τους ως pre μαζί με τα focal? Τι σου άρεσε, τι σε χάλασε, διαφορές κτλ.

Ειδκότερα για τα arche-benchmark-valhalla.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.310
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top