Ζητείται Cyrus ή...

Μηνύματα
901
Reaction score
54
Για λογαριασμό φίλου αντικομπιουτερά, ζητείται παλιός Αγγλικός ολοκληρωμένος ενισχυτής Cyrus, ή κάτι από Αγγλική σχολή.
 



tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.686
Reaction score
2.728
Απάντηση: Ζητείται Cyrus ή...

Σ' ευχαριστώ, σίγουρα δεν μπορεί να διαθέσει 500 ευρώ, αλλά βάζεις εμένα σε πειρασμό για ηχητικές αλχημείες.
στο ιδιο site καπου στις προσφορες/μεταχειρισμενα, υπαρχει και ενας Rotel RA970 στα 180 ευρω. Τα λεφτα αυτα ειναι πολλα για το συγκεκριμμενο μηχανημα, ζητειστε μια αισθητα καλυτερη τιμη και μαλλον θα σας τον δωσει. Δεν φευγουν ευκολα τετοια μηχανηματα. Αλλιως σε καινουριο αν θελει κατι βρεττανικο http://www.skroutz.gr/s/326146/Camb...-Amplifier.html?keyphrase=cambridge+audio+350
 

Μηνύματα
901
Reaction score
54
Απάντηση: Ζητείται Cyrus ή...

Σ'ευχαριστώ και πάλι. Οι rotel, τίμιοι ,αλλά για μένα ηχητικά αδιάφοροι, οπότε δεν μπορώ να τους συστήσω. Θα δούμε.
 

A

amoustakas

Guest
Απάντηση: Ζητείται Cyrus ή...

Κάπου έδινε ένας έναν Magnum IA-170 στα 350 νομίζω. Έχω και τον ΙΑ-120 και τον ΙΑ-200, αλλά δεν τους πουλάω ούτε στην τιμή που κάνανε καινούριοι Χ 2.
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: Ζητείται Cyrus ή...

Κάπου έδινε ένας έναν Magnum IA-170 στα 350 νομίζω. Έχω και τον ΙΑ-120 και τον ΙΑ-200, αλλά δεν τους πουλάω ούτε στην τιμή που κάνανε καινούριοι Χ 2.
Τοσο καλοι ειναι?
 

A

amoustakas

Guest
Απάντηση: Ζητείται Cyrus ή...

Εφόσον είναι λειτουργικά εντάξει τον συστήνω ανεπιφύλακτα προς ακρόαση. Αλλά περί ορέξεως...
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.686
Reaction score
2.728
Απάντηση: Ζητείται Cyrus ή...

..οπου υπαρχει συναισθηματικη εμπλοκη με μηχανημα, υπαρχει λιγο κ το στοιχειο της υπερβολης. Κατα τ'αλλα ειδικα ο μεγαλος ειναι μια χαρα μηχανακι
 

A

amoustakas

Guest
Απάντηση: Ζητείται Cyrus ή...

Τα reviews για τον ΙΑ-170 πάντως λέγαν τα καλύτερα. Για τα περι συναισθηματικής εμπλοκής έχεις δίκιο. Προφανως αναφέρομαι σε συναισθηματικους λόγους που δεν τους δίνω. Τον μεγάλο τον πήρα 1.000€. Προφανώς στα λεφτά αυτά βγήκαν έκτοτε μηχανάκια που αξίζουν όσο αυτός Χ2.
 



Μηνύματα
901
Reaction score
54
Απάντηση: Re: Ζητείται Cyrus ή...

Στο τσακ πριν κλείσουμε...

Ο φίλος έχει μια λίστα από μάρκες. Ας αναφέρω μερικές, που μου έρχονται στο μυαλό.
Cyrus, Arcam, Nad, Musical Fidelity, Electrocompanient, Creek, Quad, Naim, Alchemy, Magnum, Αudio κάπως, Audio τέτοιο κ.α.
Αλλά...λεφτά υπήρχαν. Έχω αποφασίσει να τσοντάρω αν χρειαστεί (από αυτά που υπήρχαν και γω), αλλά για τιμωρία θα κρατήσω το μηχάνημα κανένα μήνα για δοκιμές...εκτός αν ο ήχος του είναι τιμωρητικός (όρος της κας Μέρκελ), οπότε τον παραλαμβάνει την ίδια μέρα.
 



Μηνύματα
901
Reaction score
54
Απάντηση: Ζητείται Cyrus ή...

Η αγγελία μπορεί να θεωρηθεί ότι έκλεισε. Βρέθηκαν παραπάνω από μια συσκευές και έγιναν και ενδιαφέρουσες προτάσεις. Ευχαριστώ και για τις προσφορές και για τους χρήσιμους διαλόγους ,με κάποια μέλη, καθώς και για το ενδιαφέρον τους.
Για οποιαδήποτε προσφορά παραμένει εκκρεμής, θα υπάρξει απάντηση με π.μ. μέχρι το βράδυ.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.113
Members
37.937
Νεότερο μέλος
daemon76
Top