Ηχοσύστημα σε Yaris Πρώτης Γενιάς

Μηνύματα
12
Reaction score
4
Καλησπέρα έχω ενα yaris ts πρώτης γενιάς το οποίο έχει 4 ηχεία στο εσωτερικό του τα δύο στο ταμπλό και τα άλλα δυο στις μπροστινές πόρτες (Ταμπλό 4.5inch και Πόρτες 6.5inch) θα ήθελα να τα αλλάξω με κάτι αρκετά καλό και να τα συνδιάσω με sub, ενισχυτή και μία καλή 2din android οθόνη(πηγή). Θα ήθελα να μου πείτε τι προτείνετε, είτε κάτι συγκεκριμένο είτε κάποια μάρκα ηχείων να εμπιστευτώ.

Μου έχουν πει προς το παρόν για Cadence, Alpine, Bayma, SP Audio εγώ δεν έχω μεγάλη ιδέα περιμένω τις σκέψεις σας για ηχεία και ενισχυτές.
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Καλησπέρα.
Προσδιόρισε λίγο οικονομικά το κάτι αρκετά καλό σε παρακαλώ.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
4
Για ηχεία έχω μια ιδέα απο τιμές για sub και ενισχυτή δν έχω ιδέα αν και πιστεύω οτι δεν θα θέλω καναν τρελό ενισχυτή για 4 ηχεία και ενα sub.. αν και είμαι άσχετος.. αλλά ας πούμε για τα ηχεία στο 200-250 ανάλογα και τα υπόλοιπα γενικά δν θέλω το σύνολο για ολα να ξεπεράσει τα 400-500 ευρώ. Είναι καλα?
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Για ηχεία έχω μια ιδέα απο τιμές για sub και ενισχυτή δν έχω ιδέα αν και πιστεύω οτι δεν θα θέλω καναν τρελό ενισχυτή για 4 ηχεία και ενα sub.. αν και είμαι άσχετος.. αλλά ας πούμε για τα ηχεία στο 200-250 ανάλογα και τα υπόλοιπα γενικά δν θέλω το σύνολο για ολα να ξεπεράσει τα 400-500 ευρώ. Είναι καλα?
Με αυτά τα λεφτα ξεκινάς ενα entry level ομως ποιοτικής κατέυθυνσης (αν το λέω καλά) συστημα.
Για τύπου φωνές και μπάσα (Cadence, Alpine, Bεyma, SP Audio) υπάρχουν πακετα και με αυτά τα λεφτά τα οποία βέβαια παίζουν δυνατά κάποιες συχνοτητες, και μουσική καθόλου, για τα δικά μου αυτιά πάντα.
Μην ξεχνάς σε κάποιες περιπτώσεις μας έχει κοστίσει μόνο η εγκατάσταση ενός συστήματος αυτά τα λεφτά ,χώρια τα μηχανήματα άρα εσύ διαλέγεις δρόμο!!!
 

Μηνύματα
12
Reaction score
4
Εγώ θα τα τοποθετήσω με τα φιλαράκια μου που έχουν μια ιδέα. Έχετε κάποια συγκεκριμένα ηχεία, sub, ενισχυτές να προτείνετε?
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Για ηχεία έχω μια ιδέα απο τιμές για sub και ενισχυτή δν έχω ιδέα αν και πιστεύω οτι δεν θα θέλω καναν τρελό ενισχυτή για 4 ηχεία και ενα sub.. αν και είμαι άσχετος.. αλλά ας πούμε για τα ηχεία στο 200-250 ανάλογα και τα υπόλοιπα γενικά δν θέλω το σύνολο για ολα να ξεπεράσει τα 400-500 ευρώ. Είναι καλα?
Δυστυχώς τα 400€ για πηγή, μεγάφωνα, sub, ενισχυτές, καλώδια κλπ είναι λίγα εκτός αν θες κάτι τέρμα οικονομικό ... επίσης μπορείς να βάλεις πρώτα τα ηχεία και ενίσχυτη και έπειτα να μαζέψεις χρήματα για sub και monoblock... Και τελευταίο πες μας θες πιο πολύ ποιότητα ή ένταση?
 

Μηνύματα
12
Reaction score
4
Χωρίς πηγή. Μόνο 4 ηχεία 1 σαμπ και εναν ενυσχιτή. Θέλω κάτι δυνατό με ποιότητα και ας ξεφύγω απο budget δν εχω βάλει budget ουτος η αλλιως απλα αυτα μ φανηκαν λογικά χρήματα αν είσαι ασχετος δεν ξέρεις. Προτείνετε εσεις καποιο build και αν μπορω να το στιριξω θα το κανω.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Το πιο σημαντικο δεν ειναι το τι μηχανακια θα βαλεις αλλα μια σωστη εγκατασταση και σετ απ.
πανω απ ολα!

απο κει κ περα, βαλε ε α σωστο σετ ηχειων εμπρος μονο διαιρουμενο, ειχα καποτε yaris κι ανθυμαμαι καλα ειχε στο ταμπλο μπροστα 4 ιντσα τα οποια απλα ακουγοντουσαν.

βαλε ε α σωστο πανελ με μοα σωστη κατασκευη εμπρος , κι ενα σωστο σαμπακι μ ενα 3 καναλο η 4 καναλο ενισχυτη και πανω απ ολα ενα καλο σεταρισμα και μονο τοτε θα κανεις κατι που αξιζει.

θα σκεφτομουν γι αυτα να ξεκινησω απο τα περιπου 800 ευρω τα παντα ολα εκτος πηγης.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top