Ηλεκτρικά οχήματα (εκτός Tesla)

Μηνύματα
6.608
Reaction score
5.167

Για επιλογή ξενοδοχείου ανάλογα με την απόσταση από δημόσιο φορτιστή και τι ταχύτητας.

2.jpg
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.592
Reaction score
27.933
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.277

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.794
Reaction score
11.036





Μηνύματα
912
Reaction score
2.565
Εντάξει, καλό είναι :biggrin:!
Οι πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές, αλλά αυτό είναι κάπως κλισέ προφανώς.
Σίγουρα κάποιος εντυπωσιάζεται από την αίσθηση ενός καινούργιου - σύγχρονου αυτοκινήτου , ανεξαρτήτως καυσίμου - τεχνολογίας, ειδικά αν δεν αλλάζει συχνά οχήματα, όπως εγώ.

Αν το ξεπεράσουμε αυτό, μιλάμε για ένα διαφορετικό κόσμο!

Με λίγα λόγια, ο συνδυασμός ησυχίας - αίσθησης ηρεμίας και ταυτόχρονα ακαριαίας απόκρισης στο γκάζι είναι μοναδικός!
Αγάπησα ήδη one pedal drive, είναι σα τα συγκρουόμενα αυτοκινητάκια στα παλιακά λούνα παρκ: πατάς γκάζι φεύγεις, αφήνεις σταματάει 😆.
Χθες με τον κολλητό κάναμε βόλτες γύρω και πέριξ της πόλης για 2(!) ώρες, όπως τότε που πρωτοπήραμε δίπλωμα και παίρναμε το αυτοκίνητο του μπαμπά. "I am eighteen" , που φώναζε κάποτε κι ο Alice Cooper, γιεεεεα!
Που να ήταν και "γρήγορη¨ έκδοση, έλεος κάπου.
Τα περί φόρτισης, αυτονομίας κλπ θα τα δούμε στην πορεία. ΘΑ μάθουμε να τα διαχειριζόμαστε και να προσαρμοζόμαστε στις καταστάσεις... Ελπίζω :laugh:.

Σοκ και δέος.

Αρκεί να μην ψάχνεις το "μούγκρισμα" του κινητήρα, τις αλλαγές ταχυτήτων, την αδρεναλίνη της sport οδήγησης και τα σχετικά, για τα οποία Chέστηκα πλέον κλπ κλπ κλπ
 








alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.592
Reaction score
27.933
Αν θέλει ο ιδιοκτήτης θα το πεί. Δεν έχω τέτοια άδεια ούτε θα το έκανα χωρίς την θέληση του.
Όχι μόνο για τον ίδιο αλλά για όλους. :)
 

Μηνύματα
912
Reaction score
2.565
Αν θέλει ο ιδιοκτήτης θα το πεί. Δεν έχω τέτοια άδεια ούτε θα το έκανα χωρίς την θέληση του.
Όχι μόνο για τον ίδιο αλλά για όλους. :)
Εεεε, όχι πες τώρα! Εγώ δεν είμαι καλός σε τέτοια quiz 😕 .
Τι είναι και βασικά πως το κατάλαβες;;;
 


TGD

Μηνύματα
7.129
Reaction score
7.172
Υποθέτω από την χαρακτηριστική εγγύτητα του φορτιστή με τα αιχμηρά πίσω φώτα:

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.865.103
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top