Ζητηση cu-rf100-u

Μηνύματα
131
Reaction score
37
Καλημερα σας

Εχω εναν pioneer sc-lx83 και εδω και λιγο καιρο το τηλεκοντρολ αρχισε να μην ειναι 100% λειτουργικο. Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που να εχει και το πουλαει σε καποια λογικη τιμη.
Επισης αν ειχατε καποιο χαλασμενο CU-RF100U θα μου εκανε, μιας και χρειαζομαι μονο τις εσωτερικες μεμβρανες- πληκτρα.
Κοντευω να τρελλαθω γιατι μου ειναι ακρος απαραιτητο. Ειμαι δυστυχως ανθρωπος με ειδικες αναγκες και δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι για να χειριζομαι τον lx83, και για εναν ανθρωπο
σαν εμενα, το να δουλευει σωστα το τηλεκοντρολ ειναι πραγματικα σημαντικο.
Ελπιζω να μην σας κουρασα
Ευχαριστω παρα πολυ
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.237
Reaction score
27.851
Πιθανόν να θέλει απλά καθάρισμα η μεμβράνη κάτω από τα πλήκτρα.
Το έχω δει κι εγώ να συμβαίνει σε κάποια τηλεχ/ρια που είχα και με ένα καθάρισμα στο "καρβουνάκι" της μεμβράνης γίνονται ξανά λειτουργικά.
 

Μηνύματα
131
Reaction score
37
Καλημερα φιλε μου

Το εκανα αυτο που λες αλλα οταν το ανοιξα ειδα οτι δυστυχώς εχει σχιστει μεσα η μεμβρανη και δεν κανουν πλεον καλη επαφη
:(
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά σε περίπτωση που διαθέτετε tablet android ή iOS να σας βόλευε η εφαρμογή που διαθέτει η ίδια η Pioneer και να μη βασίζεστε στο remote control της Pioneer
 

Μηνύματα
131
Reaction score
37
Καλημερα φιλε μου, θα βόλευε πολυ το ξερω, αλλα καποια lx83 βγήκαν με προβλημα στο δίκτυο και το service εδω στην ελλαδα θελει 500 ευρω για να το φτιαξει.
Το πήρα 2ο χερι και δεν εχει εγγύηση πια :(
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.650
Μηνύματα
2.868.864
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top