Ηχος-Βομβος 0-1

S

sk4t4

Guest
Φιλος,εχει το εξης προβλημα,με παροντα και μενα οταν συνεβη σε δυο διαφορετικες περιπτωσεις:To cd του ειναι ενα Cayin cd-50t.Τα καλωδια διασυνδεσης που εχουν συνδεθει σ' αυτο,χωρις να παρουσιαστει το ακολουθο προβλημα ηταν Kimber,DNM,Αudioquest,SAEC.Ως εδω,καλα.Οταν συνδεθηκε ενα ασημενιο Deskadel,δεν υπηρχε ηχος απο τα ηχεια,παρα μονο ενας δυνατος βομβος.Το ιδιο ακριβως συνεβη οταν αργοτερα συνδεθηκε ενα Eichmann.Τα δυο αυτα καλωδια δεν ειχαν κανενα απολυτως προβλημα οταν συνδεθηκαν αμεσως μετα στο Marantz sacd του φιλου.Μετα την αρχικη μας αμηχανια,αρχισα να τον πειραζω:Το cd σου ειναι το χαρακτηριστικοτερο παραδειγμα συσκευης πολυ επιλεκτικης ως προς τα καλωδια!:DΚαλουνται τα "λαγωνικα" του φορουμ να εντοπισουν και να λυσουν το προβλημα.Ευχαριστω.
Υ.Γ.Εχω και "εννομο" συμφερον.Διαφυγοντα κερδη:D απο τα δυο καλωδια μου,που ο φιλος δεν αγορασε λογω βομβου.Ψυχολογια μηδεν και απροβλεπτο αποτελεσμα οταν θα επιχειρησω να του πουλησω το επομενο!:D
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Με 50 ευρω σου δινω λυση...φτηνος ειμαι................
 

Μηνύματα
455
Reaction score
572
Deskadel ,ειναι η πρώτη φορά που άκουσα τόση μεγάλη διαφορά-προς το καλύτερο- μόνο με αλλαγή καλωδίων αλλά με τιμή που δεν επέτρεπε περισσότερα απο το να τα ονειρεύομαι.
Συγνώμη για το off topic.
 

S

sk4t4

Guest
Με 50 ευρω σου δινω λυση...φτηνος ειμαι................
Μπααααα...Εσυ εισαι ικανος,αφου αγορασες τα χερακια του βουδδα,ν' αγορασεις,με το πενηνταρικο,και το υπολοιπο σωμα του.:D
 



Μηνύματα
12.851
Reaction score
10.068
Να κάτσει ο φίλος να διαβάσει ανάλογα θέματα στο forum, τότε, να το φτιάξει μόνος του.
 

S

sk4t4

Guest
Να κάτσει ο φίλος να διαβάσει ανάλογα θέματα στο forum, τότε, να το φτιάξει μόνος του.
Δεν ειναι μελος γιατι δεν εχει καν υπολογιστη.Μπορω ομως να το κανω εγω γι αυτον.Αν υπαρχει ηδη θεμα για "επιλεκτικο" βομβο,ευχαριστως.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.445
Reaction score
50.548
- έχεις τέτοιο αντάπτορα να έβαζες εν σειρά ένα που παίζει και ένα που δεν , να δούμε τι γίνεται ; . . .

 

S

sk4t4

Guest
- έχεις τέτοιο αντάπτορα να έβαζες εν σειρά ένα που παίζει και ένα που δεν , να δούμε τι γίνεται ; . . .

Ευχαριστω για την προταση αλλα τα 2 "επιμαχα" καλωδια εχουν ηδη αλλαξει ιδιοκτητη.
 

Μηνύματα
2.120
Reaction score
5.566
Υπάρχουν κάποια θηλυκα RCA τα οποία αν μπεί σε αυτά RCA με λίγο ποιο μεγάλο σε μήκος κεντρικο ακροδέκτη ανοίγουν και χάνουν την επαφή. Το είχα πάθει με ένα phono stage και δεν είχα ήχο ,το οποίο διορθωθηκε βγάζοντας λίγα χιλιοστά ποιο έξω το RCA.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Μπααααα...Εσυ εισαι ικανος,αφου αγορασες τα χερακια του βουδδα,ν' αγορασεις,με το πενηνταρικο,και το υπολοιπο σωμα του.:D

πλακα κανω ωρε.....
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.594
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top