Η Σπηλιά μου

Μηνύματα
98
Reaction score
69
Χρόνια πολλά και Καλη χρονιά σε όλους μας.

Παραθέτω τα λινξ με φωτό απο το χώρο μου και ταυτόχρονα χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

Στο πίσω τοίχο φεύγει η TV και μπαίνει
Stewart CIMA NEVE 110"

Οπως διακρίνεται στις φωτο στην εσοχη που έχω τα μηχανήματα υπάρχει στο πάνω μέρος δοκάρι που με απασχολεί.

Το ταβάνι θα βαφει μαύρο σαν το τοίχο , σκέφτομαι ακόμη και ντύσιμο για όλο το πάνω μέρος αυτής της εσοχης με ύφασμα φωτοαποροφητικο .

Επίσης σε κάτι που δεν είχα δώσει τη πρέπουσα σημασία ειναι ότι το κουτί της οθόνης ειναι λευκό. Εχετε καμία ιδέα να το κάνω μαύρο; wrapping όπως τα αυτοκίνητα; Η κάτι άλλο; Θα ήθελα να αποφύγω σπρέι ώστε να κρατηθεί κάποια μεταπωλητικη αξία...

Το μόνο στάντ που θα κράτησω ειναι το μικρό solidsteel για τα Classe και bluray player.

Προβολεα δεν έχω (θα πάρω η jvc 4910 η κάτι καινούργιο μέσα στο 14) για stopgap έχω ενα Sony ae900u με ολοκαινουργια λαμπα που ξεθαψα)

Τα υπόλοιπα ... Βλέπουμε...
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414








Αψογος!:hi:

Επίσης σε κάτι που δεν είχα δώσει τη πρέπουσα σημασία ειναι ότι το κουτί της οθόνης ειναι λευκό. Εχετε καμία ιδέα να το κάνω μαύρο; wrapping όπως τα αυτοκίνητα; Η κάτι άλλο; Θα ήθελα να αποφύγω σπρέι ώστε να κρατηθεί κάποια μεταπωλητικη αξία...
Αυτοκολλητο βελουδο μαυρο.
 
Last edited:





Μηνύματα
98
Reaction score
69
Ειναι στη δεξιά γωνία εκτός της εξοχης δίπλα στο τζακι . Το γονατιστο τάμα μου το προτείνε! :)

Βασικά θα ξανά προσπαθήσω να βάλω όλες τις φωτο... Γιατί θα βοηθήσουν στη ροή των συμβουλών σας.







Επικεντρώνεται λοιπόν η προσοχή σε αυτό το δοκάρι που όπως λέω στο αρχικό ποστ που φοβάμαι μην μου δημιουργήσει πρόβλημα ...

Η πραγματική οθόνη χωρίς ντροπ κτλ θα ξεκινά περίπου 10 εκ απο εκεί που τελειώνει η σκιά που φαίνεται λίγο στη φωτο και καμία 10εκ πάνω απο το μικρό solidsteel stand

Αυτοκόλλητο βελουδο που προμηθεύονται; Μου προτάθηκε απο άσχετο να χρησιμοποιήσω Velcro !!!
Η για το ίδιο μιλάμε;
 
Last edited:



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.715
Δεν έχω καταλάβει τι θέλεις να καλύψεις με βελούδο. Το δοκάρι ή το κουτί της οθόνης? Το κουτί δεν βρίσκεται πίσω από το δοκάρι?
 

Μηνύματα
98
Reaction score
69
Θέλω να κάλυψώ οτιδήποτε μπορεί να κάνει hotspots αντανακλάσεις .

Οχι τα μαύρα στορια θα κατεβούν λίγο χαμηλότερα και η οθόνη θα ειναι στο πίσω μαύρο τοίχο(γιαυτο και θέλω να καλυπσω τη θήκη) με αποτέλεσμα η δέσμη φωτός θα περνά απο κάτω απο το δοκάρι.
 




vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
που ησουνα κρυμενος εσυ πουλακι μου????:D:D
Ωραιο σεταπιον βλεπω εχεις στημενο βρε λεβεντη.......:)
Μπραβο φιλαρακι.......σσσσσσσωραιοςςςςς...:hi:
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Κρυμμένος στο Βόλο είναι! Εάν ερχόσουν στα γενέθλια του AVSITE 2012, θα τον γνώριζες!:p
Μα πηγα το 11 και το 13 και τιποτις......τι στα διαλα,μια φορα ελλειψα και γω.....
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Αν βάλεις τον προβολέα απέναντι από το κέντρο της οθόνης δε νομίζω να εμποδίσει σε κάτι το δοκάρι.
Παρεμπιπτόντως ωραίος χώρος!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.222
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top