Ηχοσύστημα αυτοκινήτου


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Ηλία, δεν βλέπω να λέει κάπου για navi, ούτε ότι η οθόνη είναι αφής.
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Τηλέφωνο Παραγγελιών: 2114067042
Service Τεχνική Υποστήριξη: 2114067042


Δεν τους παίρνεις ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις ποιο πρόγραμμα πλοήγησης έχει;


.....και πόση εγγύηση, γιατί για κινέζικο το κόβω.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Τηλέφωνο Παραγγελιών: 2114067042
Service Τεχνική Υποστήριξη: 2114067042


Δεν τους παίρνεις ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις ποιο πρόγραμμα πλοήγησης έχει;


.....και πόση εγγύηση, γιατί για κινέζικο το κόβω.
Θα πάω απο εκεί, είναι δίπλα στο σπίτι μου, και θα μάθω προσωπικά!
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Μόλις γύρισα απο το μαγαζί, πλοήγηση έχει (αυτό που μιλάμε), το iGo μόνον, με τους τελευταίους χάρτες, εγώ όμως είδα και ένα άλλο κομμάτι με 30€ παραπάνω που έχει Android 5.1, και αυτό με iGo, με την διαφορά ότι σε αυτό κατεβάζεις ότι θέλεις, και με κάμερα οπισθοπορείας δώρο! η εγγύηση είναι ένας χρόνος, ά! και flac δεν διαβάζουν, όμως μεγάλη ευκολία το USB μπροστά!
https://www.ideahellas.gr/product/ε.../multimedia-1-din-οθόνη-7-mxc-1703ad-android/

ΥΓ. Εντάξει κινεζιές πρέπει να είναι, αλλά τα ίδια KENWOOD και ALPINE, κοστίζουν 800+ €, και να είχα δεν θα έδινα τόσα! λοιπόν σε σύντομο διάστημα, θα τοποθετηθεί στην μπέμπα μου, και θα σας πω εντυπώσεις!
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
... εδω και καποιο διαστημα αρχιζω να φλερταρω με μια τετοια ιδεα.. :)
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Για μενα, οχι:
Ειναι κινεζικο. Κι αυτοι απο κινα αγοραζουν και να μεταπουλανε. Ολα αυτα τα κινεζικα πασχουν στο μηχανισμο αναδιπλωσης της οθονης. ΟΛΑ ομως. Σε λιγους μηνες θα κλεισει και δε θα ξανανοιξει.
Παρε κατι απ'το wish με τα μισα χρηματα και λιγοτερο. Αν μεινεις ευχαριστημενος, παιρνεις κατι καλυτερο.

ΥΓ. Σε ολα τα bmw χωρις μαμα οθονη, με μια μικρη πατεντα μπορεις να βαλεις 2 din που ειναι απειρως ωραιοτερη και καλυτερη. Και το ιδιο φθηνη φυσικα. Ασε που η αναδιπλωμενη οθονη σου κλεινει και τις γριλιες του κλιματισμου τις περισσοτερες φορες...
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Έ
Για μενα, οχι:
Ειναι κινεζικο. Κι αυτοι απο κινα αγοραζουν και να μεταπουλανε. Ολα αυτα τα κινεζικα πασχουν στο μηχανισμο αναδιπλωσης της οθονης. ΟΛΑ ομως. Σε λιγους μηνες θα κλεισει και δε θα ξανανοιξει.
Παρε κατι απ'το wish με τα μισα χρηματα και λιγοτερο. Αν μεινεις ευχαριστημενος, παιρνεις κατι καλυτερο.

ΥΓ. Σε ολα τα bmw χωρις μαμα οθονη, με μια μικρη πατεντα μπορεις να βαλεις 2 din που ειναι απειρως ωραιοτερη και καλυτερη. Και το ιδιο φθηνη φυσικα. Ασε που η αναδιπλωμενη οθονη σου κλεινει και τις γριλιες του κλιματισμου τις περισσοτερες φορες...


