Ηχεία για νέο υπολογιστή - τηλεόραση

Μηνύματα
10
Reaction score
0
Σκέφτομαι την δημιουργία από την αρχή ενός νέου υπολογιστή αν γίνετε .......να του συνδέσω 2 ηχεία επάνω του , ποιοτικά ώστε να ακούω την μουσική μου αλλά ταυτόχρονα αυτά τα ηχεία με κάποιο τρόπο σύνδεσις ( ενσύρματα η ασύρματα ) να απολαμβάνω τον ήχο και από την τηλεόρασή μου ( Tv LG 55'' Oled ) Το ποσό που θα διαθέσω για τα ηχεία είναι περίπου στα 350 - 400 ευρώ + -

Επειδή θα τα ακούω και στον υπολογιστή σκέφτομαι η σύνδεση να γίνεται με bluetooth , wifi η με jack .

Μου πρότειναν Edifier . Επειδή γνωρίζεται το αντικείμενο σκέφτηκα να μου πείτε την γνώμη σας .

Ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Χωρις να γνωριζω το χωρο που θα πρεπει να καλυψουν τα ηχεια σου ξεκινας,στα 179 ευρω με αυτο το πολυεργαλειο το οποιο θα παιξει το ρολο και του προενισχυτη για τα ενεργα η αυτοενισχυομενα ηχεια σου,και θα ριξεις ολες σου τις συνδεσεις επανω του.
Το pc σου μεσω usb,την tv σου μεσω οπτικης κοκ.


Επισης θα αναβαθμισει κατα πολυ τον ηχο που θα επαιρνες με μια απλη συνδεση mini jack απο τη μητρικη σου.

Τα υπολοιπα χρηματα τα ριχνεις στα ηχεια.
Mερικες επιλογες για να καταλαβεις γιατι πραγμα μιλαμε στα 450 ευρω συνολικο μπατζετ.


Τονιζω οτι δεν θα καλυψουν μεγαλο χωρο ειναι απο 5 εως 6.75 ιντσες woofer αλλα σαφως ειναι πολυ ανωτερη λυση απο edifier και πιο ολοκληρωμενη.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.883
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top