Ηχομπαρα jbl 5.1 ή samsung

Μηνύματα
33
Reaction score
2
Καλησπερα!εν οψη black friday σκεφτομαι την αγορα μιας ηχομπαρας κυριως για παρακολουθηση tv και ταινιες.εχω samsung 65” και σκεφτομουν ηχομπαρα της samsung για να εχει και το ιδιο χειριστηριο που ειναι βολικο.τι θα προτεινατε?ευχαριστω!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Και στην JBL soundbar μπορείς με το χειριστήριο της τηλεόρασης να ελέγξεις τον ήχο της.

JBL.png


Για να πω την αλήθεια, ψήνομαι να πάρω την JBL 2.1, που έπεσε στα 239€ λόγω black friday. Θα την έπαιρνα τώρα, αν ήμουν σίγουρος ότι παίζει πιο δυνατά από την LG soundbar που έχω τώρα.
 

Μηνύματα
33
Reaction score
2
Αυτη κοιτουσα και γω λογω τιμης!δεν εχω καθολου ηχομπαρα.εχω ενα lg 5.1 αλλα βαριεμαι να ανοιγω το lg,να βαζω ρυθμιση μεσω bluetooth,αλλο χειριστηριο..ειναι πιο πρακτικη η ηχομπαρα πιστευω για λιγο καλυτερο ηχο ,οταν το θες
 

Μηνύματα
33
Reaction score
2
Μολις εδωσα παραγγελια για τη samsung hw-q60t.καλυτερα να τοποθετηθει πανω ή κατω απο την tv?την tv την εχω κρεμαμενη στον τοιχο και ειναι στο υψος των ματιων οι διαλογοι.
 


Μηνύματα
33
Reaction score
2
Καλημερα!μολις παρελαβα τη samsung.δεν προλαβα να την κρεμασω στον τοιχο απλα μονο να τη συνδεσω.ουτε ρυθμισεις εχω φτιαξει ακομη.αλλα γιατι μου φαινεται καλυτερος ο ηχος απο την tv???θα επανελθω ομως μολις τη ρυθμισω
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
αλλα γιατι μου φαινεται καλυτερος ο ηχος απο την tv???
Γιατί είναι. Όλες οι νέες τηλεοράσεις έχουν ασθενικό και μάλλον απαράδεκτο ήχο, με αποτέλεσμα να είναι απαραίτητη μια ηχομπάρα, αν θέλεις να ακούς αξιοπρεπώς.
 

Μηνύματα
33
Reaction score
2
Γιατί είναι. Όλες οι νέες τηλεοράσεις έχουν ασθενικό και μάλλον απαράδεκτο ήχο, με αποτέλεσμα να είναι απαραίτητη μια ηχομπάρα, αν θέλεις να ακούς αξιοπρεπώς.
Εννουσα πως μου φαινοταν καλυτερος ο ηχος της tv απο αυτον που εβγαζε η μπαρα.ααλ λιγο που το εψαξα αργοτερα και κυριως σε ταινιες,ειναι τελικα πολυ δυνατος και καλος ο ηχος της ηχομπαρας.false alarm! :)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Οι τηλεοράσεις παίζουν ευχάριστα σε χαμηλή ένταση γιατί φουσκώνουν τις χαμηλότερες (αφού χαμηλές δεν αναπαράγουν) συχνότητες για να ακουστεί ο ήχος "πλούσιος". Μόλις ανέβει η ένταση όμως, κλαις...
 

Μηνύματα
33
Reaction score
2
Εχει διαφορα η ποιοτητα που βγαζουν οι ηχομπαρες εαν συνδεθουν με bluetooth σε σχεση με arc?ποιος ειναι ο καλυτερος και ενδεδειγμενος τροπος συνδεσης?ευχαριστωΜ
 

Μηνύματα
33
Reaction score
2
Ρωταω διοτι μεσω bluetooth ο ηχος ειναι παρα πολυ καλυτερος σε σχεση με arc.τουλαχιστον με το hdmi που ειχε μεσα στη συσκευασια η ηχομπαρα και τεσταρισμενο σε καναλια
 

Μηνύματα
33
Reaction score
2
Ψαχνω να βρω διαθεσιμα τα samsung swa-8500s bluetooth πισω ηχεια .μπορω να τα βρω καπου διαθεσιμα ακομη και απο ευρωπη?ευχαριστω!
 


Μηνύματα
33
Reaction score
2
Ευχαριστω!εχασα χθες μια δημοπρασια που εδινε μονο την μοναδα.αυτη ηθελα μονο γιατι εχω ηδη ηχεια με περισσότερα watt.
 

Μηνύματα
885
Reaction score
883
Το hdmi είναι ανώτερος τρόπος διασύνδεσης απ' ότι το bluetooth. Στην καλύτερη περίπτωση (τελευταίας γενιάς bluetooth με ειδικούς codec για streaming υψηλής ανάλυσης, υποστηριζόμενο και από τηλεόραση και από ηχομπάρα) είναι ισάξιοι τρόποι. Η ποιότητα του καλωδίου hdmi δεν παίζει κανένα ρόλο.
 

Μηνύματα
33
Reaction score
2
Το hdmi είναι ανώτερος τρόπος διασύνδεσης απ' ότι το bluetooth. Στην καλύτερη περίπτωση (τελευταίας γενιάς bluetooth με ειδικούς codec για streaming υψηλής ανάλυσης, υποστηριζόμενο και από τηλεόραση και από ηχομπάρα) είναι ισάξιοι τρόποι. Η ποιότητα του καλωδίου hdmi δεν παίζει κανένα ρόλο.
Σεμενα παντως πεφτει τουλαχιστον στο μισο η ενταση με το hdmi.επισης,καποιος να εχειμονο το module απο swa-8500s?
 

Μηνύματα
885
Reaction score
883
Σεμενα παντως πεφτει τουλαχιστον στο μισο η ενταση με το hdmi.επισης,καποιος να εχειμονο το module απο swa-8500s?
Το ότι πέφτει η ένταση όμως δεν σημαίνει ότι ακούγεται χειρότερα. Μπορείτε να ανεβάσετε την ένταση του hdmi.
 

Μηνύματα
33
Reaction score
2
Το ότι πέφτει η ένταση όμως δεν σημαίνει ότι ακούγεται χειρότερα. Μπορείτε να ανεβάσετε την ένταση του hdmi.
Θα πρεπει να ανεβασω πολυ την ενταση,απο την αλλη,με ικανοποιει ο ηχος που βγαινει κ με το bluetooth
η ενταση του hdmi ανεβαινει απο τις ρυθμισεις της tv?ουτε εκιε βρηκα κατι σχετικο ομως.ακομα και στις προηγμενες ρυθμισεις
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.244
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top