Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΚΟΥΚΛΟΥ!

Reaction score
4.428
Απο το contra.gr

"Θα μπορούσε να έχει τίτλο "Η Μεγάλη Επιστροφή". Η ουσία είναι πως ο Γιώργος Καραγκούνης βρίσκεται ένα βήμα μακριά από την επιστροφή του στον Παναθηναϊκό, μετά από τέσσερα χρόνια στο εξωτερικό, από δύο σε Ίντερ και Μπενφίκα.

Ο 30χρονος επιτελικός μέσος επρόκειτο να αποχωρήσει από τους Λουζιτανούς, κάτι που είχε διαφανεί εδώ και αρκετό χρονικό διάστημα. Έμενε να σπάσει το συμβόλαιό του, κάτι που κατάφερε και ως εκ τούτου ο Παναθηναϊκός είναι έτοιμος να ανακοινώσει την απόκτησή του για τα επόμενα τρία χρόνια, έναντι του ποσού των περίπου 800.000 ευρώ ανά έτος συνεργασίας.
Η συγκεκριμένη απόκτηση ποδοσφαιριστή διαφέρει από οποιαδήποτε άλλη. Ο παίκτης είναι γνωστός και ταυτόχρονα καθ’ όλα αγαπητός στις τάξεις των φίλων των "πρασίνων", χωρίς όμως η αξία του "Κάρα" να περνάει σε δεύτερη μοίρα.
Πρόκειται για ποιοτικό μέσο, ο οποίος αποτελούσε επιλογή του Ζοσέ Πεσέιρο και μπορεί να λύσει τα χέρια του Πορτογάλου τεχνικού, δεδομένου ότι αγωνίζεται σε σχεδόν όλες τις θέσεις τις μεσαίας γραμμής. Η σχετική ανακοίνωση αναμένεται από Δευτέρα, δίχως να αποκλείεται ο Πρωταθλητής Ευρώπης του 2004 να είναι παρών στην προπόνηση της Δευτέρας."

Aν τελικα γινει θα ειναι η πρωτη ουσιαστικη μεταγραφη για το ΠΑΟ φετος

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Reaction score
23.713
Αυτος δεν ηταν looser?
Πες μου ρε tanto ,τα εγκληματα του 2003 θα τα πληρωσει ποτε κανεις?

Reaction score
4.428
Nικο δεν ημουν απο αυτους που ειχαν κατηγορησει τους παικτες της ομαδας του 2003 επειδη η αχρηστη διοικηση δεν μπορουσε να τους προστατεψει απο το "νταχαου" της Ριζουπολης.
Εκεινη η ομαδα ειχε ποδοσφαιριστες επιπεδου και αυτο φανηκε απο τη συνεχεια που ειχαν αλλα και απο το euro 2004.Φυσικα οι περισσοτεροι απο αυτους οταν ακουν για επιστροψη στο ΠΑΟ βγαζουν αφρους και ειναι περιεργο πως ο Καρα επιστρεφει.Προσωπικη εκτιμηση οτι ερχεται για ενα χρονο μεχρι να βρει κατι καλυτερο.

O Kαραγκουνης θα βοηθησει πολυ στο κεντρο και το αν εχει την ικανοτητα να κερδιζει φαουλ αυτο ειναι προσον και οχι μειονεκτημα.

Reaction score
0
Βεβαια ειναι προσον, ειναι καλος παικτης ο Kαραγκουνης.

Reaction score
4
Το βασικο του προσον ειναι οτι ειναι τοσο στοκος σαν ανθρωπος που βαζει το κεφαλι κατω και παθιαζεται και τρεχει σαν τρελος 90 λεπτα.

Reaction score
0
Σε πρωτάθλημα ποδοσφαίρου παίζει, όχι σε πρωτάθλημα μαθηματικών.

Από την άλλη, φυσικά και μου αρέσει να βλέπω ποδοσφαιρικές ιδιοφυίες, όμως και ο λιγότερος έξυπνος που παίζει με πάθος, ζήλο, ψυχή και φαίρνει αποτελέσματα είναι εξίσου σημαντικός. Γιατί πρέπει να τον μηδενίζουμε ως στόκο;

Reaction score
4.428
Kωστας Δ.

Γιατί πρέπει να τον μηδενίζουμε ως στόκο;
ισως γιατι η ομαδα οσων τον κρινουν αδικα εχει μονο εξυπνα παιδια....