Έχεις απόλυτο δίκιο για τις γρίλιες κλιματισμού, όμως όλες οι οθόνες (εκτός μερικές εργοστασιακές, που είναι στην κορυφή του ταμπλό), πρέπει να σκύβεις για να δεις το GPS! εγώ το θέλω μπροστά μου, να μην γυρίζω το κεφάλι μου πολύ, η αναδιπλούμενη έρχεται πολύ ψηλά και με βολεύει αφάνταστα, τώρα για τον μηχανισμό....τι να πω, έχω ένα χρόνο εγγύηση, εάν περάσει τον χρόνο, πιστεύω ότι θα τα βγάλει τα λεφτά του, εντάξει θα του φέρομαι και λίγο ευγενικά :laugh: δεν θέλω άλλο την βεντούζα με το miop550, που έχω για GPS!!!:cry:
 



MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Φίλος είχε πάρει Κινέζικο όπως αυτά. 6 μήνες έζησε ο μηχανισμός.

Υπάρχουν και αυτά αν δεν τα έχεις δει.

https://m.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_nkw=JOYING+1+DIN+&LH_BIN=1
Μου είπε ο πωλητής ότι δεν πρέπει να βρίσκει πίσω συνέχεια, επίσης φίλος έχει ίδιο σε Pioneer με ακριβώς τον ίδιο μηχανισμό!
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Λοιπόν, για να μην ανοίγω νέο θέμα, σήμερα έφαγα μεγάλη πίκρα! η BMW E36, που πήρα, έχει μπροστά στα πόδια, και πίσω στην εταζέρα, τα ηχεία της μάνας της (τα πίσω μέσα σε ειδικά κουτιά!), τα οποία είναι απο ότι κατάλαβα 13άρια! και βέβαια δεν τα έχω καθόλου σε εκτίμηση, καθ' ότι πόσο να κατέβουν χαμηλά τα 13αράκια? και στο πάτωμα να πέσουν που λέει ο λόγος, χαμηλό δεν......... άντε τώρα, μια και με την πρώτη ματιά δεν χωράνε τα 16άρια, ούτε στην πόρτα, να κάνω παιχνίδι! είμαι και γέρος, που να αλλάξω μυαλά!!! με ότι έχω μεγαλώσει, εκεί κολλάω ο άτιμος!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Μια χαρά είναι οι θέσεις, βάλε τα tweeter στα κολωνάκια!
Υπάρχουν πλαστικοί αντάπτορες για πίσω και μπορείς να βάλεις οβάλ 6χ9.
Γενικά παίζει καλά το αμάξι.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Οι θέσεις καλά είναι, τα 13αράκια όμως? εντάξει, να βάλω τα τουίτερ στις κολώνες, χαμηλά πως θα βγάλω (χωρίς sub βέβαια), ενώ με τα 16άρια, και χωρίς sub έχεις καλούτσικο χαμηλό!
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Θα έχεις τα 6χ9 πίσω που θα σε καλύψουν στις χαμηλές καλύτερα από τα 16άρια.
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Θα το παλέψω, να δούμε και την εγκατάσταση, γιατί και στην εταζέρα έχει κουτιά απο κάτω στα ηχεία!
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Ποιός θα την κάνει Ηλία?
Στη γειτονιά σου είναι ο φίλος και εξαιρετικός τεχνικός Θανάσης Μόσχος.
Θα την έκανε ένας τεχνικός που με στέλνει ο πωλητής, εάν έχουμε κάποιον ''προσεκτικό'' θέλω τηλ. (όχι τίποτα άλλο, μην πάρουμε καμιά φωτιά!)
ΥΓ. Εκτιμάς ότι χρειάζεται ενισχυτής για λίγο αξιοπρεπή ήχο? γιατί απο πιτσιρίκος είχα ενισχυτές!!! η γνώμη σου μετράει φίλε, το ξέρεις!

Άσε τον βρήκα!!!!!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.189
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top