Ηχεία για corolla e12 2004 (hatchback)

Μηνύματα
207
Reaction score
56
Καλησπέρα , θα ήθελα τα φώτα σας για ηχεία σε ένα corolla e12 2004 (hatchback). Από όσο έχω δει είναι 6,5’’ .

οπότε η αρχική ερώτηση είναι από πού παίρνουμε βάσεις και η βασικότερη ποια μαρκα μοντέλο, καθώς χάθηκα με την πληθώρα των επιλογών.
μπροστά ειναι διαιρουμενα, και πίσω ομοαξονικά.

Σαν μάρκες μου πρότειναν gladden (για καλύτερο μπάσο) , focal (για καθαρότητα) και hertz 165,3(με επιφύλαξη ) , και σε περίτπωση που βαλω sub audison με κόστος περασμένα 250,00 ευρώ.
Στο αμάξι δεν θα μπει sub λόγω χώρου, οι εντάσεις που ακούω είναι πάντα χαμηλές, και μουσική σχεδόν τα πάντα . από μέταλ μέχρι hiphop.
Η πηγή προς το παρόν είναι εργοστασιακή, και άμεσα δεν θα αλλάξει, ούτε θα μπει κάποιος ενισχυτής καθώς είναι το αυτοκίνητο «εργαλείο» και δεν θα πέσουν πολλά χρήματα εδώ.
 
Last edited:


Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Καλησπέρα , θα ήθελα τα φώτα σας για ηχεία σε ένα corolla e12 2004 (hatchback). Από όσο έχω δει είναι 6,5’’ .

οπότε η αρχική ερώτηση είναι από πού παίρνουμε βάσεις και η βασικότερη ποια μαρκα μοντέλο, καθώς χάθηκα με την πληθώρα των επιλογών.
μπροστά ειναι διαιρουμενα, και πίσω ομοαξονικά.

Σαν μάρκες μου πρότειναν gladden (για καλύτερο μπάσο) , focal (για καθαρότητα) και hertz 165,3(με επιφύλαξη ) , και σε περίτπωση που βαλω sub audison με κόστος περασμένα 250,00 ευρώ.
Στο αμάξι δεν θα μπει sub λόγω χώρου, οι εντάσεις που ακούω είναι πάντα χαμηλές, και μουσική σχεδόν τα πάντα . από μέταλ μέχρι hiphop.
Η πηγή προς το παρόν είναι εργοστασιακή, και άμεσα δεν θα αλλάξει, ούτε θα μπει κάποιος ενισχυτής καθώς είναι το αυτοκίνητο «εργαλείο» και δεν θα πέσουν πολλά χρήματα εδώ.
Δεν συμφωνώ με τους χαρακτηρισμούς των εταιριών που σου ανέφεραν. Ο κάθε σχεδιαστής έχει τη δική του φιλοσοφία. Προσωπικά χρησιμοποιώ στην κονσόλα μου 3 σετ από 155 έως 225 χωρίς ενισχυτή ώστε να επιλέξει ο πελάτης αυτό που του αρέσει περισσότερο και πάντα με τη βοήθειά μου. Και τα 3 σετ παίζουν καλά αλλά διαφορετικά.
 

Μηνύματα
13.612
Reaction score
6.569
Μην αλλαζεις τιποτα,περιμενε να δεις τα νεα τελη κυκλοφοριας που θα ειναι αναλογα για ολα τα αυτοκινητα με τους ρυπους (και με τα νεα προτυπα μετρησης) και μετα αποφασιζεις αν αξιζει να το κρατησεις.Αν το κρατησεις αλλαξε και μοναδα και ηχεια,εγω θα εβαζα focal γιατι προτιμω λιγοτερο χαμημο αλλα πιο καθαρο ηχο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.359
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top