Ηχεία για μουσική (κυρίως) και TV (τανίες)

Μηνύματα
19
Reaction score
3
Καλησπέρα!
Θα ήθελα να πάρω ηχεία να συνοδέψω την τηλεόρασή μου.
Budget γύρω στα 200-300Ε με δυνατότητα για παραπάνω αν πραγματικά αξίζει.
Τα θέλω κυρίως για μουσική αλλά και συμπληρωματικά για ταινίες.
Setup 2.0 ή 2.1
Ενεργά ή παθητικά + ενισχυτή αλλά νομίζω δεν βγαίνει το budget για το δεύτερο.

Η τηλεόραση δεν έχει αναλογική έξοδο, μόνο οπτική και HDMI.

Θα ήθελα να συνδέονται με bluetooth για να μπορώ να συνδέσω κανένα κινητό αν θέλω, καθώς η ακρόαση θα γίνεται είτε απο spotify είτε απο υπολογιστή (με αναλογική έξοδο)

Με λίγο γρήγορο ψάξιμο σκέφτομαι για αυτά: Edifier-R2750DB-Black


Φαίνονται να έχουν καλές κριτικές και μου τα πρότειναν και απο reddit μια σχετική ομάδα. Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;
 

Μηνύματα
8
Reaction score
1
Αρκετά καλά για το μπάτζετ σου τα έχω ακούσει σε μαγαζί στο σύνταγμα πάνω αν κατάλαβες.. Για ηχομπαρες έχεις κοιτάξει?
 

Μηνύματα
19
Reaction score
3
Αρκετά καλά για το μπάτζετ σου τα έχω ακούσει σε μαγαζί στο σύνταγμα πάνω αν κατάλαβες.. Για ηχομπαρες έχεις κοιτάξει?
Δεν το ξέρω το κατάστημα, αν θες στείλε το σε pm αν δεν πρέπει να το γράψεις.

Δεν έχω δει για ηχόμπαρα, νομίζω για κάποιο λόγο προτιμάω κλασσικά ηχεία, αν και δεν έχω προσδιορίσει το λόγο 😁

Έχεις κάτι να προτείνεις;
 


Μηνύματα
8
Reaction score
1
Δεν το ξέρω το κατάστημα, αν θες στείλε το σε pm αν δεν πρέπει να το γράψεις.

Δεν έχω δει για ηχόμπαρα, νομίζω για κάποιο λόγο προτιμάω κλασσικά ηχεία, αν και δεν έχω προσδιορίσει το λόγο 😁

Έχεις κάτι να προτείνεις;
Publ.. Είναι το μαγαζί πάνω στο σύνταγμα γνωστή αλυσίδα.. Τα είχε σε ράφι και μπόρεσα να τα συνδέσω με Bluetooth στο κινητό μου η ένταση τους ήταν αρκετά υψηλή θα έλεγα.. Για υχομπαρα την Yamaha yas 207 είχα καταλήξει γιατί και εγώ είχα μικρό μπάτζετ αλλά τελικά έφτιαξα ένα οικονομικό 3.0 με ενισχυτή triagle borea 3 ηχεία και denon x 1600 h και είμαι ευχαριστημένος
 



Staff online

  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.698
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top