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Reaction score
23.713
Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω βλεπω με αλλο ματι ,πλεον, τους παικτες της εθνικης.
Αν ο Καρα εχει κοψει και την συνεχη γκρινια προς τους διαιτητες ειναι μια χαρα παικτης.

Reaction score
4
Από την άλλη, φυσικά και μου αρέσει να βλέπω ποδοσφαιρικές ιδιοφυίες, όμως και ο λιγότερος έξυπνος που παίζει με πάθος, ζήλο, ψυχή και φαίρνει αποτελέσματα είναι εξίσου σημαντικός. Γιατί πρέπει να τον μηδενίζουμε ως στόκο;
Ακριβως και συμφωνουμε απολυτα.
Δεν τον μηδενιζω και θεωρω οτι ποδοσφαιρικα ειναι αξιολογος παικτης.
Αλλα με αυτα τα καραγκιοζιλικια που κανει , δειχνει το επιπεδο ευφυιας του.

Reaction score
1
Απάντηση: Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΚΟΥΚΛΟΥ!

Μόνο καλό έχει να δει ο ΠΑΟ από αυτή τη μετεγγραφή.
Όπως ειπώθηκε ήδη, παίκτης με φιλότιμο, με δύναμη, με αγωνιστικότητα, παίκτης μαχητής.
Δεν έρχεται να συμπληρώσει ένσημα, έρχεται να παίξει τη μπάλλα του και να κρεμάσει τα παπούτσια του (θα αργήσει πιστεύω) αξιοπρεπώς.

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Reaction score
52
Εγώ απορώ γιατί ξαναήρθε...

Από την ομάδα του 2003 δεν πρέπει να γυρίσει κανείς! Πρέπει όλοι να τον φτύσουν τον Παναθηναικό! Εκείνο το καλοκαίρι ήταν μια μεγάλη ντροπή για τον Σύλλογο...

Reaction score
4
Εγώ απορώ γιατί ξαναήρθε...

Από την ομάδα του 2003 δεν πρέπει να γυρίσει κανείς! Πρέπει όλοι να τον φτύσουν τον Παναθηναικό! Εκείνο το καλοκαίρι ήταν μια μεγάλη ντροπή για τον Σύλλογο...
Βρε Χρηστο πες γιατι μας μπερδεψες τωρα.
Με τον παναθηναικο τα εχεις ή με τους παικτες για εκεινο το καλοκαιρι?

Reaction score
13
Κωστή , δεν μπορεί να φταίνε οι παίκτες...
Τους είχε αφήσει η διοίκηση ξεκρέμαστους στο κλουβί με τους κάφρους...
Και για μένα προσωπικά είναι ντροπή για τον Ολυμπιακό και τον σωστό κόσμο του εκείνη η μέρα...

Reaction score
4
Κωστή , δεν μπορεί να φταίνε οι παίκτες...
Τους είχε αφήσει η διοίκηση ξεκρέμαστους στο κλουβί με τους κάφρους...
Και για μένα προσωπικά είναι ντροπή για τον Ολυμπιακό και τον σωστό κόσμο του εκείνη η μέρα...
Δεν εχεις αδικο και ετσι ειναι.
Αλλα πολυς κοσμος τα εχει με τους συγκεκριμενους παικτες και τους ονομαζει loosers.
Τελικα ποιος φταιει?

Δεν εχω καταλαβει για αυτο ρωταω.

Reaction score
13
Εγώ ανέκαθεν διαφωνούσα με το να ρίχνουν οι φίλοι του ΠΑΟ τις ευθύνες στους παίκτες..
Και εγώ ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό...

Reaction score
4
Ανεβαζω το θεμα παλι γιατι ειχαμε μια τρομερη ειδηση που περασε στα ψιλα και δεν σχολιαστηκε καθολου.
Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΠΗΡΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΠΟΥΛΜΑΝ:bravo:

Τερμα λοιπον το γραφικο (ωχ μπαν) πουλμαν της βιουγιουκλακης.
Τερμα το τσαφ τσουφ....
Τερμα αυτο το μεγα σωματειο να διασυρεται και να μενει η ομαδα τουλαχιστον μια φορα σε καθε εξοδο της , απο μηχανικη βλαβη.
Περασαν 40 χρονια αλλα τουλαχιστον τωρα θα εχουν παλι απο τα πιο συχρονα πουλμαν.
Οπως με το προπονητικο κεντρο που απο το 80 και μεχρι το 2004 ηταν υπερσυγχρονο....:happy_5::happy_5::happy_5:

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
160.177
Members
36.080
Νεότερο μέλος
Risen Beats