Ηχοαπορροφητικά πάνελ/Πίνακες...

Μηνύματα
54
Reaction score
33
Καλησπέρα σας, ξέρει κανείς που μπορώ να παραγγείλω(δεν θα ήθελα να καταφύγω σε DIY λύση) ηχοαπορροφητικά πάνελ σε custom διαστάσεις και με custom εκτύπωση(να μην είναι μονόχρωμα δηλαδή αλλα να έχει καποια εικόνα ετσι ώστε να θυμίζει πίνακα)?
Κατι σαν αυτό https://www.gikacoustics.com/product/acoustic-art-panels-1-inch/
Έχω έρθει σε επικοινωνία με τις εταιρίες που μου εμφανίζει το google(απο ελλάδα) και οι τιμές που μου είπαν ειναι αρκετά τσουχτερές.
Οπότε αν κάποιος γνωρίζει κάποιον ή έχει κάτι άλλο να προτείνει, θα είμαι υπόχρεος!
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
H GIK στέλνει Ελλάδα αν δεν βρίσκεις άλλες επιλογές. Είχα βρει και αυτόν από Ουγγαρία αλλά φαίνεται να είναι πολύ μικρό μαγαζί (αν όχι one man show) χωρίς ιδιαίτερα σημαντικές διαφορές σε τιμή.

 



Μηνύματα
54
Reaction score
33
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Για αρχή, οι τιμές που έχω πάρει από Ελλάδα μέχρι στιγμής, ειναι κατά πολύ φθηνότερες του Gik. Το συνολικό κόστος δε, πέφτει σχεδόν στα μισά, αν πάω απλά να μου κάνουν ψηφιακή εκτύπωση σε ύφασμα αραιής πλέξης και πίσω από το τελάρο βαλω κάποιο αφρώδες ηχοαπορροφιτικο υλικό. Απλά επειδή δεν πιάνουν τα χέρια μου και το αποτέλεσμα είναι αμφίβολο, έψαχνα για ένα κόστος ανάμεσα στο DIY και στο έτοιμο. Από εκεί και ύστερα οι τιμές του Gik δεν είναι απλά τσουχτερές... Είναι απερίγραπτες.
 


Μηνύματα
2.393
Reaction score
3.596
Αυτό το βρήκα τυχαία στο net.
Δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να πετύχει αλλά υπάρχει.

Δεν έχει σχέση άμμεση με αυτό που θές.

 

Μηνύματα
54
Reaction score
33
Αυτό το βρήκα τυχαία στο net.
Δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να πετύχει αλλά υπάρχει.

Δεν έχει σχέση άμμεση με αυτό που θές.

Καλημέρα. Το συγκεκριμένο προϊόν είναι η πρώτη επαφή που είχα με room treatment... Λόγο του ότι η βελτίωση στον ήχο ήταν άμεσα αντιληπτή, αποφάσισα να ψαχτω με τα ηχοαπορροφιτικα!
 

Attachments



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.229
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top