Off Topic

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: HDMI 2.0 officially announced

εξελιξη θα ηταν να πηγαινα (για μενα μιλαω) στο βιντεο κλαμπ, και να ειχε οτι σε dvd και σε br ,
οχι να μου λεει οι εταιριες βγαζουν επιλεκτικα br,δεν συζηταω για 11,1.....
οποτε αν μιλαμε για ελληνικη πραγματικοτητα , το 4Κ θα αργησει να γινει υλοποιησιμο.......
παικτες και tv θα δουμε, υλικο.....???......ή θα βλεπουμε με σκειλερακι ?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Re: Απάντηση: HDMI 2.0 officially announced

εδω φουνταραν το 3δ πριν καν γινει μονοπολι, και παρουσιασαν νεο 3δ, πιο καλο, αρνητικοι δεν ειμαστε , απλα εχουν κανει την σπιτικη τεχνολογια να ανταγωνιζεται αυτη των pc ......(που λεει ο λογος) .......
Το 3D τότε σε αυτή τη μορφή υπήρχε μόνο, στο μέλλον δεν θα έπρεπε να υπάρξει καλύτερο αφού το σημερινό δε βλέπεται;

ακομα δεν εφυγε το dvd απο την μεση,,,,...τι λεμε
και αν σκεφτουμε την στερνη αναβαθμιση στο οπο , ειχε χαρακτηριστει μειτζορ , και αφορουσε την λειτουργια του στο dvd ......
πιστευω να καταλαβαινουμε......οι ανθρωποι να πουλησουν νεα τεχνολογια θελουν, μη εφαρμοσιμη στο μεσο σπιτι.........
οταν το dvd φυγει απο την μεση θα εχει γινει ενα καλο βημα για την εικονα.....τωρα τα 32 καναλια ......μεσα απο hdmi ........
.Οκ ο ηχος με τα σαμπρε θα ειναι μουρλια, αλλα η εικονα ...καθε λιγο και λιγα σκαλιζεται......
Τι με ενδιαφέρει εμένα αν το DVD μείνει μέχρι το 2020, με γειά του με χαρά του.
Ο πολύς κόσμος δεν ενδιαφέρεται για BD, θέλει Netflix σε DVD quality γιατί είναι εύκολο και φθηνό και HD κανάλια στην TV.

Στ' @@ μου.
Εγώ και λίγοι ακόμη θέλουμε 4Κ σε λογική τιμή, αυτό συζητάμε σήμερα με το HDMI 2.0.

εξελιξη θα ηταν να πηγαινα (για μενα μιλαω) στο βιντεο κλαμπ, και να ειχε οτι σε dvd και σε br ,
οχι να μου λεει οι εταιριες βγαζουν επιλεκτικα br,δεν συζηταω για 11,1.....
οποτε αν μιλαμε για ελληνικη πραγματικοτητα , το 4Κ θα αργησει να γινει υλοποιησιμο.......
παικτες και tv θα δουμε, υλικο.....???......ή θα βλεπουμε με σκειλερακι ?
Η ελληνική πραγματικότητα είναι αδιάφορη, ανέκαθεν ήταν και για πάντα θα είναι ασήμαντη αγορά.
Δε βλέπω ποτέ TV, θέλω καλή συσκευή απεικόνισης 4Κ και υλικό το 2015-16.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: HDMI 2.0 officially announced

Εγώ και λίγοι ακόμη -
Η ελληνική πραγματικότητα είναι αδιάφορη, ανέκαθεν ήταν και για πάντα θα είναι ασήμαντη αγορά

εγω και σχεδον ολοι , μιας και ειμαστε απο αυτους που δεν μπορουν να εχουν καν λεντ
-
αρα η λιγοι= ασημαντη αγορα (για τα ελληνικα δεοδομενα) μπορουν να ονειρευονται,

οι αλλοι καποια στιγμη αποκτησαν ή θα αποκτησουν καποιο Ps και θα εχουν hd αναλυση, μιας και το Ps εβαλε το br στο οποιο μεσο ελληνικο σπιτι.
4Κ εστω σε tv θα αποκτησουν οσοι θελουν και μπορουν, ολοι οι αλλοι (πληοψηφια ) στην καλυτερη να εχουν fhd και 5 ηχειακια στο σαλονι τους και θα ειναι υπερευτηχισμενοι.
Με το εγω και το εμεις οι λιγοι ........(γιατι και στην μερικη μια απο τα ιδια ειναι) δεν μπορει να παει μακρια το πραμα.
Ο μεσος ελληνας χρηστης πηρε ενα μπενεκιου και ειδε φτηνη εικονα fhd , θα αργησει καμποσο να δουμε ενα νεο μπενεκιου να φτιαξει μηχανακια 4Κ σε γηινο κοστος.
Οσο για το υλικο ........σε 2-3 χρονια που αν θα υπαρξει ....το ξαναβλεπουμε...ποιος ξερει ισως τοτε να μιλαμε για 8Κ και hdmi 3.0 turbo 48valve nitro charge..........υπομονη
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Re: HDMI 2.0 officially announced

Μα τι γράφεις πάλι;
Προφανώς είναι λίγοι αυτοί που ενδιαφέρονται για 4Κ, θέλει συζήτηση; Το "λογική τιμή" το είδες;

Όπως είναι λίγοι αυτοί που καμαρώνουν ότι ξόδεψαν για το ΗΤ τους πολλές δεκάδες χιλιάδες ευρώ όπως εσύ. Μη βάλω το Ζαπ να ψάξει. :biggrin:
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Re: HDMI 2.0 officially announced

Μα τι γράφεις πάλι;
Προφανώς είναι λίγοι αυτοί που ενδιαφέρονται για 4Κ, θέλει συζήτηση; Το "λογική τιμή" το είδες;

Όπως είναι λίγοι αυτοί που καμαρώνουν ότι ξόδεψαν για το ΗΤ τους πολλές δεκάδες χιλιάδες ευρώ όπως εσύ. Μη βάλω το Ζαπ να ψάξει. :biggrin:
αν νομιζεις οτι καμαρωνω επειδη ξοδεψα πολλες χιλ ευρω , τι να πω......δεν καμαρωνω καν επειδη ψωνιζω φτηνοτερα, γενικα δεν καμαρωνω, ουτε εχω αυλη να καμαρωνει για μενα.....γενικα ειμαι ακαμαρωτος.......
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Κύριοι κύριοι... ρίχνετε και σε μένα ένα?

Μόνο εδώ δεν έχω φάει... :lol: :lol: :lol: :lol:
 





abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Θα σβηστεί σε 3 δευτερόλεπτα...
 


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Να γραφεί ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ μου νικνεϊμ στον τίτλο περικαλώ σας.
 








Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top